Windows Phone 7.x/8.x oraz urządzenia - dyskusja
Offline:
Mapy Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

CoPilot™ GPS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sygic: GPS Navigation

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Online:
gMaps

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Waze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Yanosik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Dorzucę jeszcze:
- zawsze może być potrzeba dojechania komunikacją miejską, więc jakdojadę.pl 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- ewentualnie zamiast gMaps może być Maps App + 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
U mnie w domu korzysta się z "jak dojadę" ale w wersji desktop głównie...syn chyba używa mobilnej na WP właśnie i wiem, że raczej jest zadowolony, ale...ten serwis wymaga sieci, a przynajmniej tak mi się wydaje. Kolejna rzecz - od niedawna korzystają z Open Street Map, a nie map Google i teraz to wygląda nieco inaczej - mowa o samej mapie, na której jest wyznaczana trasa, ale i o funkcjonalności...i z tą mi coś nie pasuje, bo trudniej przejść do rozkładu jazdy dla konkretnej linii lub przystanku.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
W Warszawie korzystam z TramBus. W zależności od aktualizacji działa lepiej lub gorzej, ale generalnie spoko lub nawet lepiej. Mam nadzieję, że wzorem jakdojadę dorzucą kolejne lokalizacje.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
MapFactor GPS Navi
Odpowiedz
(09.06.2017, 10:51)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie w domu korzysta się z "jak dojadę" ale w wersji desktop głównie...syn chyba używa mobilnej na WP właśnie i wiem, że raczej jest zadowolony, ale...ten serwis wymaga sieci, a przynajmniej tak mi się wydaje. Kolejna rzecz - od niedawna korzystają z Open Street Map, a nie map Google i teraz to wygląda nieco inaczej - mowa o samej mapie, na której jest wyznaczana trasa, ale i o funkcjonalności...i z tą mi coś nie pasuje, bo trudniej przejść do rozkładu jazdy dla konkretnej linii lub przystanku.

Poświęcili trochę funkcjonalność na rzecz prostoty interfejsu. Taki trend. A akurat przechodzenie na rozkład konkretnej linii to i poprzednia było do d... Tongue

Z kolei trochę algorytmy wyszukiwania im się poprawiły, jeśli chodzi o pociągi podmiejskie w okolicach warszawy. Takie moje odczucie niepotwierdzone badaniami Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(10.06.2017, 12:03)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z kolei trochę algorytmy wyszukiwania im się poprawiły, jeśli chodzi o pociągi podmiejskie w okolicach warszawy. Takie moje odczucie niepotwierdzone badaniami
JakDojade pozwala spokojnie wyznaczyć trasę z Radomia do Warszawy pociągiem Kolei Mazowieckich.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
pozwala. Ale jak dawałeś trasę, powiedzmy, Kampinos - Radom, oczekiwałbyś, że powiezie Cię do najbliższego PKaPa, a potem sruu do Radomia na szybkości ciuchcią. Mnie w podobnych sytuacjach chciał wozić nie wiadomo jak długo tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach wieczornych, gdy pociągów podmiejskich było niewiele. Lepiej wychodziłem, szukając dojazdu do konkretnej stacji, a potem pociągu podmiejskiego. Teraz mam wrażenie, że działa to jakby lepiej Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Maps czyli Mapy Windows próbuję opanować.
HERE to był ideał na WP.

Zgaduję, że głosu nie da się ustawić na polski?
Odpowiedz
Microsoft poinformował, że nie będzie rozwijał Windows 10 Mobile. Amerykanie muszą obejść się ze smakiem posiadania własnego systemu mobilnego.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
A ja dziś dostałem kolejną aktualizację na swoją lumie Sad
Odpowiedz
Łaty będą, ale wypadną apki ze sklepu, nowych funkcji nie będzie. Nadella to sabotażysta.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
(12.10.2017, 14:26)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Łaty będą, ale wypadną apki ze sklepu, nowych funkcji nie będzie. Nadella to sabotażysta.

+1
Niestety.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wg mnie wielka szkoda , że im nie wyszło, bo system miał naprawdę potencjał, tylko za późno się obudzili,tak ze 2-3 lata wcześniej i było by dobrze.Do tego także brak wsparcia aplikacji przyłożyło rękę i pozamiatane.
Teraz już nie ma mocnych na monopol od zielonych....
Odpowiedz
Potencjał był, ale kierownictwo firmy nie miało żadnej wizji na swój sprzęt i oprogramowanie. O ile Ballmer miał charyzmę podejmować decyzje i się tego trzymać, tak Nadellę kierowanie firmą przerasta.

(12.10.2017, 19:08)facecik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz już nie ma mocnych na monopol od zielonych....
Będzie duopol Apple + Google, a Microsoft będzie dostarczał im usługi.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
A moim zdaniem kierunek obrany przez Nadellę nie jest wcale zły - właśnie w usługi. Nie mają swoich urządzeń, ale aplikacje mają i na iOS i na Androida, a t to użytkownicy (i to się liczy).
Patrząc na wyniki akcji MS na przestrzeni ostatnich 5 lat to wydaje mi się, że idą pod tym względem dobrą drogą.

A że nie zawsze ona pasuje użytkownikowi.. kogo obchodzi użytkownik? Grin
Odpowiedz
Zależy. Jest jeszcze Win10 na Snapdragony - jeśli odpali w wersji PC może sporo namieszać.
Odpowiedz
(12.10.2017, 21:25)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A moim zdaniem kierunek obrany przez Nadellę nie jest wcale zły - właśnie w usługi. Nie mają swoich urządzeń, ale aplikacje mają i na iOS i na Androida, a t to użytkownicy (i to się liczy).
Patrząc na wyniki akcji MS na przestrzeni ostatnich 5 lat to wydaje mi się, że idą pod tym względem dobrą drogą.

A że nie zawsze ona pasuje użytkownikowi.. kogo obchodzi użytkownik? Grin
Dostarczanie apek bardzo w porządku, ale W10M mogli już sobie darować. Tylko ludzi zostawili na pastwę losu. Trzeci raz.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
(12.10.2017, 21:25)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Patrząc na wyniki akcji MS na przestrzeni ostatnich 5 lat to wydaje mi się, że idą pod tym względem dobrą drogą.

Porównując do zysków głównych konkurentów, Google'a i Apple'a (a biorac pod uwagę kierunek na reklamy, także Facebooka(a biorąc pod uwage też chmurę, to i Amazona)) to mogło być lepiej Suspicious

(12.10.2017, 21:25)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A że nie zawsze ona pasuje użytkownikowi.. kogo obchodzi użytkownik? Grin

Ten co nie ma pieniędzy, nikogo ^^

I pomyśleć, że 20 lat temu Apple się sypał, a Microsoft miał urząd antymonopolowy na głowie ^^
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(12.10.2017, 21:32)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zależy. Jest jeszcze Win10 na Snapdragony - jeśli odpali w wersji PC może sporo namieszać.

IMO nie. Ludzie raczej nie chcą bajzlu z Windowsa na telefonach. Owszem, to może się udać, ale próby w sumie już były i wypadało to raczej słabiutko. Tablety to co innego, ale na telefonach jakoś nie widzę W10.

(14.10.2017, 13:54)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I pomyśleć, że 20 lat temu Apple się sypał, a Microsoft miał urząd antymonopolowy na głowie ^^

Na dobrą sprawę Apple się sypie nieco (widać, że nie bardzo wiedzą co chcą robić).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości