Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw
#56
Jurek napisał(a):Witam ponownie na nieoficjalnym forum Eseta Smile

Używałem NODa przez wiele lat, od momentu gdy był jeszcze mało znany w Polsce aż do wersji 3. Zaznaczam, że nie wchodzę tylko na bezpieczne strony i ściągałem olbrzymią ilość różnych plików. Noda używałem z Outpostem Firewallem i przez pewien czas wraz zaporą systemową. Łączyłem się za pośrednictwem zwykłego modemu a potem routera.
NOD32 to nowoczesny, szybki i lekki antywirus ale z mojego doświadczenia muszę przyznać, że nie należy on do najbardziej skutecznych jeżeli chodzi o ochronę ale i również wykrywalność. Zapewne fanatycy tego antywirusa napiszą, że się mylę i wypisuję bzdury, przecież certyfikaty, nagrody itp. Nie należę jednak do odosobnionych w takiej ocenie i zapewne wielu z Was po dłuższym testowaniu Noda może dojść do podobnych wniosków.

A czy zdarzyło się aby dany wirus zaszkodził twojemu systemowi mając zapewnioną ochronę tym antywirusem ? . Pytam , ponieważ korzystając z dobrych programów antywirusowych ( w tym Nod )mnie się to nigdy nie zdarzyło .
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Wiesz kolego ja nie przyjmuje do wiadomości twoich testów !! bo dla mnie są zakłamane . Fakt jaki postawiłeś odnośnie skuteczności możesz postawić również wszystkim innym programom antywirusowym !! bo każdy kolego jest w stanie coś wpuścić !!?i zadaj sobie pytanie ? jaki głębszy sens ma ten twój test odnośnie samej skuteczności !! ? .


Akurat dla Ciebie wszystko jest zakłamane i niezgodne z prawdą co nie jest zgodne z Twoim zdaniem, ale mówiąc wprost - mnie to nie interesuje. NOD w moim przypadku się nie sprawdził co obrazują screeny ze skanowań.

Cytat: jaki głębszy sens ma ten twój test odnośnie samej skuteczności !! ? .


Ano mianowicie taki że NOD w moim przypadku się nie sprawdził, poza tym wyświetlił fałszywy alarm - to z czego słynie u mnie się nie sprawdziło.

Nigdzie nie jest napisane , że Nod nie wysyła fałszywych alarmów , napisane jest , że posiada on najmniej fałszywych ze wszystkich antywirusów. Korzystając z niego dobre kilka lat wysłał tylko 1 alarm fałszywy .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - przez VenomX - 04.01.2009, 23:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości