AdFender - The Ultimate Ad Blocker
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AdFender to darmowy zamiennik Ad-Munchera .Zapraszam do testowania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Wrzuciłem i szczerze to radzi sobie całkiem nieźle. Nie blokuje tak dobrze jak Adblock czy AdMuncher, ale jeżeli się rozwinie to kto wie.
Spora zaleta to fakt, że w przeciwieństwie do AdMunchera nie blokuje nam kompresji danych, a więc nie zwalnia.
Odpowiedz
#3
NaFirefox-ie nie działa czy ma jakieś ograniczenia? :

Supports Internet Explorer, Chrome, Opera and Safari.
Odpowiedz
#4
Block ads in Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, Opera, Avant, K-Meleon, Maxthon, Lunascape, Epic and more

Dziala na lisku
Odpowiedz
#5
lukasamd napisał(a):Wrzuciłem i szczerze to radzi sobie całkiem nieźle. Nie blokuje tak dobrze jak Adblock czy AdMuncher, ale jeżeli się rozwinie to kto wie.

AdFender korzysta z list AdBlocka, wystarczy do pliku filters wkleić listę z adblocklist.org i śmigaLol
Odpowiedz
#6
A taki sam lekki jak AdMuncher - w sensie zużycia ram-u, ktoś sprawdzał ile pobiera?
Odpowiedz
#7
Ok. 3MB u mnieGrin
Odpowiedz
#8
To gitarka, korci mnie.
Odpowiedz
#9
marsellus napisał(a):AdFender korzysta z list AdBlocka, wystarczy do pliku filters wkleić listę z adblocklist.org i śmiga Lol


Jest w pełni zgodny z jego listami?
Jeżeli tak, to wrzucam listy Fanboy i na komputerach w domu zostawiam tylko IE9 Grin
Odpowiedz
#10
Chyba tak, ja wrzucałem tą listę z adblocklist.org. W połowie lutego ma być update i będzie można wrzucać dodatkowe listy z poziomu programu tak jakw ABP.
Odpowiedz
#11
Skoro działa jak AdBlock, akceptuje jego listy...to po co mi on?Cool Ok...bez żartów już...mam Firefoksa i oczywiście AB jako dodatek - wg mnie nie ma potrzeby doinstalowania w takiej sytuacji kolejnego programu dublującego funkcje innego. Inna sprawa, jeśli ktoś używa innej przeglądarki...wtedy owszem może być przydatny.


Dodano: 11 sty 2012, 13:09

Dziś pojawiła się też recenzja AdFendera na znanym portalu Raymond.cc...przyznam, że jest zachęcająca i jednak chyba nawet wypróbuję ten programSmile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Zainstalowałem dla testów i od wczoraj wykonałem 3 reinstalacje - program nie chce filtrować po jakimś czasie.
Odpowiedz
#13
Dla mnie to kicha, z początku działał, lecz po jakimś czasie już nie, więc go wywaliłem.
Odpowiedz
#14
Zauważyłem że wystarczy ręcznie odpalić program a filtrowanie działa Smile
Odpowiedz
#15
Używam od jakiegoś czasu tego programu. Problemów z filtrowaniem nie mam (mam zmienione ustawienia przeglądarek na proxy adfendera na porcie 7070). Po zaimportowaniu list z adblock''a z powodzeniem może zastąpić płatnego Ad-muncher''a.
Co ciekawe listy mogą mieć nawet 50 tys. wpisów (kilka list razem) a jest to nieodczuwalne jeśli chodzi o zużycie zasobów.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
ten program blokuje całkiem reflinki czy wycina tylko adres reklamowy jak Ad Muncher ?
Odpowiedz
#17
Wystarczy wpisać do proxy przeglądarki:
127.0.0.1 port: 7070
i wtedy filtrowanie działa Smile
Odpowiedz
#18
Zord, Adfender nie dokonuje żadnych zmian w wynikowym kodzie źródłowym strony (przetworzonym na komputerze użytkownika) tak jak ma to miejsce (o ile mnie pamięć nie myli) w przypadku Ad Muncher-a.
Przy request-cie elementów składowych strony metodą GET, Adfender będący serwerem proxy na drodze Internet–przeglądarka WWW, przetwarza na podstawie filtrów (blocklist) co tak naprawdę ujrzysz w swojej przeglądarce po odpowiedzi serwera WWW.
Przykładowa odpowiedź via Adfender:
Kod:
Age:0
Cache-Control:no-cache, no-store, max-age=0, must-revalidate
Content-Length:42
Content-Type:image/gif
Date:Mon, 12 Mar 2012 19:48:45 GMT
Expires:Fri, 01 Jan 1990 00:00:00 GMT
Pragma:no-cache
Server:AdFender
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
czyli niektóre linki będą nieklikalne
Odpowiedz
#20
To akurat w dużej mierze zależy od konfiguracji pliku filters.txt.
Konstrukcja/reguła przy tworzeniu filtrów taka jak w przypadku list dla adblock plus-a, w końcu to na nich ten program się opiera. Standardowo chyba ma tylko jedną easylistę.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości