Jaki pakiet zabezpieczeń wybrać?
#1
Jestem informatykiem i dużo grzebie w komputerze, chodzę po różnego rodzaju stronach, korzystam z banku internetowego, gram, ogólnie rzecz biorąc komputera korzystam do wszystkiego. jak go zabezpieczyć? postanowiłem zrezygnować z nisa 2011, bo robi wszystko za moimi plecami a lubię wiedzieć co się dzieje i szukam alternatywy. myślę nad comodo is lub avastem 6. A może coś innego? Co polecacie ?
Odpowiedz
#2
Online Armor (będziesz wiedział co się dzieje), a do tego jakiś skaner MBAM Free, antywirus dowolny.
Odpowiedz
#3
Dlaczego akurat taki zestaw ? mbam na żądanie?
Odpowiedz
#4
Online Armor posiada bardzo dobry monitor systemu, a skoro chcesz wiedzieć co się dzieje w systemie to powinien być zadowolony.
Odpowiedz
#5
Mówimy o wersji free ? Będąc na forum specjalistycznym od spraw bezpieczeństwa liczyłem na konkretną propozycję av..
Odpowiedz
#6
Czy AV to wszystko? W dzisiejszych czasach to praktycznie nic.
Jeśli weźmiesz Comodo IS, to trafisz tam na Defense+, monitor systemu podobny do OA.
Odpowiedz
#7
Lepiej wybrać comodo is czy oa + av ?
Odpowiedz
#8
Myślę, że CIS będzie dobrym rozwiązaniem. On na pewno nie da używac komputera bez częstych komunikatów, pytających co chcesz zrobić.
Do tego darmowy AntiLogger-SpyShelter i Malwarebytes Anti Malware na żądanie i masz bardzo mocny zestaw.
Odpowiedz
#9
Nie zależy mi na zasypywaniu komunikatami, jednak chcę o części rzeczy decydować i chociaż widzieć co się dzieje. Zależy mi również na niskim poborze zasobów.
Odpowiedz
#10
No to zestaw, który podałem bedzie idealny Smile
Odpowiedz
#11
Może jakieś inne propozycje ?
Odpowiedz
#12
zainstaluj Immunet leciutki antywirus w chmurze i do tego darmowy SpyShelter
w sumie najlepiej samemu przetestować kilka programów i wybrać ten który Tobie odpowiada bo tak każdy będzie proponował ci coś innego
Odpowiedz
#13
Jeśli nie możesz się zdecydować to przetestuj programy.
CIS ma o wiele bogatsze białe listy, więc nie będzie Cię tak zasypywał komunikatami.
Jeśli jesteś doświadczony to powinieneś włączyć w nim automatyczną piaskownicę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Chyba przetestuję CIS''a 2011 + mbam. Czym się różni cis free od cisa pro ? Mam bodajże z ich strony pro na 1 rok za friko.
Odpowiedz
#15
Posiada pomoc zdalną na rok, lecz po 60 dniach tracisz możliwość usuwania infekcji i jakiegoś tam bajeru.
Raczej zbędne - jak dla Ciebie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Kumam. Jeszcze jedna sprawa - kiedyś miałem cis''a postawionego, jednak wyjątkowo mnie denerwował, a mianowicie chciałem zagrać w grę frets on fire to gra była blokowana. Dodałem ją do białej listy i dalej to samo. nawet wyłączenie pakietu nie przyniosło skutku. Po pół godzinie wywaliłem cis''a. Da się uniknąć tego problemu? Może zrobiłem coś źle lub nie ustawiłem odpowiednio?
Odpowiedz
#17
Zainstaluj, sprawdzisz.
Najlepiej dodać cały katalog z aplikacją do zaufanych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
CISA najlepiej zainstalować na świeżym systemie, a do listy zaufanych dodać dany program przed jego pierwszym uruchomieniem.
Odpowiedz
#19
Dobra, w takim razie stawiam: cis + ss + mbam. Za jakiś czas napiszę jak się sprawuje Wink
Odpowiedz
#20
No to może i ja się nieco wtrącę,bo widzę że Comodo dostał "słodką laurkę"...a wcale tak słodko z nim nie jest. Piszesz Severus, że jesteś informatykiem, chodzisz po różnych stronach i chcesz wiedzieć, co w systemie "piszczy"...no więc zastanów się,czy na pewno Comodo będzie dobrym rozwiązaniem. Nie jest to program o jednoznacznie dobrej opinii, a przeciwników ma tylu, co zwolenników. Nie będę się wymądrzał, szukał faktów i przedstawiał ich tu...wymiana zdań na ten temat zawsze wprowadza dość gorącą atmosferę i rozbudza emocje niektórych użytkowników, ale zaproponuję kilka wątków choćby na naszym forum, gdzie rozmawiało sie kiedyś o "ciemnej stronie" tego programu i jego możliwościach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co do zapór...Eugeniusz zaproponował bardzo dobrą zaporę i jeśli naprawdę chcesz mieć coś pod kontrolą, to nawet wersja darmowa OA oferuje sporo możliwości, pomijając nawet jest bardzo czuły HIPS. Jeśli chcesz zaporę bez HIPSa, a przy tym sporą kontrolę na ruchem sieciowym, to zaproponuję nieco starsze, ale w pełni funkcjonalne, darmowe i wciąż skuteczne zapory -Filscelab lub Net.Veda.
SpyShelter jak najbardziej wpasuje się w zestaw, a odnośnie AV...skoro nie Avast to może faktycznie Immunet lub Panda CA, ale to "chmurki" więc powinieneś mieć raczej dobre łącze.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości