Dobór zestawu do nowego komputera
#33
morphiusz napisał(a):Aha, nie widze sensu w linkowaniu poradnika andgirda.


Czemu? Chodziło mi o wygląd i funkcje programu a nie o to jak go ustawić.

bombobolo napisał(a):myślałem żeby zakupić malwarebytes anti-malware pro i sandboxie ? kurde za dużo tego, polećcie jakiś fajny zestaw, albo dawajcie propozycje a ja coś wybiore bo sam już nie wiem co wgrać


Więc tak - MBAM w wersji darmowej jest wystarczający. Wersja PRO ma w zasadzie tylko ochronę w czasie rzeczywistym. Ja bym został przy CIS i do tego od czasu do czasu przeleć MBAM. Sandboxie Ci nie potrzebny bo jak Morphiusz napisał Comodo ma piaskownice i to całkiem niezłą (były robione testy tu na forum).

Moja rada:
CIS Premium + MBAM free
Przeglądarka: Firefox/Chrome/Opera - co Ci pasuje najbardziej.
Do tego aktualizacje systemu i możesz spać spokojnie tylko opanuj dobrze Comodo.

Co do konfiguracji to ja robię tak:
1. Prawy klik na ikonę w trayu i zmieniasz konfiguracje na Comodo Internet Security Proactive
2. W programie w antywirusie zmieniasz maksymalną wielkość skanowanego pliku do 1024MB we wszystkich zakładkach.
3. Firewall - kreator ukrywania portów i ukryj komputer w sieci (ostatnia opcja)
4. Defence + - zmień poziom piaskownicy na limitowany.

To chyba tyle tak na szybko.
Twoja ochrona będzie polegała na tym, że jak antywir coś przepuści przez sygnatury, to ma zareagować D+. Jak plik jest nieznany - zostanie zamknięty w piaskownicy i odizolowany od reszty systemu. Opcja limitowany jest właśnie po to, żeby uniemożliwić dokonanie zmian w systemie.
Jak zainstalujesz program to najlepiej jest przełączyć Firewall i D+ w tryb nauki i odpalić jak najwięcej programów. CIS nauczy się ich i nie będzie pytał ponownie. Oczywiście potem należy przywrócić ustawienia na tryb bezpieczny.

Tak ustawiony CIS będzie się w przyszłości już raczej pytał tylko i wyłącznie jak znajdzie nową sieć, albo będzie instalowany nowy program.
Ja wgrywałem to ludziom, którzy uważają, że internet to Youtube :-), i po odpowiedniej konfiguracji, nie zawracał już głowy.

Najważniejsze to jednak, żebyś poznał program. Zobaczysz, że ma dużo możliwości.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dobór zestawu do nowego komputera - przez bombobolo - 16.10.2012, 22:34
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez KaMiL - 16.10.2012, 22:42
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez KaMiL - 16.10.2012, 22:45
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez ktośtam - 17.10.2012, 06:28
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 17.10.2012, 09:19
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 17.10.2012, 11:20
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 17.10.2012, 11:29
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 17.10.2012, 11:31
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 17.10.2012, 12:11
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 17.10.2012, 12:21
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Apocalypse - 18.10.2012, 07:17
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez KaMiL - 19.10.2012, 20:43
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez KaMiL - 20.10.2012, 19:56
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez KaMiL - 20.10.2012, 20:15
Re: Dobór zestawu do nowego komputera - przez Eugeniusz - 20.10.2012, 20:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości