DefenseWall HIPS
#41
Dzięki za info creer
Odpowiedz
#42
Nie ma za co.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#43
Gwoli scisłości Defensewall jest niby trialem 30 dniowym,a po 30 dniach i tak dalej działa normalnie,jedynym mankamentem jest "Nag screen"startujący na początku z systemem,ale to też można obejść,grzebiąc w rejestrze.
Odpowiedz
#44
O ktorej wersji mowisz Lunatic? 2.09?
Prawde mowiac nigdy nie dotarlem do konca triala, zastanawia mnie co napisales poniewaz Ilya kilka razy bardzo mocno argumentowal ograniczenie funkcji DW po uplywie okresu testowego, mysle ze nie przeoczylby jakiegokolwiek bledu z tym zwiazanego.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#45
Tak to jest z wersjami shareware. Po opisanym w licencji okresie czasu, należy się pozbyć "działającego" programu.
Odpowiedz
#46
"O ktorej wersji mowisz Lunatic? 2.09?
Prawde mowiac nigdy nie dotarlem do konca triala, zastanawia mnie co napisales poniewaz Ilya kilka razy bardzo mocno argumentowal ograniczenie funkcji DW po uplywie okresu testowego, mysle ze nie przeoczylby jakiegokolwiek bledu z tym zwiazanego. "

Mowa o wersji 2.46(ponieważ ma fajny skin),z kolei ja wyczytałem(teraz nie mogę znalezć a szukałem)że defensewall oprócz tego nag screena
jest wersją full z prowizorą w postaci 30 dni testu

P.s Jeśli znajdę tamten post/artykuł to podam link
Odpowiedz
#47

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


and


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#48
Heh ..........creer widziałem szperałeś na forum,ale to nie to....................
jeśli znajdę to podrzucę


Hej creer mam prośbę mogłbyś mi załatwić taki kluczyk(legal of course)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


a dokładnie ten post
"I suppose, you tried DW before. But, if you didn''t- no problem, mail me tio support and I''ll send you a 30-days limited trial key file."

Klucz jest mi potrzebny w celach poznawczych,czyli chciałbym zobaczyć jak producent defensewall go zabezpiecza,w skrócie pobawić się chcę.................oczywiście jesli uda mi się coś zdziałać to dam ci info i podeślesz moje uwagi jeśli będziesz chciał dla Ilya
Pozdrawiam
Odpowiedz
#49
Moglibyście mi doradzić czy opłaca się jeszcze instalować Defense Wall przy takiej konfiguracji programów zabezpieczających jaką mam u siebie: Avast+Online Armor(free edition)+A-Squared Anti-Malware(z ochroną w czasie rzeczywistym)? Jakie są w ogóle funkcje Defense Wall''a? A może lepszy jest Win Patrol?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#50
szczerze przy twoim zabezpieczeniu nie widzę sensu instalować DEFENSEWALLA,ja używam wersji 2.09 nic po zatym i kompa mam czystego
czasem przejadę kacprem av 2009 i jest czysto,dodam że nie używam zadnej pseudo profesjonalnej zapory(mam tylko jak to niektórzy twierdzą badziewną systemową z xp)

defensewall jak dla mnie to tylko dodatek do antywirusa "gołego"
Odpowiedz
#51
DW to coś zupełnie innego niż WinPatrol (sam zresztą go posiadam i bardzo sobie chwalę) tak więc nie można porównywać tych programów.

Tak czy inaczej w/g mnie Twoja ochrona (jeżeli jest dobrze skonfigurowana) jest wystarczająca, a WinPantrol zainstaluj, bo ma kilka przydatnych funkcji m.in. informuje o zmianach w rejestrze.
Odpowiedz
#52
mbm86, jak koledzy wyżej: nie opłaca ci się instalować kolejnego programu do ochrony komputera. DW jest bardzo dobry, ale dla osoby, która wchodzi niemal codziennie na zainfekowane strony. Dla zwykłego użytkownika mam 2 sposoby:
1. AV + FW + AS
2. DW
Nic poza tym Smile Co za dużo to niezdrowo.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#53
mbm86 napisał(a):Moglibyście mi doradzić czy opłaca się jeszcze instalować Defense Wall przy takiej konfiguracji programów zabezpieczających jaką mam u siebie: Avast+Online Armor(free edition)+A-Squared Anti-Malware(z ochroną w czasie rzeczywistym)? Jakie są w ogóle funkcje Defense Wall''a? A może lepszy jest Win Patrol?

Proponuje raz jeszcze przeczytac caly ten watek, mysle ze powinienes znalezc odpowiedzi na wiekszosc pytan.
WinPatrol jest programem typu HIPS, chroniacym dodatkowo zmiany w autostart''cie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#54
I wszystko jasne. Dzięki wielkie koledzyGrin
Gnome
Mam do ciebie pytanko odnośnie WinPatrola. Czy on działa też z innymi przeglądarkami niż tylko IE? Bo ja mam Operę i nie wiem czy mnie też będzie chronił.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#55
WinPatrol jako tak nie chroni przeglądarki, można skasować co najwyżej ciasteczka (ale tylko z IE i Fx, bo z Opery już nie), za to możesz sprawdzić co startuje z systemem, czy coś nie staruje później, czy są jakieś zaplanowane zadania, ukryte pliki, jak już pisano wyżej HISP, a zresztą co ja się tu będę ''wymądrzał'', sam zobacz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do ochrony Opery to możesz zainstalować sobie SpyBota, on chroni Operę (niestety częstotliwość aktualizacji sygnatur pozostawia sporo do życzenia).
Odpowiedz
#56
Aktualizowalem informacje nt. DefenseWall''a, dodalem opis poszczegolnych okien w programie. Zapraszam do zapoznania sie ponownie z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w tym temacie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#57
Creer a czy jest możliwość legalnego instalowania triala DW, następnie - po upływie okresu ważności - odinstalowane, czyszczenie rejestru i ponowne instalowanie triala, a potem znowu i znowu...?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#58
@Plati, nie sadze aby takie praktyki byly legalne. Z prawnego punktu widzenia dostajesz ograniczona czasowo (30dni) pelna wersje produktu. Przez ten okres mozesz testowac program, ale po tym okresie, traci on swoja funkcjonalnosc i albo zakupisz licencje, albo jestes zmuszony go odinstalowac.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#59
No dobrze, nie jest to w 100% legalne, ale czy tak w ogóle można tak jak napisałem?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#60
Nie, nie można.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości