Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw
VenomX napisał(a):Tak jak obiecałem,przetestowałem Noda na podstawie wirusów, które znajdują się w najnowszej paczce : Viruses_3732_for_Anti-Virus_Test .


Test przedstawia skuteczność blokowania ( zatrzymywania )oraz usuwania wirusów , za pomocą programu Nod32 . Aby potwierdzić wiarygodność programu antywirusowego postanowiłem przeskanować folder Nodemw którym to miały zapisać się wirusy w celu sprawdzenia czy program czegoś nie wpuścił .Dodatkowo użyłem Aviry Premium , Combofixaoraz HijackThis. Nie użyłem programów antyspywerowych gdyż one nie widzą w tej paczce wirusów , nie wykrywają ich .

Utworzyłem 3 filmy przedstawiające :

1 . Próba zapisu ( skopiowania ) 50 wirusów na dysk systemowy .
2 . Próba skopiowania i uruchomienia21 wirusów na dysk .
3. Skanowanie Avirą w celu zweryfikowania folderu gdzie zapisywały się wirusy .

Filmy do ściągnięcia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Logi z programu Combofix , HijackThis :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS

Być może ktoś napisze dlaczego nie przeskanowałem Avirą czy Nodem całego systemu ? otóż dlatego , ponieważ uważam , że jest to jak najbardziej zbędne. Infekcja wewnątrz systemu mogłaby zaistnieć tylkowtedy kiedy to dany plik z wirusem rzeczywiście by się przedostał ( zapisał ) na dysk awtedy to mógłby się swobodnie otworzyć i wprowadzić infekcje. . W moim teście wyraźnie było widać , że żaden z wirusów nie zdołał się zapisać dlatego nie wykonałem pełnego skanowania . Jeśli by się zdarzyło , że dane zagrożenie by jednak zapisało się w katalogu zapewne przeskanowałbym system w celu zweryfikowania infekcji w plikach .

Pozdrawiam .


spoko test brava za pomysł
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Moje wnioski z kilkudniowego testowania NOD32 Antivirus. Zaw - przez polak900 - 06.01.2009, 12:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości