Kopia Partycji systemowe na cd
#1
Witam,ostatnio zastanawiam się nad stworzeniem Backupu partycji systemowej na cd,tak aby płyta była bootowalna.(chodzi mi dokładnie oto aby nagrać dvd który w razie awari systemu przywróci go do życia wraz z cały softem)Zaznaczam iż interesuje mnie obraz partycji systemowej tylko na cd/dvd.Pytanie czy jest to możliwe???
Jeśli tak to jakim programem miałbym to zrobić???
czytałem że programy z rodziny PARAGON służa do takich żeczy.

czy działać to będzie na laptopie(ASUS)
Odpowiedz
#2
Zobacz tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#3
Ja ze swojej strony moge polecic program malo znany w Polsce (jak zwykle), natomiast na zachodzie posiadajacy juz ustalona renome wsrod tego typu programow.
Mam na mysli Shadow Protect Desktop. Robilem testy SPD vs ATI vs Paragon.
Paragon i SPD najbardziej przypadly mi do gustu. Poza tym, SPD robi kopie zapasowe 2x szybciej niz ATI, ktory znany jest ze swojej szybkosci.
11GB w niecale 4 min. w tyle samo przywraca obraz, plus czas na bootowanie plytki cd.
SPD posiada HIR czyli system zapisany jako obraz moze zostac przywrocony na dowolnym! komputerze. W przypadku gdy wymieniamy plyte glowna lub inne istotne podzespoly SPD przywroci nam obraz z poprzedniego stanu, inne programy juz nie - za to wielki plus dla SPD.
Dodatkowo SPD posiada mechanizm incremental backup ktory trwa doslownie kilka sekund, ustawiamy go zeby wlaczal sie np co 15 min i robil backup tylko tych plikow ktore ulegly zmianie, pod koniec dnia, jest opcja zeby sam kasowal niektore archiwa.

Mysle ze wiecej wyjasni Wam ten film (~15min):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Reasumujac, jesli to a mialbym kupowac, wybralbym SPD.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
Dzięki Creer ,wiesz czasem może czy isnieje możliwość odtworzenia partycji systemowej z płyty cd???np:tworzę obraz partycji systemowej c(Windows programy i tp)na płycie dvd lub paru płytach i z niej wrazie awari odtwarzam Windę i tp.Pytam o ten sposób ponieważ niechcę zabierać sobie miejsca na dysku na twardzielu
Odpowiedz
#5
Jest tzw Rescue Disk - jest to plytka bootowalna, wladasz ja przy starcie systemu, a pozniej wladasz plytke z obrazem i robisz przywracanie, szybko i bezbolesnie.

Jeden problem - SPD kosztuje prawie $80, ale wg mnie warty jest tej ceny, sa to raz a dobrze wydane pieniadze na cos co bedzie Ci dluuuugo sluzyc.

Przegladalem forum Acronisa... straszna sieczka masa tematow z problemami, nie warto.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
ok dzięki z tego co zauważyłem jest tam wersja Trial.Zainstaluję i zobaczę jak się spisuje,jeśli jest w stanie wypalić kopie partycji systemowej na dvd tak aby z niej można było przywrócić system to kupię ten soft.Zaznaczam że obraz dysku (Partycji systemowej musi być wypalony na dvd i z tego dvd ruszyć(i oczywiście przywrócić xpka.)

z kolei oprogramowanie Paragon posiada płytkę recovery cd z której botuje komp,jest tam parę narzędzi do kopiowania i przywracania,tylko za cholere niewiem czy ruszy z płyty xpek.Nigdzie niema tego napisane.czy wogóle jest w stnie przywrócić xpka z płyty
Odpowiedz
#7
Wersja Trial pozbawiona jest mozliwosci przywracania obrazu, niestety nia bedziesz mogl tylko wykonac obraz i nic wiecej.

Wypelnij ten formularz o przyznanie Tobie 30 dniowej wersji evaluation, jest to wersja z wszystkimi cechami platnego produktu, z niczego nie okrojona.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja dostalem chyba jeszcze tego samego dnia po jej wypelnieniu maila ze zrodlem z ktorego mozesz pobrac plik ISO, ktory wypal od razu na cd, ten plik to 2 w 1 - plyta bootowalna oraz instalator SPD.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wiec raczej sie da wypalic na DVD
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
Wielkie dzięki CREER
Odpowiedz
#9
Zaden problem.

Na forum SPD znalazlem taki tekst

Three people go into a forest every day to chop wood. Person 1 uses a saw and is really tired at the end of the day. Person 2 uses an axe and every once in a while hits himself with the axe by accident. So far (knock on wood) nothing serious. Person 3 has bought a Husqvarna and usually is home by noon. The question is, what would you use? My Grams said it best: Serious jobs need serious tools.

Mysle ze ostatnie zdanie jest dobrym podsumowaniem SPD, Shadow Protect ma doskonaly support w razie problemow, cena tez wyglada na wysoka ale jesli wziac pod uwage dozywotnia licencje oraz to ze ten produkt zawsze warto miec, cena jest w tym wypadku proporcjonalna do mozliwosci. Nalezy rowniez wspomniec ze Shadow Protect jest rozwiazaniem dla biznesu oraz korporacji, ktore posiadaja potezne serwery wymagajace bezawaryjnej pracy, a w przypadku awarii natychmiastowego backupu - to dodatkowo podnosi renome produktu.
Na Wilders, ostatnio zakonczyla sie ankieta ktorej glownym celem bylo wylonienie produktow sluzacych do image backupow, ktore najczesciej sa uzywane przez forumowiczow. Wygral Acronis 41 glosow (nalezy miec na uwadze ze Wilders jest oficjalnym forum Acronis Inc - wiec to nie powinno dziwic), drugie miejsce zajal wlasnie Shadow Protect z liczba glosow 23, a trzecie Paragon - 21 glosow. To co zaskakuje to fakt ze program ktory jest rozwiazaniem dla malych, srednich i duzych firm w dziedzinie backupow, przeskoczyl Paragona - rozwiazanie stricte dla domowego uzytkownika.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#10
Ja wciąż czekam na meila od nich................myślę że powinien dojść na dzis.
Odpowiedz
#11
Daj znac na forum, jak juz go przetestujesz, jakie masz wrażenia.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
ok,swoją drogą szukałem na necie tego softu i co dziwne SPD ze strony producenta waży ok 16MB (instalka) a....................wersja pełna darmowa(wiadomo nielegalna)posiada 3 linki w tym 2X100MB i 1X50MB,przyznam że nawet chciałem zciągnąc ale 250MB to troche czasuwięc wolę poczekać na klucz.(Poza tym wolę legalnie korzystać z oprogramowania)
Odpowiedz
#13
Plik ISO do ktorego link dostalem od firmy StorageCraft wazy ok 392MB.
z tym ze... plik ktory jest na stronie producenta ma tylko 16MB bo jest to sam program, wersja ktora dostaniesz ISO jest wieksza poniewaz bedzie ona nagrana na bootowalny CD i zawiera srodowisko spod ktorego mozliwe jest przywrocenie obrazow tworzonych przez SPD.
Z tej plytki instalujesz SPD na dysku, u mnie SPD zajmuje w systemie dokladnie: 16,39MB! - w porownaniu do innych programow na tej linii SPD rowniez zaskakuje.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
o kurczę to dużo ale poczekam na kluczyk i zciągnę,jak narazie kluczyk nie dotarł.
Odpowiedz
#15
@lunaticdreams, jak testy?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
a wiec tak,Programik zciągnełem i zainstalowałem,Moje wrażenia Baaaaaardzo pozytywne.Klucz otrzymałem po 4 dniach od wysłania do nich meila.cóż mógłbym napisać dodatkowo o tym programie........
większość opisał Creer "Robilem testy SPD vs ATI vs Paragon.
Paragon i SPD najbardziej przypadly mi do gustu. Poza tym, SPD robi kopie zapasowe 2x szybciej niz ATI, ktory znany jest ze swojej szybkosci.
11GB w niecale 4 min. w tyle samo przywraca obraz, plus czas na bootowanie plytki cd.
SPD posiada HIR czyli system zapisany jako obraz moze zostac przywrocony na dowolnym! komputerze. W przypadku gdy wymieniamy plyte glowna lub inne istotne podzespoly SPD przywroci nam obraz z poprzedniego stanu, inne programy juz nie - za to wielki plus dla SPD.
Dodatkowo SPD posiada mechanizm incremental backup ktory trwa doslownie kilka sekund, ustawiamy go zeby wlaczal sie np co 15 min i robil backup tylko tych plikow ktore ulegly zmianie, pod koniec dnia, jest opcja zeby sam kasowal niektore archiwa.

Mysle ze wiecej wyjasni Wam ten film (~15min):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Reasumujac, jesli to a mialbym kupowac, wybralbym SPD. "
mogę dodać że kompletnie byłem zielony gdy zainstalowałem ten sofcik ale film ze stronki producenta bardzo mi pomógł.program posiada przyjazny interfejs,i jest dosyć prosty w obsłudze,ilość opcji backupu jest zadziwiająca.Produkty paragonu w porównaniu z SPD wypadają po prostu słabiutko,choć myślę że dla domowych potrzeb wystarczy oprogramowanie Paragon.Fantastyczną opcją w SPD jest możliwość robienia backupu i wrzucenia go poprzez program na serwer,do tego backup co np 15 minutek,backup w wybrane dni,i co najciekawsze podczas robienia kopii np co 15 minut program program nie tworzy całej nowej kopi tylko dodaje te pliki które się zmieniły(zainstalowane nowe oprogramowanie,wszystkie zmiany).Tworzy płytkę startową z której podczas awarii kompa możemy przywrócić win xp.

Więc tak chcecie softu z multum opcji i w dziedzinie backupu potrafiącego zrobić wszystko to wybierzcie SPD

Do prostych zadań domowych wystarczy PARAGON (który jest za free)wersja 8.5

Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Co tu duzo mowic, SPD jest poteznym narzedziem backupowym i chyba ma najwiekszy wspolczynnik niezawodnosci pod tym wzgledem.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#18
Tak Tak jak juz napisałem powyżej wszelkiego rodzaju oprogramowanie PARAGON i zapewne też Acronis(choć nie testowałem) to po prostu typowo produkty do zastosowania domowego.Jeśli kiedykolwiek bedę szukał tego typu narzędzia wybiorę SPD ze względu na olbrzymią ilość opcji backupu,ah i zapomniał bym...wielkie dzięki CREER za podrzucenie linka do tego sofciku.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Pas de probleme Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości