Ubuntu
#61
Mi też nie odpowiada Unity obecnie korzystam z kde 4.6.3 a tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do dyskusji co powinno się znaleźć w polskim remix-e ubuntu.
Arch + router z firewall + Iptables
Odpowiedz
#62
Kiedy ma zostać wypuszczony remix 11 ?
Odpowiedz
#63
Z czytej ciekawosci, anizeli rzeczywistej checi korzystania z Ubuntu, zainstalowałem go w dniu premiery. System do testów wrzuciłem na dwuletniego laptopa z intelowska karta. Obyło się bez żadnych problemów. Ubuntu zainstalował się sprawnie i działał dość przyzwoicie. Chociaż częstotliwość pracy wiatraka chodzącego było dość duża. W skrocie - rewolucję, optymalizację interfejsu pod względem oszczędności miejsca oceniam na plus. Czy dobrze mi się na nim pracowało? Myslę, ze- dość dobrze jak na kilka godzin pracy, na pewno nie było tragedii.
Uważam, że jeśli programiści, deweloperzy Ubuntu teraz skoncentrują swoje wysiłki nad poprawą stabilności działania, wyeliminowania bugów, to w przyszłości otrzymamy bardzo dobry system. Osobiście jednak wole minimalizm, czyli tiling, dynamic wm''y i na nich będę opierał swój byt na Linuxie. Smile

Eugeniusz napisał(a):Nie ogarniam Unity, zwłaszcza globalnego menu.

Wg mnie to świetne rozwiązanie i oszczędność miejsca. Zawsze masz pasek narzedziowy w jednym miejscu dla każdej aplikacji.

Remix? Przecież to nic innego jak kasacja kilku programów i dodanie innych bardziej pasujących polskiemu użytkownikowi. Po co na to czekać z taką niecierpliwością? Wink
Odpowiedz
#64
Dzisiaj wrzuciłem go po raz n-ty, w ustawieniach compiza wyłączyłem synchronizację vblank i jest... znaaaacznie lepiej. Nie dość, że unity dostało solidnego kopa, to wentyl się przymknął. Co prawda nie tak jak w Windowsie, ale mniej-więcej jak na PCLOS z wyłączonymi efektami pulpitu. W tle Pidgin, uruchamam Firefoxa z kilkoma ciężkimi rozszerzeniami i nadal jest cicho... normalnie szok Smile Jak jeszcze tą ogólną brzydotę nieco poprawię to będzie dobrze.
Odpowiedz
#65
Szok!
Z Ubuntu 10.10 (trochę zrobione pod mój gust) przeszedłem na Ubuntu 11.04 bez zająknięcia. Dzisiaj zainstalowałem GNOME 3, ale nie udało się. No to myślę, przejdę na Xubuntu. Po kilkunastu minutach usunąłem Xubuntu.
Restart i Ubuntu działa jak po instalacji.
Cool
A to wszystko... w wigilię premiery Fedory 15Cool
Odpowiedz
#66
Jeżeli chodzi o mnie ? Przesiądę się z Ubuntu 10.10 na wersje 12.04 LTSw przyszłym roku...11 nie zamierzam instalować .
Odpowiedz
#67

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na razie tak.Cały czas modyfikacje systemu, jest co robić i się bawić, prosty, elegancki, szybki.
Jądro 2.6.39-3.10 generic-pae, Cairo-Dock z OpenGL, tapeta - Mysterious Women, Multiload Indicator, Trash Indicator, Weather Indicator, Screenlets + Conky, ikony - Faenza Icon
Pobór ramu z bajerami około 350Mb.
Odpowiedz
#68
Czy ten dock nie pokrywa się czasem ztą nowością od ubuntu po lewej ?

ps: jak dla mnie troszkę za dużo tam masz na ekranie;]
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#69
Z lewej jest Unity, na dole ekranu Cairo-Dock, niektóre elementy się pokrywają,( te same ikonki progsów) ale modyfikuję cały czas, więc screen robiony troszkę wcześniej, zastanawiam się nad GNOME3 w Ubuntu, i kompilacją własną jądra systemu, troszkę majstruję, więc wygląd napewno się jeszcze zmieni kilka razy, aż dodjdę do tego który mi odpowiada, na razie jest to co na screenie.
Odpowiedz
#70
Dla mnie nic nie jest w tym spójnego. Wiele rzeczy się dubluje... Ubuntu wygląda na przedładowane.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#71
Jak wyżej pisałem, modyfikuje cały czas, mi pasuje, wszak to Ubuntu, do wyboru do koloru, standardowa instalacja i zestaw jest taki sobie, wolę wiele więcej bajerów i na tym się opieram, testuję je i nie tylko.( ogrom możliwości, jest z czego wybierać, więc się bawię).
Odpowiedz
#72

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


O, a teraz tak jest.
Odpowiedz
#73
Compiz pięknie katuje u mnie CPU przy unityWall
Sprawdzałem htopem i wyświetlenie okienka z przyciemnieniem reszty (np. autoryzacja przy jakiejś operacji) = skok obciążenia na około 60% na jednym z logicznych rdzeni (logiczne są cztery, fizycznie dwa, HT). Biorąc pod uwagę, że co chwila musi wszystko cieniować itp. no to wypada jak dla mnie tragicznie, tragicznie w porównaniu do Aero.
Aha, synchonizację vblank też wyłączyłem jakby ktoś pytał.
Odpowiedz
#74

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tak na jest na Linux Mint 11.
Odpowiedz
#75
nono Andrzej widzę że zacząłeś więcej siedzieć na linuksieWink
Ja też kiedyś bawiłem się kilkoma dystrybucjami zwłaszcza Ubuntu (najbardziej przypadł mi do gustu) ale denerwowały mnie co pół roczne nowe wersje i wgrywanie systemu od nowa - upgrade nie wchodzi w grę bo często są problemy. Gdyby Ubuntu tak częstonie dodawał cyferek to na pewno byłby moim głównym systemem...
Wiem że zawsze można używać Ubuntu LTS ale jak wchodzi nowy numerek to zawsze czymś kusi by wypróbowaćWink
W sumie instalacja tego OS nie trwa długo ale ja zawsze trzymałem wszystkie dane na \home a nowe wersje zawsze instalowałem całkowicie od nowa łącznie z \home...:/


Dodano: 18 cze 2011 09:35

aha aktualnie jeszcze jedna rzecz sprawia że nie używam linuksa to to że mam system 64bitowy a jak wiadomo z niektórymi programami tam ciężej np. flashplayer który w łatwy sposób można zainstalować w wersji x64 ale to beta a beta ma aktualnie sporo dziurek ... Pamiętam że jeszcze kiedyś na Ubuntu x64 był problem ze skype choć nie wiem jak to ma się terazTongue
Odpowiedz
#76
hmm... może mi ktoś dać jakąś fajną stronkę z różnymi bajerami na ubuntu i minta? chciałbym go''dostosować pod siebie'' Wink jak narazie zastanawiam się nad rezygnacją z ff i opery na rzecz midori i chrome... tak to wyglada narazie :p

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#77
shinjiru napisał(a):hmm... może mi ktoś dać jakąś fajną stronkę z różnymi bajerami na ubuntu i minta? chciałbym go''dostosować pod siebie''jak narazie zastanawiam się nad rezygnacją z ff i opery na rzecz midori i chrome... tak to wyglada narazie :p


znasz tą stronkę - może będzie Tobie pomocna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#78
@slawsi5:
Za pierwszym razem nie miałem czasu, to nie zwróciłem Ci uwagi (bodajże wczoraj), więc robię to teraz - użytkownik pyta się tutaj, to oczywiście linka dać możesz, ale warto abyś oprócz niego coś jednak wniósł do tematu. Samo linkowanie przeprowadzane w taki sposób następnym razem zostanie nagrodzone warnem. Nie po to jest forum, aby kierować zawsze zupełnie gdzieś indziej.


@shinjiru:
Motywy znajdziesz np. na Gnome-look:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poza tym z tego co widzę masz Ubuntu Tweak, możesz w nim dorzucić kilka repozytoriów przez co dostępne będzie więcej bajerów do zainstalowania.
BTW. Potrzebne Ci aż dwie przeglądarki?
Odpowiedz
#79
lukasamd napisał(a):@slawsi5:Za pierwszym razem nie miałem czasu, to nie zwróciłem Ci uwagi (bodajże wczoraj), więc robię to teraz - użytkownik pyta się tutaj, to oczywiście linka dać możesz, ale warto abyś oprócz niego coś jednak wniósł do tematu. Samo linkowanie przeprowadzane w taki sposób następnym razem zostanie nagrodzone warnem. Nie po to jest forum, aby kierować zawsze zupełnie gdzieś indziej.

Spoko przyjąłem do wiadomościWink
Odpowiedz
#80
@up razy dwa -dzieki Grin [fakt ubuntucentrum mam w zakłdce na windzie więc zapomniałem XD]
btw. czy potrzebne? PO prostu fajnie mieć dwie-3 przeglądarki...jakoś tak nie wiem... fajnie i tyle XD
btw. jaki program do backupu na lunuxa polecacie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości