Webroot SecureAnywhere
#61
@ lukasamd : u mnie wygląda to tak
Odpowiedz
#62
lukasamd napisał(a):Wyniki skanu mnie zaskoczyły...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaczynam się zastanawiać, czy warto było wydać na niego te kilka złotych...

Warto było wcześniej zainstalować triala , ale uległeś Łukasz forumowej modzie, na szczęście to tylko 16 pln .
Jednym słowem ,przeciętna detekcja on-demand przy tragicznej ilości FP , czyli w testach nie lali wody ....
dla mnie dyskwalifikacjaWall
Odpowiedz
#63
Eru napisał(a):A tu pokaz jak Webroot zostaje upokorzony Grin [...]
O skuteczności Webroota na keyloggery:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Eru napisał(a):Tak podawaj link do forum Webroota na pewno będą tam rzetelne opinie...
Tu muszę się trochę zgodzić z Eru - ich forum trochę przypomina towarzystwo wzajemnej adoracji
Eru napisał(a):Przestałem wierzyć w rzetelność Webroota i ich forum gdy tylko kazali usuwać z YT filmy z testami ich produktu gdy był w fazie Beta - nawet w postanowieniach licencji zrobili odpowiedni zapis Facepalm
To raczej nic nadzwyczajnego. Nie każdy oglądający testy wie czym jest program w fazie beta i może wyciągać błędne wnioski. Generalnie wyciąganie wniosków z testów na YT to pomyłka (w obie strony)
lukasamd napisał(a):[...] Są też wady, dosyć poważne.
Pierwsza - centrum akcji Windows krzyczy mi, że zapora Webroota jest wyłączona. [...]
Druga rzecz, wspomniane przez facecika FP - już zakwalifikował jako jakiegoś nieznanego wirusa dobrze znanego klienta SSH... rozumiem, jakby zrobił to z jakimiś moimi plikami exe z c++, no ale jakaś konkretna aplikacja? Ciekawe ile FP będzie po pełnym skanie.
Zapora systemu Windows MUSI pozostać włączona. Firewall Webroota nie jest samodzielnym firewallem - stąd komunikat. Co do FP - obciążający spadek po Prevx. Cieszcie się, że nie mieliście Webroota na przełomie 2011/2012 - wtedy dopiero sypał. Teraz u mnie (od lutego) cisza z FP - tak na poziomie Emsi.
Ochrona kompa: mądrale z Webroot community jadą z MBAM Pro (strzeżonego...Grin)
Odpowiedz
#64
Nie wiem. W sumie po kilku dniach z WRSA muszę stwierdzić, że ten program jednak do mnie nie przemawia.
Na szczęście swojej licki nie kupiłem, więc powodów do narzekania nie mam.
Chyba pożegnam się z tym softem, bo jakoś mało pewnie się z nim czuję.
Odpowiedz
#65
U mnie jeden FP jak dotąd Smile Dotyczy pliku C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#66
ktostam napisał(a):Andrzej a masz może gdzieś linki, gdzie można poczytać/obejrzeć testy firewalla WRSA? [...]

Tu coś jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wow, zrobiliście inwazję na forum Webroota Smile
Odpowiedz
#67
asg napisał(a):
ktostam napisał(a):Andrzej a masz może gdzieś linki, gdzie można poczytać/obejrzeć testy firewalla WRSA? [...]

Tu coś jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wow, zrobiliście inwazję na forum Webroota Smile

Testy Matousec-a omijam szerokim łukiem Wink
Wolałbym jakieś video, bo szukam i nic znaleźć nie mogę.
Odpowiedz
#68
Zapytaj na forum Webroota. Jednak szału bym się nie spodziewał.
Odpowiedz
#69
asg napisał(a):
ktostam napisał(a):Andrzej a masz może gdzieś linki, gdzie można poczytać/obejrzeć testy firewalla WRSA? [...]

Tu coś jest:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wow, zrobiliście inwazję na forum Webroota Smile


Inwazja Grin

Widzę wątek gorący to i ja się wypowiem. Może nie co do samego programu ale jego forum. Skoro wrzucam malware na forum emsi mógłbym i tam tylko nie ma wątka adekwatnego. Co z tym fantem zrobić?
Odpowiedz
#70
Webroot słusznie postąpił żądając usunięcia filmu z YT. Skoro był taki zapis w licencji, to dlaczego miałby zrezygnować? Zabezpieczyli się w ten sposób przed niepotrzebnym nadmuchaniem sprawy w internecie. Im później konkurencja dowie się o projektach tym lepiej.
Odpowiedz
#71
Waves97 napisał(a):Skoro wrzucam malware na forum emsi


Na forum Emsi masz 250Mb do wykorzystania. Jeśli Ci zejdzie już nic nie wrzucisz więcej by to przestudiowali. Ale fakt jest to możliwe, na forum Webroot nie ma na razie takiej opcji. Napisałem do nich czy istnieje możliwość by zarażone pliki wrzucać gdzie indziej i więcej niż przez program po jednej sztuce po kolei. Wink
Odpowiedz
#72
andrzej76 napisał(a):
Waves97 napisał(a):Skoro wrzucam malware na forum emsi


Na forum Emsi masz 250Mb do wykorzystania. Jeśli Ci zejdzie już nic nie wrzucisz więcej by to przestudiowali. Ale fakt jest to możliwe, na forum Webroot nie ma na razie takiej opcji. Napisałem do nich czy istnieje możliwość by zarażone pliki wrzucać gdzie indziej i więcej niż przez program po jednej sztuce po kolei. Wink


Ty dostałeś bonusa od Ariefa Grin Może i mi gdy skończy się miejsce też da.
Czekam w takim razie na ruch forum Webroota Wink
Odpowiedz
#73
lukasamd napisał(a):Wyniki skanu mnie zaskoczyły...


Jakiego skanu.... on demand? Musisz zapuścić real-time. Dlatego przy skanach i wynikach na paczkach podaję że był to skan on demand. To samo tyczy się NIS przecież - on demand + Sonar musi być , wtedy wynik kompletny.
Rzetelny wynik - on demand + real time skan.


Dodano: 30 kwie 2012, 12:03

No ja mam bonusa - dostęp do ftp Emsi. Zapewne też dostaniesz jak się postarasz. Wink
Odpowiedz
#74
Staram się cały czas. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Czyli wysłanie do Webroota sampli jest możliwe tylko przez sam program.
Odpowiedz
#75
andrzej76 napisał(a):Jakiego skanu.... on demand?


Co za różnica? Full skan zrobiłem i wykrywał mi wiry rzekomo w katalogu windowsa.
Oczywiście pliki przepuściłem, bo gdybym zastosował się do zaleceń webroota to pewnie już by mi system po tym nie wstał...
Takie FP to dla mnie porażka, ale jeszcze się zastanawiam, czy dać mu czerwoną, czy żółtą kartkę.
Odpowiedz
#76
Cytat: Co za różnica? Full skan zrobiłem i wykrywał mi wiry rzekomo w katalogu windowsa.


Tego faktycznie być nie powinno. Lukasamd a czy były to pliki standardowe Windowsa czy coś co pojawiło się z czasem?
Odpowiedz
#77
Waves97 napisał(a):
Cytat: Co za różnica? Full skan zrobiłem i wykrywał mi wiry rzekomo w katalogu windowsa.


Tego faktycznie być nie powinno. Lukasamd a czy były to pliki standardowe Windowsa czy coś co pojawiło się z czasem?


Przecież zapodał wyżej screenem z wynikami skanowania...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#78
Eru nie bulwersuj się Smile Nie widziałem.
Odpowiedz
#79
lukasamd napisał(a):Full skan zrobiłem i wykrywał mi wiry rzekomo w katalogu windowsa.


A coś z tym zrobiłeś? Czy tylko zeskanowałeś , zobaczyłeś fp i olałeś? Przesłać trzeba było do supportu i zaznaczyć że to nie szkodliwe pliki.( dodane zostały by szybko i przyczyniłbyś się do mniejszej ilości fp i rozwoju programu).
Tak każdy może, zainstalować, zobaczyć parę fp , nic z tym nie zrobić , rozdzielać kartki i narzekać na program.
Nie tędy droga.Facepalm
Odpowiedz
#80
Waves97 napisał(a):Tego faktycznie być nie powinno. Lukasamd a czy były to pliki standardowe Windowsa czy coś co pojawiło się z czasem?


Na 100% mam system czysty i nic by tam nie było z tego, czego być nie powinno.
Zresztą:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



andrzej76 napisał(a):A coś z tym zrobiłeś? Czy tylko zeskanowałeś , zobaczyłeś fp i olałeś?


Tak. Andrzej jest różnica między FP na jakiejś zewnętrznej aplikacji, a na plikach systemowych.
Coś takiego już wrzuca się do wora "wtopy av" - nie usuwałem tych plików, ale co by było, jakbym usunął a potem by system nie wstał?
Nazwa pierwszego sugeruje coś z Windows Media Playera, ale drugi... nie mam pojęcia. Oba to pewnie pliki językowe, więc mógłbym mieć problem z aplikacjami.
Na takich FP ludzie tracą zaufanie do oprogramowania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości