Jak zrobić kopię całego systemu na jednym dysku ?
#21
Paragon Image Backup for Windows 8

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#22
Używam od lat programu Northon Ghost (Wersja 11, z 2006 roku) i szczerze polecam. Zrobienie kopii zapasowej 20 GB partycji systemowej zajmuje około 25 minut, a jej przywrócenie połowę szybciej. Kompresja sięga 50%, więc 20 GB zajmuje 10-11 GB jako obraz. Po przywróceniu partycji jest ona zdefragmentowana - system chodzi wyraźnie szybciej (jest to chyba najszybsza defragmentacja na świecie, i kompletna, bo obejmuje chyba też pliki systemowe, normalnie blokowane). Trzeba mieć oczywiście osobną jeszcze partycję na backupy na dysku. Wszystko robi się albo z płyty BOOT-owalnej, albo... można sobie zrobić odrębną DOS-ową partycję, i uruchamiać program bezpośrednio z HDD. DOSowa wersja zajmuje u mnie 11 MB, pewnie można też wgrać ją na USB i bootować z niego DOS + NGhost.

Ps.
Za pomocą tego programu udało się mi też kiedyś przenieść system Windows z jednego HDD na drugi, po zamianie twardziela na większy. Kopia zapasowa po prostu poprawnie "rozpakowała" się na partycję na nowym dysku, i Windows uruchomił się z niej bez problemów. Można więc klonować systemy Smile
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#23
Polecam darmową clonezille

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- interfejs może odstraszać ale jest bardzo szybka i wygodna (bootowalna płytka).
Odpowiedz
#24
U mnie Paragon spisuje się dobrze i póki co nie zmienię na inny.
ZoneAlarm Free Antivirus+Firewall + SpyShelter Premium + Emsisoft Emergency Kit + Bitdefender TrafficLight + YesShield + TDSSKiller + ESET Rogue Applications Remover + F-Secure BlackLight Rootkit Detection
Odpowiedz
#25
Znalazłem ciekawy poradnik, o tworzeniu partycji recovery za pomocą mojej ulubionej clonezilli. Może komuś się przyda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[/url]
Odpowiedz
#26
jako uzupełnieniepostu powyżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#27
Była tu wspominana Clonezilla. Jest to oczywiście bardzo dobre, darmowe i bardzo rozbudowane narzędzie, ale trochę skomplikowane (jak dla mnie). Od roku korzystam z innego linuksowego narzędzia -Partimage do robienia kopii partycji systemowej. Trzy razy w tym czasie przywracałem tę partycję i zawsze doskonale się ten program sprawował. Tworzenie kopii wielkości ok.25-35 GB trwało od 25 do 30 minut. Przywracanie 11-13 minut.
Ja mam ten program w zestawie (jest tam i Clonezilla oraz GParted) wielu innych przydatnych narzędzi na płytce Parted Magic. jest to naprawdę wygoda i zabezpieczenie w razie padnięcia Windowsa.
Odpowiedz
#28
wspomniane wyżej oprogramowanie dostępne jest także na
RIP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SysRescueCD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trinity Rescue Kit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oczywiście wszystkie powyższe niezbędniki są dostępne jako LiveCD
Takż Clonezilla Live

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aktualizowana lista dystro z LiveCD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#29
A co byście polecili na prymitywną kopię plików. Kopiuję "D" na zewnętrzny i mi to wystarcza. Mam kopie i mogę skopiować na inne kompy w razie potrzeby.
Który, z tych programów by się nadał na takie "surowe" kopiowanie plików. Bez tworzenia obrazów itp., po prostu żywą kopię plików, które można przeglądać jak zwyczajne. Zależało by mi tylko na tygodniowym przypomnieniu i nie kopiowaniu wszystkiego od nowa. Zwykła funkcja kopiowania w Windows 7 ma opcję scalania i to już by wystarczyło gdyby kasowało pliki, które usunąłem wcześniej z oryginalnego dysku.

Mam internet "na wagę" i trochę mi się nie opłaca ściągać wszystkich i próbować. Z góry dzięki i pozdrawiam Smile

EDIT:
Okej, już mam. Źle szukałem, nie o buckup a o synchronizację mi idzie... chyba Smile Dlatego nie mogłem nic znaleźć sensownego.
Odpowiedz
#30
Że się tak podepnę pod ten wątek, a co z wbudowaną w Windows Kopią zapasową? Zrobiłem nią obraz partycji systemowej. Czy może jest z tym programikiem coś nie tak i lepiej zrobić ten obraz jakimś trzecim oprogramowaniem?
Odpowiedz
#31
też się podepnę pod temat. Obraz systemu wykonuję programem Norton Ghost i jestem z niego zadowolony. Szukam programu który będzie bardzie prosty w obsłudze niż w/w (nie chce mi się tłumaczyć ludkom którym robię snapa -bo i tak robią poźniej źle i tracą dane z dysku -ale to już inna historia)ale równie bezbłędny i będzie oferował taka samą kompresję danych (lub większą - się nie obrażę Smile)
na razie zawiesiłem oko na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale tam program zmniejsza partycję systemową i lokuje specjalną partycję zaraz za nią i tam zapisuje back-upa. Można zrobić migawkę na końcu dysku a nie za partycją systemową? Program wydaje się banalnie prosty, to jego wielki plus -nie trzeba wykonywać żadnego botowalnego pena czy CD/DVD (chyba że się mylę? -było napisane że uruchamia się jak podczas botowania wciśniemy literkę A)
Proszę o propozycję innych programów spełniających moje wymagania Smile dzięki
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#32
@witek21
Spójrz na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...używam od kilku lat na 2 komputerach domowych bez żadnych problemów i mogę go z czystym sumieniem polecić.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
Na Windows 8 także śmiga :

Cytat:The minimum requirements to install and run Keriver 1-Click Restore Free 3.0 are:

1. IBM computer or 100% compatible PC
2. Pentium class processor
3. Super VGA
4. 512 MB RAM(more physical memory recommended for better performance)
5. Microsoft-compatible mouse recommended
6. Windows XP SP2 or above/Vista(32/64 bits)/Win7(32/64 bits)/Win8(32/64 bits)

bo wcześniej nie było takiej możliwości:

Cytat:Minimalne wymagania systemowe:
- komputer IBM lub 100% kompatybilny PC - co nie oznacza, że musi to być komputer stacjonarny, bo u mnie działa bez zastrzeżeń na laptoku
- procesor klasy Pentium
- karta graficzna Super VGA
- 512 MB RAM przy czym im więcej, tym lepiej i sprawniej program działa
- rekomendowana jest myszka kompatybilna standardowej Microsoft
- obsługiwane systemy: Windows 2000/XP/Vista(32/64 bits)/Win7(32/64 bits)


Ciekaw jestem czy na Windows 8.1 zadziała? Czy ktoś go używa na tej wersji systemu?
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości