Netia FON - krótki opis
#1
Ostatnio zauważyłem nową sieć - FON_NETIA_FREE_INTERNET
Od razu przypomniałem sobie o wprowadzeniu przez Netię FONa, jednak nie pomyślałem jednak że w moim obszarze zobaczę ją tak szybko.
Korzystając z okazji (bo FONa można wyłączyć) postanowiłem sprawdzić jak działa ten "hotspot".
Zacznijmy od początku:

Co to jest Netia FON?
Jest to druga sieć WiFi tworzona przez urządzenia Netia Spot. Oznacza to, że jedno urządzenie tworzy dwie sieci - naszą własną, o wybranej nazwie i sieć FONa - FON_NETIA_FREE_INTERNET. Ta druga jak przystało na hotspot jest niezabezpieczona - możemy się do niej bez problemu podłączyć. Oczywiście jest to sieć o ograniczonej przepustowości. Dobrze, podłączyliśmy się, ale co dalej?

Wszystko na pierwszy rzut oka wygląda idealnie. Czy też tak jest?
Zacznę od kosztów - FON jest płatny. I niestety koszty są wysokie. Prezentuje się to tak:
- 1 godzina - 4zł
- 1 dzień - 10zł
- 5 dni - 40zł
- użytkownicy Netii - darmowe

Koszty przerażają. Za taką kwotę możemy kupić pakiet internetu mobilnego i korzystać z niego praktycznie w każdym miejscu, nie tylko w zasięgu sieci WiFi. Dla klientów Netii jest to dość atrakcyjne - włączając tą usługę mamy dostęp do wielu punktów dostępowych, z których możemy korzystać za darmo.

Możemy skorzystać z 10 minutowego okresu testowego. Jeśli nie zapłacimy, wejście na każdą stronę będzie przekierowaniem na stronę FONa.

Jak aktywować?
Tej usługi nie trzeba aktywować, jest włączona u każdego użytkownika Netii Spot. Nie jest to dobre rozwiązanie - niektórzy mogą nie życzyć, aby internet został udostępniany poza lokal.

Screeny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W najbliższych dniach postaram się wzbogacić ten opis i uporządkować go.
Flash999 - zakaz kopiowania bez zgody
Odpowiedz
#2
Jedno mnie zdziwiło - nie spodziewałem się, że to będzie 802.11n... Jak z prędkościami?
Sam nie mam Netii i szybko pewnie punktu nie zobaczę w okolicy, ale jestem ciekawski Grin
Odpowiedz
#3
Macierzysta sieć też działa w trybie 802.11n. Taki standard obsługuje Netia Spot. Jak wrócę to wezmę 10-minutowy okres testowy i przetestuję prędkości.

Przeżyłem lekki szok... Prędkość nie jest ograniczana. Udało mi się osiągnąć prędkość ponad 8mb/s. Zresztą, lepiej oglądnijcie filmik:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z powodu końca okresu testowego nie zdążyłem pobrać Firefoksa Sad.
Nie miałem też Javy, i nie mogłem przetestować na pingtest.
Odpowiedz
#4
Jestem ciekaw kiedy zobaczę to u siebie Smile Dzięki za opis.
Odpowiedz
#5
Waves97 napisał(a):Jestem ciekaw kiedy zobaczę to u siebie Smile Dzięki za opis.


Strona Fona mapa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Tej, na której testowałem nie maSuspicious.
Odpowiedz
#7
według mapki nadajnik mają na budynku obok a coś nie widzę tej sieci
Odpowiedz
#8
FONa można wyłączyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości