Norton Security
Dokładnie dla mnie to tylko blokery i jakaś ewentualna poprawka, nie interesuje mnie co osoba myśli o tej stornie ani inne duperele typu WOT gdzie osoba pewnie ściąga nie wiadomo co a potem mówi że ta strona niby bezpieczna...

Adblock+ Flashblock do blokowania i wyłączania reklam oraz okienek flash.
NoScript + RequestPolicy do blokowania niebezpiecznych/niepożądanych skryptów na stronie oraz Cross-site(czyli inne wnioski ze stron trzecich)
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
kajaka211 napisał(a):Każdy kto używa Norton Internet Security 2014 i jest zarejestrowany może bezpłatnie przenieść klucz do Norton Security 2015 wystarczy napisać w do Supportu Nortona poprzez czat i bez problemu przeniosą wam licencje do Norton Security.
Potwierdzam Beer
Ja przetestowałem w tym celu wsparcie techniczne via phone i przyznaję, że jestem mile zaskoczony - żadnego czekania w kolejce, szybko i bez najmniejszych problemów Smile
Odpowiedz
kajaka211 napisał(a):Jest już Polska premiera Norton Security cena 255 zł to jakaś masakra... Wiadomo już co z kluczem z 2014 ? Pisał już ktoś do supportu ?

Zadzwon do Supportu i popros o wymiane subskrypcji na Norton Security 2015. W zaleznosci od tego na ile masz dni dostaniesz nowa subskrycje. Ja wymienilem Norton Antivirus na 3 PC i ponad 580 dni na Norton Security 2015 na 5 PC. Nie bylo problemu.
Odpowiedz
Jacenty napisał(a):
kajaka211 napisał(a):Jest już Polska premiera Norton Security cena 255 zł to jakaś masakra... Wiadomo już co z kluczem z 2014 ? Pisał już ktoś do supportu ?
Zadzwon do Supportu i popros o wymiane subskrypcji na Norton Security 2015. W zaleznosci od tego na ile masz dni dostaniesz nowa subskrycje. Ja wymienilem Norton Antivirus na 3 PC i ponad 580 dni na Norton Security 2015 na 5 PC. Nie bylo problemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile2
Odpowiedz
Ok nie chcialem dublowac postow, nie widzialem. Dzieki za info.
Odpowiedz
Live Update pobrał u mnie dzisiejsze definicje (08.10.2014), a tymczasem w głównym oknie GUI wciąż widnieje wczorajsza data (07.10.2014).
Ani restart ani ręczne uruchomienie LU nic nie zmienia. Pamiętam, że coś było z tym nie tak, ale na etapie bety...
Zauważyliście może podobne sytuacje w stabilnej wersji?

EDIT: A jednak po kolejnym odpaleniu LU (automat) w końcu data w oknie głównym się zmieniła, pozostaje pytanie czemu dopiero teraz, skoro szereg aktualizacji Norton pobrał sobie również w automatycznym trybie w ciągu dnia...
Odpowiedz
Czy ktoś używający Norton security zauważył znacznie dłuższe wyłączanie / ponowne uruchamianie Windowsa? U mnie coś takiego występuje, jestem pewien, że wina Nortona.Na forum supportu również można znaleźć tematy poruszające taką kwestię, zarówno na Windows 7 jak i 8.

Wysłano z telefonu
Odpowiedz
Używałem Norton Security dwa tygodnie i rzeczywiście uruchamianie Windowsa trwało dłużej podobnie jak z Bitdefender, natomiast co do wyłączania nie zauważyłem wydłużenia. Mimo posiadania na niego rocznej licencji zrezygnowałem z tego pakietu z uwagi na słabą wykrywalność. Powrócę do jego korzystania jak zakupię drugi wydajny komputer bo szkoda mi licencji stracić Smile Ciekawe jak będzie się sprawował na nowoczesnym sprzęcie.
Odpowiedz
Niestety Norton Security 2015 pracuje duzo wolniej i zuzywa wiecej CPU niz poprzednia wersja. Start systemu na Windows 8.1 jest normalny bez zadnego spowolnienia, natomiast PC ogolnie chodzi "inaczej" (wydaje mi sie ze program jest bardzo niestabilny). Nie polecam, a tym bardziej jesli chodzi o ochrone (slaba wykrywalnosc).
Odpowiedz
U mnie uruchamianie Windowsa 8.1 trwa szybko, natomiast zamykanie jest zauważalnie dłuższe z Nortonem...
Odpowiedz
Łukasz, masz rację, u mnie zamykanie również trwa zauważalnie dłużej z Nortonem na pokładzie.
W przypadku uruchamiania różnicy nie widzę, podobnie jak nie zauważam żadnego spowolnienia czy niestabilnej pracy ani Nortona ani też ogólnie systemu.
I u mnie nowa wersja jest pod każdym względem lżejsza od poprzedniej - pamięć, czas i użycie procesora, zapisy i odczyty - wszystko to wygląda znacznie lepiej niż w edycji 2014.
Z tą słabą wykrywalnością to nie przesadzacie trochę Panowie? Jeśli bierzecie pod uwagę tylko testy na paczkach, to jeszcze żadna wyrocznia, szczególnie w przypadku takiego softu jak Norton czy Webroot.
Odpowiedz
Każdy program ma tam jakieś wady wzloty i upadki chodź ostatnio norton podrożał a kiedyś można było go kupić za całkiem przestępną cene.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zauwazylem, ze po zamknieciu Google chrome x64 Norton ciagnie przez kilka minut 50% procesora hmm jak sie tego pozbyc?
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
Miquell napisał(a):Z tą słabą wykrywalnością to nie przesadzacie trochę Panowie? Jeśli bierzecie pod uwagę tylko testy na paczkach, to jeszcze żadna wyrocznia, szczególnie w przypadku takiego softu jak Norton czy Webroot.

dokładnie... - skanowanie paczek jest pozbawione sensu - wystarczy spróbować uruchomić konkretne zagrożenie, aby upewnić się, że zostanie one zneutralizowane. Aczkolwiek... czuje pewien niedosyt, że mogę coś swobodnie zapisać na dysku, a wykryte zostaje "dopiero" podczas próby uruchomienia.
Odpowiedz
Czasami uruchamiając szybkie skanowanie program nie reaguje. Potrzebne jest ponowne uruchomienie komputera.
Odpowiedz
Nie dla kazdego skanowanie paczek zawierajacych szkodliwe pliki jest "bez sensu". Oprogramowanie zabezpieczajace powinno moim skromnym zdaniem w miare mozliwosci wykrywac i blokowac "szkodniki" przed lub podczas sciagania i zapisaniem na dysk. Wykrywanie i blokowanie podczas uruchamiania zlosliwej aplikacji lub pliku to juz jest inna sprawa i tak jakby w jakis sposob loteria. Zablokuje albo nie. Jesli tak to jest ok a jesli nie to juz jest problem. Wiekszosc uzytkownikow komputera, nie zaglada na roznego rodzaju fora aby sie poinformowac o sposobie dzialania danego softu. Ludzie patrza na testy w internecie albo i nie, biora to co uzywa sasiad lub znajomy za darmo, ewentualnie kupuja dany soft. Instaluja w przekonaniu ze skoro sasiad uzywa to jest dobre i nie wglebiaja sie w soft. Ja polecajac klijentowi program ochronny chce wiedziec dla samego siebie jak on dziala i w jakich warunkach odbywa sie wykrywanie i blokowanie szkodnikow. I tutaj niestety ale Norton Security nie jest akurat zadnym asem jesli o to chodzi. Wykrywa i blokuje duzo niebezpiecznych rzeczy dopiero wlasnie przy uruchamianiu danego pliku. I to bylo i jest jedynym powodem mojego wlasnego wczesniejszego okreslenia tego softu jako programu ze slaba wykrywalnoscia. To tylko dla wyjasnienia skad sie wziela taka mojaocena. To jest wylacznie moje prywatne zdanie oparte na podstawie dluzszej pracy z tym programem.
Dodam jeszcze od siebie ze nie ma zadnych w 100% wiarygodnych testow jak i rowniez nie ma w 100% zabezpieczenia komputera, najwazniejsze co ma sie w glowie. Ale tak niestety nie mysli kazdy i duza wiekszosc uzytkownikow nie zwraca wogole uwagi na to myslac ze skoro zaplacilem to jest super i moge spac spokojnie, nie mowiac juz o uzywaniu danego pakietu/programu po instalacji na ustawieniach polecanych przez producenta ktore sa absolutnie nie wystarczajace. Niestety to tylko zludzenie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Miquell napisał(a):Live Update pobrał u mnie dzisiejsze definicje (08.10.2014), a tymczasem w głównym oknie GUI wciąż widnieje wczorajsza data (07.10.2014).
Podobne problemy mogą wynikać ze źródeł, z których większość nowych Symanteców pobiera aktualizacje. Póki co na pierwszej linii update''u stoją wciąż serwery amerykańskie, aktualizacje pobierane są na bieżąco, podobnie jak połączenie z chmurą, ale różnica czasu podyktowana położeniem geograficznym, może wpływać na mniejsze lub większe opóźnienie zmiany daty aktualizacji wyświetlanej w oknie głównym GUI.
To stanowisko supportu, sam wątek był również poddany dyskusjom przez użytkowników:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Skanowanie paczek to historia miało sens gdy szkodniki liczono w tysiącach.
Czy wie ktoś gdzie jest w NS opcja dodawania plików i folderów do wykluczenia ze skanowania.
Odpowiedz
jan13 napisał(a):Czy wie ktoś gdzie jest w NS opcja dodawania plików i folderów do wykluczenia ze skanowania.

ja bym tu szukał :-)
Ustawienia -> ochrona antywirusowa -> skanowania i zagrożenia -> elementy do wykluczenia ze skanowań
Odpowiedz
Ba, tylko że te elementy to zagrożenia niskiego stopnia a nie pliki i foldery.Chyba że ślepy jestem...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości