Dr Web Anti-Virus Light
#1
Dr.Web Anti-Virus Light skanuje pliki w systemie Android, w tym "ukryte" obszary i aplikacje użytkownika. Wykryte szkodliwe obiekty mogą być usuwane lub przenoszone do kwarantanny.

W czasie rzeczywistym monitoruje i skanuje aplikacje zanim zostaną zainstalowane, skanuje również wszystkie pliki zapisane na karcie SD.
Dr.Web Anti-Virus Light wykorzystuje Origins Tracing ™ for Androida - jest to unikalny algorytm do wykrywania szkodliwego oprogramowania zaprojektowany specjalnie dla systemu Android. Algorytm ten pozwala na wykrywanie nowych wirusów które jeszcze nie są wykrywane przez sygnatury. Origins Tracing for Android może zidentyfikować przekompilowane wirusy, np. Android.SMSSend, Android.MobileSpy, jak również aplikacje zainfekowane Android.ADRD, Android.Geinimi, Android.DreamExploid.

[Obrazek: ss-480-0-4][Obrazek: ss-480-1-4][Obrazek: ss-480-2-3][Obrazek: ss-480-3-3]

Jeżeli chcemy by program skanował archiwa zarówno przez strażnika w czasie rzeczywistym jaki i poprzez skan na żądanie musimy wejść w ustawienia i tam zaznaczyć odpowiednie pola, możemy również ustawić by się aktualizował automatycznie oraz wybrać by nie pobierał aktualizacji jak jest telefon podłączony do internetu poprzez 3G. Updates można pobierać również poprzez komputer.
Dla nie których wadą może być brak opcji blokowania telefonu w razie kradzieży ale moim zdaniem to jest zaleta gdyż nie przekonują mnie tego typu rozwiązania
W wersji płatnej zyskujemy dodatkowo tworzenie czarnych list dla połączeń jak i sms - moim zdaniem nie wart tego by za to płacić tym bardziej że są to jedne zmiany względem wersji bezpłatnej.
Program można pobrać bezpośrednio z Android market

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jaki i ze strony producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
android prawie jak windows zaczyna się robić
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
polak900 napisał(a):android prawie jak windows zaczyna się robić

Sam do nie dawna uważałem że AV na Android to rzecz zbyteczna, teraz uważam to za konieczność ale musi to być bardzo skuteczny lekki Antywirus dla tego postawiłem na Dr Web Light u mnie na Android 2.3.3 zajmuję tylko 3MB Ram a skanuje na prawdę bardzo dokładnie. Moja Narzeczona posiada Android 2.2.1 i jej również zainstalowałem tą aplikację tym bardziej że jest niezauważalna dla systemu. W moim odczuciu nr 1 na Android i to za freeGrin
Odpowiedz
#4
doktor łeb dobrze wykrywa ale skanuje strasznie długo
Odpowiedz
#5
Czy jeśli skuszę się na instalację Dr.Web-a to ile dostanę megabajtów, na prywatne pliki, w chmurze kremla?
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości