Nie mogę usunąć wirusów - log
#8
Creer napisał(a):u mnie role webguarda w bezplatnej Avirze pelni plik HOSTS zmodyfikowany o stale aktualizowana baze podejrzanych stron MVPS Smile
Poza tym juz kiedys byla dyskusja nt webguarda i jego dzialanie opiera sie na wczesnym wykrywaniu podejrzanych plikow na stronach, ktore moga byc szkodliwe.
Jesli mam avire free i wejde na taka strone avira poinformuje mnie o czynnosci odczytu/zapisu na dysku jesli taki plik bedzie chcial sie wykonac.
Wg. mnie Avira Premium ma jedna przewage nad Avira Personal - modul anti-spyware.
Aby tę lukę czyms wypelnic w wersji free, warto zainstalowac program SAS lub MBAM.


WebGuard, to skaner stron internetowych który blokuje lub usuwa wirusy przed ich przedostaniem się na dysk. Jest to moim zdaniem znacznie ważniejszy element niż ochrona przeciw adware/spyware, które generalnie nie są tak szkodliwe jak malware i wirusy. Avira Free posiada bardzo dobry skaner ale czasem trojany wpadają ponieważ nie ma ochrony z wyprzedzeniem podczas przeglądanie stron (WebGuarda) lub też nie posiadamy skutecznego firewalla i wirusy przedostają się portami. Osobiście uważam, że stosowanie antywirusa nie posiadającego skanera HTTP i bez wsparcia bardzo dobrej zapory jest bardzo ryzykowne i nie stanowi skutecznej i kompletnej ochrony. Sam się o tym przekonałem Smile Dlatego zachęcam do używania wersji Premium i bardzo dobrego firewalla (Outpost, Online Armor, Comodo).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Plati - 05.12.2008, 15:18
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Plati - 05.12.2008, 18:20
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Jurek - 05.12.2008, 18:55
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Plati - 06.12.2008, 11:38
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Jurek - 06.12.2008, 14:54
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Creer - 06.12.2008, 16:40
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Jurek - 06.12.2008, 17:24
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Plati - 08.12.2008, 15:31
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Plati - 08.12.2008, 16:08
Re: Nie mogę usunąć wirusów - log - przez Plati - 13.11.2011, 10:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości