Bitdefender - problem z wirtualizacją przeglądarki
#1
Nagle przestała działać wirtualizacja w Chromie. Podobnie nie działała pod IE i Firefoxem. Pojawiał się komunikat o jakimś błędzie i niemożności znalezienia serwera. Zacząłem szukać informacji w necie. Nie było łatwo, choć problem znany (tak wynikało z ilości różnych wpisów na ten temat). Ale bingo!GrinOtóż, okazało się, że Bitdefender TS 2012 nie może współdziałać z Microsoft Security Essentials. Pozornie oba programy się nie kłóciły, ale ten drugi blokował własnie wirtualizację. Po odinstalowaniu,przeczyszczeniu wpisów rejestru (Bitdefenderem wystarczyło) i restarcie kompa, wirtualizacja "wróciła".
Odpowiedz
#2
Z ciekawości ,który z programów był instalowany jako pierwszy?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Bitdefender
Odpowiedz
#4
Zastanawia mnie tylko po co instalować Microsoft Security Essentials obok Bitdefender TS 2012Sad
Odpowiedz
#5
Wiele osób ma w tle MSE, ponieważ nie gryzie się zazwyczaj z antywirusem. I w większości przypadków MSE jest już przed antywirusem z wyboru.
Odpowiedz
#6
Wiele osób? Gdzie?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
Wszędzie. jeśli kupujesz kompa, masz zazwyczaj wgrany MSE razem z Windowsem. Przeciętny użytkownik nie odinstalowuje go, ale wgrywa obok kupiony antywirus lub Avasta.
Odpowiedz
#8
WMSE 1 to bym jeszcze zrozumiał, ale w najnowszej? To już pełnoprawny antywirus i NIE MOŻNA instalować obok niego drugiego AV (o czym instalator powiadamia).
Odpowiedz
#9
NIS, McAfeei Bitdefender nie ostrzegaj. Wgrywają się po prostu. nie wiem jak inne.
Odpowiedz
#10
z Windowsem jest Windows defender MSE trzeba zainstalować samemu
Odpowiedz
#11
Przy aktualizacjach się wgrywa. No ale nie o to przecież chodziło w temacie.Smile
Odpowiedz
#12
Jedynie przy aktualizacjach opcjonalnych, sam nie zainstaluje MSE jak nie zaznaczysz.
Odpowiedz
#13
Flash999 napisał(a):Jedynie przy aktualizacjach opcjonalnych, sam nie zainstaluje MSE jak nie zaznaczysz.

Prawda, zawsze mi wisi i mnie denerwuje, dlatego go teraz testuje. Pierwsza wersja MSE oraz sam defender raczej się nie kłócą, ale teraz to jest nawet dobry program antywirusowy, a jak wiadomo lepiej nie instalować 2 na raz takich zabezpieczeń.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#14
buri napisał(a):Prawda, zawsze mi wisi i mnie denerwuje, dlatego go teraz testuje


Ukryj tą aktualizację to zniknie - musisz kliknąc PPM.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości