Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy
politan napisał(a):@Twoja stara
W Multimedii za 59 zł na ich stronie widnieje 60 Mbps. Z resztą znajomek płaci 39 zł za 12 Mbps tak więc aneksuj z nimi, rób cokolwiek bo 60 zł za 2 Mbps to dość dużo.


50-60 coś koło tego.
hm... nie znam się na tym ale firma od której mam internet nazywa się BestConnect. Obrzeża Bochni. Net tragedia ale innego raczej nie ma - czasami nie mogę założyć konta na jakimś serwisie (Chomikuj - żeby założyć konto musiałem pisać do pomocy technicznej) lub mnie banują za multikonto (serio już zdarzyła mi się taka sytuacja 2 razy 2 różnych gości miało to samo ip musiałem załatwiać sprawę z adminem, w plemiona nieraz dowiaduję się że jest z Bochni lub okolic bo to samo ip ;p) Nie polecam, acz żadnego innego internetu tu nie ma raczej, 3 lata temu jak zakładano mi internet był problem żeby internet był. Po prostu dziura.
Ale tak, wszedłem na stronę tego bestconnectu i widzę że teraz po tej cenie jest internet za 10 mb z tym że chyba musi się umowa zakończyć na ten net (2mb), żebym mógł mieć 10 mb ?
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
Cytat:z tym że chyba musi się umowa zakończyć na ten net (2mb), żebym mógł mieć 10 mb ?

W takim wypadku dzwoń i pytaj czy możesz podpisać aneks do umowy. Zazwyczaj się godzą. Miałem podobną sytuację ze swoim starym ISP i nie było problemu z podpisaniem aneksu.
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz
Ja posiadam sieć osiedlową ok. 35Mbs i płacę 42 zł
Odpowiedz
Nowa taryfa SP 130 - 69,90

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

14 złoty, ELPOS z TV kablówką, a taniej, bo rozdzielacz na osiedle u mnie w garażu stoi Craze
0x DEADBEEF
Odpowiedz
Niedługo operator zmieni mi przepustowość z 60/6 na 150/15, dobija mnie jednak ta asymetria Sad
Odpowiedz
politan napisał(a):
Cytat:z tym że chyba musi się umowa zakończyć na ten net (2mb), żebym mógł mieć 10 mb ?

W takim wypadku dzwoń i pytaj czy możesz podpisać aneks do umowy. Zazwyczaj się godzą. Miałem podobną sytuację ze swoim starym ISP i nie było problemu z podpisaniem aneksu.


Załatwione... Aneks ma przyjść pocztą. Teraz jest 2mb za 59 zł a będzie 4mb dzień, 8mb w nocy za 49 zł. Według Was korzystna oferta ?
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
Wg. Mnie, trochę drogo :F
0x DEADBEEF
Odpowiedz
Za około 50 zł mam 10mb Tongue
Ale lepsze to co piszesz niż te 2mb za 50 zł Wink
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

58 zł za 100/100 Mbit/s. Lokalny dostawca.
W czasie robienia testu miałem podpięte kilka urządzeń, więc mogło troszeczkę wpłynąć na wynik. Gdy czasami pobieram pliki mając konto premium na jakimś hostingu, max to 11 MB/s - więc troszkę mniej niż obiecane, ale pomimo tego i tak dobrze jak za taką cenę.
Odpowiedz
SaperR napisał(a):Gdy czasami pobieram pliki mając konto premium na jakimś hostingu, max to 11 MB/s - więc troszkę mniej niż obiecane

Tutaj upatrywałbym raczej winy po stronie tegoż hostingu niż dostawcy - znam to z autopsji Wink
Odpowiedz
Normalka, że nie wyrabiają. Infrastruktura nie daje rady, po prostu.
Odpowiedz
Nie nie, miałem tu na myśli, że to moje łącze tyle maksymalnie osiąga, że taką mam przepustowość.
Gdy pobieram jeden plik z premium, to leci max 7 MB/s - jeszcze nigdy nie zdążyło mi się pobierać z sieci jeden plik szybciej. To 11 MB/s powstaje w wyniku pobierania wielu plików jednocześnie z różnych serwisów. Źle to sprecyzowałem.

Teraz się zastanawiam, czy aktualnie potrzebne jest komukolwiek więcej niż 100 Mbit/s, skoro i tak trzeba się sporo starać aby rzeczywiście wykorzystać całe łącze...
Odpowiedz
Bo to co oferują dostawcy to bajka. Od nas na pierwszy serwer jest np. jak w ofercie 70 Mbit, a dalej szkielet ATM i wyciąga nieco ponad 100 MBit, tyle ze dla wielu osób jednocześnie.

Tapatalk / Nexus 4
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

60-70zł ;p
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
U mnie dzisiaj telefon z Orange i oferta - zamiast aktualnego ADSL2+ 20 Mbit / 1 Mbit zmiana na VDSL i 40 Mbit / 4 Mbit za taką samą cenę + ruter na własność za 59zł.
Byłem mooocno zdziwiony, bo to 20 Mbit było brane jakoś w tamtym roku na początku czerwca no i na 24 miesiące. Albo chcą przerzucić się na VDSL ze względu na infrastrukturę (koszty?), albo mają za dobry humor. Sąsiada ma z tego VDSL bodajże 60 Mbit i śmiga bardzo, bardzo ładnie. Zdziwienie tym większe, że w sumie niewielka miejscowość, a pod tym względem jest bajka - wszędzie z każdej sieci mobilnej 3,5G, a z Orange to i 80 Mbit można sobie wziąć. Tylko LTE jeszcze brakuje Grin
Odpowiedz
Tylko pozazdrościć ... Niby moje miasto nie takie małe ale dostęp do prędkości większych niż 10 Mbit to wręcz luksus. Większość mieszkańców to albo Vectra na blokach albo Neostrada.
Odpowiedz
No to vectra przecież oferuje wysokie prędkości ?

Wysłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 4
Odpowiedz
Ale powyżej 10 Mbit mają chyba tylko bloki w centrum miasta Sad
Odpowiedz
A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości