Usuwanie antywirusów
#1
Ponieważ, jak wiadomo, najwiecej problemów z komputerami ma swoje źródło w zainstalowanym programie antywirusowym a ściślej: gdy zainstalujemy nowy AV po zwykłym usunięciu starego, firma ESET pozbierała na swojej stronie odnośniki do deinstalatorów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Deinstalatory znajdziemy także tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz możemy posłużyć się narzędziem AppRemover:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lista aplikacji wspieranych przez AppRemover:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Świetny link. Można pobrać oficjalne deinstalatory ze stron producentów.

Dlaczego jest to istotne? Bo np. Dr.Web blokuje pobranie AV Uninstall Tools Pack z pierwszego linka, który podał ktośtam . W skład tej paczki wchodzi bowiem Dr.Web Remover, narzędzie do jego usuwania. Dr.Web dopuszcza tylko jego pobranie ze swojej strony, inne stara się blokować. Według mnie bardzo rozsądne posunięcie. Ciekawe czy producenci innych pakietów zabezpieczających, które mają funkcję ochrony przeglądarki www starają się zablokować pobranie deinstalatora z innego żródła? Question
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#4
Dr.Web ma paranoiczną autoochronęSmile , usunięcie go wymusza konieczne pobranie odpowiednich plików z serwera ftp i to czasem nawet po deinstalacji.
Odpowiedz
#5
@ ADI CHERRYSON
AV Uninstall Tools Pack jest bezpieczny ale niektóre aplikacje są zbyt paranoiczne tak jak już wspomniał McAlex. Korzystam z niego już od bardzo dawna i naprawdę nie ma się czego obawiać Wink
Odpowiedz
#6
Ktośtam- Dr.Web. blokuje wszystkie próby pobrania narzędzia do jego deinstalacji, dopuszcza tylko pobranie ze swojej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy jest to paranoiczne? Moim zdaniem nie. Mogę Wam zaufać, ale zwykły użytkownik musi być bardziej chroniony. Można chyba przypuszczać, że firma Doctor Web nie wyraziła zgody na udostępnianie narzędzia do deinstalacji w inny sposób, niż pobranie z oficjalnej strony i ma prawo tak postąpić. Nie chodzi bynajmniej o jakieś moje obawy. Chciałbym ustalić fakty przed napisaniem raportu z jego użytkowania... Idea

Usunięcie produktu Dr.Web przez oficjalny deinstalatorjest proste i szybkie. Nie ma żadnych problemów, o których pisał McAlex . W tym momencie przerwałem pisanie i sprawdziłem po raz trzeci - aby nie pisać bzdur Smile
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#7
No ja problem miałem i musiałem użyć jeszcze raz narzędzia, tak doradził mi pracownik pomocy technicznej. :-)

Ps. Ale to dobry nawyk tego programu. Sprawdzałem na kilku próbkach FAKE AV i absolutnie żaden nie był w stanie go wyłączyć. Bardzo dobra autoochrona.
Odpowiedz
#8
Tak czy siak nie spotkałem się jeszcze żeby jakiś deinstalator nie zostawił czegoś w rejestrach, jeżeli się myle oświecie mnie i dajcie jakiś złoty środek.
Odpowiedz
#9
pazdzioch napisał(a):Tak czy siak nie spotkałem się jeszcze żeby jakiś deinstalator nie zostawił czegoś w rejestrach, jeżeli się myle oświecie mnie

Nie mylisz się z jednym wyjątkiem...w sytuacji kiedy instalacja jest monitorowana od samego początku (zmiany w folderach/plikach i w rejestrze czyli także w autostarcie i usługach). Choć i wtedy czasem zostają jakieś szczątki...np. niektóre programy tworzą własne katalogi do zapisywania wyników pracy - jakieś pliki tymczasowe, logi z działania, wyniki pracy np. konwersji z jednego formatu na inny - i robią to nie we wskazanej przez użytkownika lokalizacji, ale domyślnie w Moje Dokumnety...jeśli zdarzy się...a zdarza się tak u wielu i u mnie też...że Moje Dokumenty mają inna lokalizację, niż domyślnie na C w Documents&Settings, to takie katalogi i zawarte w nich pliki pozostają. Nie jest to regułą, ale spotkałem się z tym.
pazdzioch napisał(a):i dajcie jakiś złoty środek.

No i właśnie dlatego nie ma możliwości dać takiego złotego środka Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Ja używam total uninstall i w mojej opinii bardzo dobrze radzi sobie z czyszczeniem pozostałości po programach Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#11
Ja poleciłbym RegOrganizer ale jest płatny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
W uzupełnieniu - wątek z listą narzędzi do deinstalacji (nie tylko antywirusy)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
polecam także kolekcję linków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
Check this one for avast

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
W marginalnych przypadkach gdy nowa instalacja pakietu ochronnego nadal odwołuje się do <konfliktowych> plików już usuniętych z systemu
należy dodatkowo w konsoli start==>uruchom==>cmdwklepać polecenie
Kod:
net stop winmgmt
CD C:\WINDOWS\system32\WBEM
RD /S /Q Repository
net start winmgmt

kilkakrotnie ten zabieg odświeżania Repository pomógł w systemach XP
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości