Ubuntu
#41

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Tyle żre ramu , Ubuntu na starcie ( 350 Mb) i jest pięknie, nie ma co się kłócić o ten ram.
Odpowiedz
#42
Też miałem problem z wentylatorem, też smarowałem i dalej działał głosno. Nie obeszło się bez kupna nowego.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#43
andrzej76 napisał(a):Tyle żre ramu , Ubuntu na starcie ( 350 Mb) i jest pięknie, nie ma co się kłócić o ten ram.

Wyłączyłeś Unity?
Odpowiedz
#44
Nie, Unity włączone, screen zaraz po odpaleniu systemu, wczoraj były , jak chodził kilka godzin i kilka aplikacji w tle, także jest ok., trzymają poziom.
Odpowiedz
#45
Ehhh, z tym wentylem to zamiast wyciągać z kontekstu, przeczytalibyście te kilka postów wstecz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nowe Ubuntu albo do bani zarządza sprzętem, albo to Unity zrobiono na totalne odwal się - idę o zakład, że tak jak teraz mi na Ubuntu wentyl szumi bo musi chłodzić z tego powodu, tak nawet na Viście byłaby cisza (bo cisza jest na Win7).
Przekonania ideologiczne mnie nie interesują, wolę użyć zamkniętego systemu i zamkniętych sterowników, przynajmniej mam święty spokój.

@Eugeniusz:
A rzucę na niego okiem jeszcze raz, niech to będzie ostatnie distro, potem wracam na stałe do Windy.
Odpowiedz
#46
Acha, to nie terkoczący wentyl.... Smile

To się przyzwyczaj, ja to zauważyłem 3-4 lata temu, może więcej.
Też się bawię/bawiłem linuxem, konkretnie SUSE/Mandrake/Mandriva, trochę Ubuntu.

Zawsze na XP miałem cisze na wentylach (proc/grafa/chipset), a na linuxie zawsze chodziły na full Smile Właśnie ten brak zarządzania energią mnie najbardziej zraził do lina... Na windzie procek w idle kręcił 700PPM i 35st., a na linie max, czyli 2000PPM i 50st nonstop.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#47
Z Linuksem na laptopie jest tak: jak trafisz na dobrze wspierany model, to Ci wszystko będzie działać.
Na start idzie ACPI, jak ACPI nie za dobrze działa to leci na łeb na szyję chłodzenie, hibernacja, usypianie, za rogiem parkowanie dysków i bęc.
Na przykład na Toshibie M45-s259 (na niej jadę właśnie) działa wszystko - Fedora działa jak powinno, wiatraczek odzywał się tylko na YT, instalacji oprogramowania. Usypianie, hibernacja, zarządzanie zasilaniem działało jak powinno, nawet lepiej niż na Windows bo dysk był chłodniejszy.
Odpowiedz
#48
Na stacjonarce którą doprowadziłem do perfekcji przed wymianą ponad dwa lata temu na lapa:
Kod:
- E2160 @ 2.5 GHz 1.125V - cooled by AC Freezer (bez wentyla, sam radiator)
- GA-P35-DS3L ze zmienionym chłodzeniem na miedzianego pentagrama
- 2x 1 GB GoodRAM
- GF9600GT - colled by Accelero S2 + Fander 120x120 5V
- Samsung 320GB 7200rpm SATA2 16MB HD322HJ - na gąbce na spodzie obudowy
- Corsair 450W na spodzie obudowy
- Antec 300 -> 1x 140x140 góra, 1x 120x120 tył, 2x 120x120 przód, wszystko na 5V
- Windows XP SP3


Efekt: praktycznie totalna cisza podczas gry w Crysis na bardzo wysokich detalach, temp na np. procu to max. było w granicach 40 stopniGrin
Ehh, to były czasy, komp doprowadzony do perfekcji, z tym, że niezbyt przenośny, nawet do tej pory właśnie cały "skład" pamiętam, istny maniak.
Na tamtym kompie instalowałem Debiana nawet, bo miałem sieć po kablu i problemów nie było.
Odpowiedz
#49

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Moja temperatura na Ubuntu 11.04 -to jest lodówka w porównaniu do Windowsa 7 , na starcie mam 52 st.C, zupełna cisza , nie wiem co to szum wiatraka , na Windowsiei tak zapodaje dopiero jak jest ponad 60 st.C., zresztą od wersji 9.10 jak miałem na lapie, nie mam żadnych problemów z chłodzeniem, wiatrakiem i grzaniem się dysku, cichutko i zimno, na odwrót jednak na Windowsie, tam potrafi się zakręcić wiatru, i zagrzać procek.
Odpowiedz
#50
Nie rozumiem czemu u Andrzeja tak dużo brał tego RAM...
U mnie na starcie i jak włączę Firefoxa bierze 312MB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#51
A ja wiem, Opera żre od cholery na Ubuntu.Teraz z odpalonym Google Chrome bierze ok 500Mb( dużo dodatków mam w Chrome), ale mi jeszcze startuje z Ubu Virtual Box.
Odpowiedz
#52
Mhm Smile Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Ubuntu coraz podobne do Maka.. Teraz jeszcze te pojawiające się na belce opcje: PLIK, EDYCJA itd. iśćie rodem z Maka...

No i przypinanie okien do boków po 50% ekranu albo na górę 100% - Windows 7 Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#53
Ubuntu jest podobne do Maca od 10.04 Wink
Odpowiedz
#54
No ale 11.04 już wyjątkowo bardzo... W tamtym jeszcze było widać coś po Ubuntu....
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#55
Przynajmniej nie trzeba płacić, jest za darmochę, a i warto go poużywac dłużej lub zostawić na stałe, u mnie zagościł obok Windowsa i tak już zostanie.
Odpowiedz
#56
Co sądzicie o Ubuntu 11.04? Chociaż obecnie jest to wersja beta 2, moim zdaniem system chodzi stabilnie, bez zacięć, Unity przypadło mi do gustu, jest wygodne i poręczne, na moim prawie 2 letnim lapie śmiga bardzo żwawo, nie grzeje procesora i karty grafiki, nie pobiera dużo pamięci ram - ok. 350Mb,Według mnie wersja ta jest godna uwagi, zobaczymy, czy coś się jeszcze zmieni przez 2 tygodnie, gdzie wydana zostanie wersja stabilna.Na razie przez 2 dni jak go używam, było około 40Mb aktualizacji.
Odpowiedz
#57
Jest już oficjalna wersja Ubuntu 11 a jak na razie nikt nie podzielił się swoją opinią na temat tego systemu. Jeżeli chodzi o mnie ? Chciałbym wiedzieć czy warto instalować 11 .

EDIT

W dniu dzisiejszym zainstalowałem Ubuntu 11.04.

Pierwsze uruchomienie:

Ze zdziwieniem wyskoczył monit iż Unity nie może poprawnie funkcjonować gdyż brakuje sterowników. Ubuntu wystartowało więc z klasycznym interfejsem Gnome 2. Po paru chwilach wyskoczył monit o pobraniu sterowników do karty graficznej. Oczywiście sterowniki pobrałem. Podczas poznawania Ubuntu wentylator zaczął chodzić jak cholerny odkurzać, wina sterowników/systemu ?

EDIT

Najprawdopodobniej wina sterownika, gdyż jak odinstalowałem wentylator przestał wyć .
Dodam również, iż warto poczekać na polski remix, gdyż oficjalne wydanie posiada spore luki w spolszczeniu całego systemu/funkcji.
Odpowiedz
#58
W Ubuntu 11.04 czasem nie trzeba doinstalować pakietów: language-pack-pl i language-pack-pl-base.

Co do unity spróbuj Unity 2D, które powinno dobrze sprawować się również bez wsparcia sterowników dla akceleracji 3D:

Kod:
sudo apt-get install unity-2d
Arch + router z firewall + Iptables
Odpowiedz
#59
Nie trzeba gdyż Ubuntu pobrał pakiety PL.
Bardziej odpowiada mi Gnome Smile Czekam na polski remix, gdyż wydanie oficjalne zawiera niedociągnięcia .
Odpowiedz
#60
Mi się nawet udało przetestować aktualizację 10.10->11.04, ale stwierdziłem że będzie rozsądniej używać 10.10. Nie ogarniam Unity, zwłaszcza globalnego menu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości