Dobreprogramy.plTest bezpłatnych programów antywirusowych
#33
Szczerze mówiąc mało znam się na antywirusach. Nigdy ich nie testowałam na paczkach malware...

Swego czasu miałam w kompie komercyjny AVG, znajomi mi mówili, że to słaby antywirus, więc się z nim pożegnałam. Potem zainstalowałam Avirę i okazało się, że mój komp nie był maksymalnie zawirusowany. I sprawnie chodził. Czyli używanie AVG nie naraziło mnie na jakieś poważne infekcje.

Miałam też kiedyś Returnil System Safe Pro i on wykrył mi wirusy przeoczone przez AVG, no i dzięki ich usunięciu mogłam wchodzić na pewne strony, do których nie miałam wcześniej dostępu.

Co do Aviry, to uważam, że test na DP nie jest miarodajny, bo skuteczność tego antywirusa wzrasta, jak się zmieni jego ustawienia.

Miałam kiedyś darmową Avirę i tak ją skonfigurowałam, że zapewniała mi właściwy poziom bezpieczeństwa.

Co do Ashampoo Anti Malware to ten program rzeczywiście nie powinien być uwzględniony w ich teście, bo tylko u nich jest za darmo. :/

Dziwi mnie, że AVG zajął u nich trzecie miejsce- zły nie był, ale według mnie nie jest lepszy od Aviry.

Jak dla mnie to Avira jest lepsza od Avasta. Miałam go bardzo długo, ale mi się przejadł.

Poza tym nieważne, jak skuteczny jest antywirus, skoro to użytkownik swoim nieodpowiedzialnym działaniem najczęściej doprowadza do zainfekowania swego komputera.

Po prostu z internetu trzeba korzystać z głową, nie należy wchodzić na niebezpieczne strony i nie powinno się ściągać plików z nielegalnych źródeł, bo tam zawsze mogą być jakieś niespodzianki.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Dobreprogramy.plTest bezpłatnych programów antywirusowych - przez Konto usunięte - 07.01.2012, 13:44
Re: Dobreprogramy.plTest bezpłatnych programów antywirusowych - przez joa17t - 08.01.2012, 03:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości