Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne?
#3
Wydaje mi się, że to zależy również w jakiejś mierze od tego, jak stoisz z pamięcią RAM. Ostatnio paru użytkowników forum sg zauważyło, że Firefox z włączonym ABP pochłania kilkadziesiąt (~60) MB pamięci więcej. Osobiście nie sprawdzałem, czy załadowanie paru list więcej obciąża pamięć bardziej (mowa tu o wielkościach takich jak np 512 MB).

Można powiedzieć, że owszem mamy 1 dodatek zamiast 2 czy 3, ale sam ABP jak dla mnie wydaje się być ciężki. Co do reklam. Korzystam z Opery z dodatkiem Ghostery i nie potrzebuje na chwilę obecną żadnego dodatkowego blokera poza tym wbudowanym w przeglądarkę. Wiadomą rzeczą jest to, że blokuję reklamy tylko na stronach, które odwiedzam ze stałą częstotliwością. Pomysł jaki zaprezentował wyżej ktostam wygląda bardzo ciekawie. Niestety nie mam czasu tego przetestować Sad
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne? - przez nikita - 27.03.2012, 14:12
Re: Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne? - przez Konto usunięte - 28.03.2012, 17:27
Re: Ghostery, DoNotTrackPlus itd. - czy naprawdę potrzebne? - przez Konto usunięte - 29.03.2012, 10:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości