Wydajność łącza internetowego i ile za to płacimy
korbennn napisał(a):A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

Fakt, zdecydowanej większości ludzi wystarczyłoby łącze 10 Mbit. Ja posiadam 2 Mbit i nie jest najgorzej. Jedynie do YouTube i usług VOD (FullHD) oraz pobierania/wysyłania większych plików przydałoby się szybsze łącze.

Najgorsze jest to, że dostawcy internetu oferują asynchroniczne łącza. Marzy mi się połączenie 10/10 Mbit Smile
Może za jakiś czas będzie to możliwe. Wszak od kilku tygodni u mnie na wsi kładą światłowody Smile (nie wiadomo tylko kiedy skończą)
...
Odpowiedz
korbennn napisał(a):A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.


Niektórzy są piratami , potrzebują dużej prędkości Smile
Poza tym , jak masz w domu wiele urządzeń , które jednocześnie korzystają z łącza to jest lepiej prawda ?
Transmisja dobrej jakości obrazu np.w Skype-ie , przy dodatkowym wykorzystaniu łącza , też wymaga dużej przepustowości, no ale co komu potrzeba.
Ja mam szybko i nie narzekam że za dużo.Nie lubię czekać aż mi się coś załaduje, klikam i leci.
Tym bardziej,że płacę mniej niż niektórzy za 10 Mbit Tongue
Odpowiedz
korbennn napisał(a):A co komu po prędkości powyzej 10? poważnie pytam. Mam 10 od stycznia i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

10 Mbit wysyłania jeśli już pytasz, a brakuje tego dość często.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Najbardziej boli asymetryczne łącze Sad
Odpowiedz
Dokładnie. Ja bym wolał dużo więcej uploadu niż taki skok na downloadzie, no ale i tak będzie 4x szybciej, wiec nie narzekam.

Tapatalk / Nexus 4
Odpowiedz
Czy taki zwykły, szary Kowalski może zasugerować gdzieś do władz miasta np. położenie światłowodu?
Odpowiedz
Magistrat za to nie odpowiada, to infrastruktura dostawcy (TP, Vectra, UPC...).
Odpowiedz
Przełączyli na VDSL, jest nowy modem, jest faktyczne 40/4... filmy na yt w 1080p w zasadzie w wielu wypadkach nadal nie do oglądania.
BezcenneCool

(ja wiem, problem nie polega wcale na szybkości łącza do mnie, tylko wpięć orange, no ale musiałem)
Odpowiedz
Zapasowe Aero2 512/256kbps z rozłączaniem co godzinę, modem z Playa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nowy ruter trzeba sobie sprawić, tak naprawdę jest 60Mb. 170zł na tv, telewizję i telefonię VoIP.
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


23zł Cool
0x DEADBEEF
Odpowiedz
Ja pierd. to moje łącze jest za murzynami 4down/3up Mbps WIFI (w nocy jest 8-20mbps down) za 90PLN, niestety nie mam lepszego wyboru, chętnie bym jakiś światłowód przygarnął Smile

Ogólnie mi wystarcza, bo mam kompa włączonego prawie 24h/dobę Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

55PLN
Odpowiedz
Jak jest źle i źle i źle to może być potem tylko dobrze, więc czekam na ten dzień, by się pochwalić Grin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

56 PLN
Odpowiedz
Panowie...od jutra mam mieć z UPC 120 Mb/20 Mbna sekundę, na 5 stanowisk i do tego 3 ichniejsze pakiety IS (chyba oparte na F-secure) za free...to wszystko w cenie 84 zł/m-c bez zobowiązań czyli teoretycznie po 2 miesiącach mogę powiedzieć "bywajcie". Ma ktoś doświadczenia z tą ofertą? Obecnie mam pakiet "Fiber 60" za 72 zł...odczuję jakąś wyraźną zmianę?...zaznaczam, że modem i ruter będą też wymieniane.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Oczywiście że odczujesz, jeśli dużo "haratasz" Smile
Jeśli tylko odbierasz pocztę i chodzisz po www to będzie bez różnicy.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Propozycja na kolejny rok Neo 10MB - 59PLN i tak już trzeci rok z rzędu.

Aaa mogę się załapać na dvd i tv internetową

tak to jest jak mieszka się poza miastem
Odpowiedz
Korbenn...to fakt...poza dużym miastem reguła jest, że oferta w większości przypadków jest zbyt uboga i zbyt droga. To monopol niestety jeszcze. Mam to szczęście, że jestem w takim dużym mieście i jestem klientem jednego operatora kilka lat, więc mam jakieś tam możliwości wycyganienia czegoś bardziej atrakcyjnego.
Na smutkiBeer
Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ja tam mieszkam w małym miasteczku, w sumie monopol jest ze strony Orange a oferta... wyżej macie mojego posta na ten temat Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości