Mozilla Firefox - Temat główny
korzysta ktoś z lisa ? dalej taka świnia zapchana ?
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ja korzystam. Szczerze, jego szybkość mnie nie boli, korzystałem z chrome, edge i IE i nie czuję zysku.

Jadę od niedawna na x64. Niby szybciej, ale gwarancji nie dam na to Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Mozilla Firefox 55

[Obrazek: header-firefox.png]

Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mozilla Firefox wersja bez DRM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersja 64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mozilla Firefox wersja bez DRM

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Linux
32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jakby chodził szybciej.
Odpowiedz
[Obrazek: Mozilla_firefox_aurora_nightly.jpg]

Mozilla Firefox Beta 56.0b1
Windows
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EME free (bez DRM)
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

EME free 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Linux
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mozilla Firefox Nigtly 57.0a1
Windows
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Linux
32bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Wymusiłem w 55 uruchomienie obsługi wielu procesów i powiem że fajnie chodzi Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Obecnie jest to w opcjach kiedyś tylko w about:config warto sprawdzić jak jest ustawione bo z automatu nie zawsze się włącza.

[Obrazek: kd5MVz6.jpg]
Odpowiedz
Ja żeby to odpalić musiałem dodać do about:config wartość browser.tabs.remote.force-enable


Cytat:Force Enable

If you've tried enabling e10s following the instruction above, but your about:support indicates that e10s is disabled (e.g., accessibility, add-ons can trigger this), you can force e10s on for testing purposes. Within about:config create a new boolean pref named browser.tabs.remote.force-enable and set it to true. This is not encouraged, use it at your own risk!
Odpowiedz
(07.08.2017, 18:32)Blade napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakby chodził szybciej.

Całkiem możliwe, gdyż miało być szybciej. Smile Więcej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
e10s nie będzie działał jeśli wykryje niekompatybilne z nim dodatki.

To się niebawem (FF 57) skończy, wraz ze śmiercią dotychczasowego API tychże dodatków.
Firefox wtedy mocno przyśpieszy, ale i stanie się zupełnie inną przeglądarką: obecna baza Mozilla Addons w większości poleci do kosza.... no chyba, ze ktoś zostanie przy ESR, ale to takie przedłużanie nieuniknionego.
Odpowiedz
Tak...to trochę jako agonia...sam tak "przedłużam" mając wciąż na prywatnym systemie wersje ESR i to jeszcze nienajnowszą, bo CoolPreviews na nowych nie działa Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Czy agonia... to się musiało stać - obecne API jest ciężkie i niezbyt bezpieczne.
Owszem, pewna era Firefoksa się skończy.. ale zacznie się też nowa. Bez tego zostaliby w tyle już na zawsze, a nie mogą sobie pozwolić na robienie z tej przeglądarki czegoś typu Internet Explorera Wink
Odpowiedz
A jeśli macie windows xp proffesional na komputerze stacjonarnym i zainstalowaną przeglądarkę Firefox 49.0 działają wam filmy Online ? takie jak vod.pl czy te filmiki na portalu onet.pl tego typu: )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo u mnie to tnie jak nie wiem. Strasznie przycina obraz i w konsekwencji obraz idzie inaczej a dźwięk inaczej. Możecie mi pomóc ?
Odpowiedz
Ja też mam XP, ale Firefoksa używam w wersji ESR, co daje jakieś korzyści, bo to linia powiedzmy, że "spowolnionego rozwoju". Ale już kombinuję ze Slimjet i Operą, bo inne już chyba nie wchodzą w rachubę ze względu na brak wsparcia dla XP. Oczywiście ze względu na to, że to "stare"  przeglądarki uruchamiam je zawsze w trybie ograniczonym (funkcja SpySheltera), ale można próbować to zrobić też używając Sandboxie albo przerzucić się podczas sesji w internecie na konto zwykłego użytkownika czy podonie funkcjonalnie z konta administracyjnego, ale z użyciem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy czegoś podobnego.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(10.08.2017, 22:03)Darom napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jeśli macie windows xp proffesional na komputerze stacjonarnym i zainstalowaną przeglądarkę Firefox 49.0 działają wam filmy Online ? takie jak vod.pl czy te filmiki na portalu onet.pl tego typu: )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bo u mnie to tnie jak nie wiem. Strasznie przycina obraz i w konsekwencji obraz idzie inaczej a dźwięk inaczej. Możecie mi pomóc ?

Zainstaluj wersje 52.3 ESR

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sprawdź czy masz ostatnią wersje Silverlight 5.1.50907.0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


U mnie jako tako działa, sprawdzałem na xp pod vmware
Odpowiedz
Czy adobe flash player tez trzeba zaaktualizowac do najnowszej wersji ?
Co to jest funkcja spysheltera ? Co to jest sandbox ?
Odpowiedz
Co dalej z moimi add-ons - dopisek LEGACY nie nastraja pozytywnie - zostać z 54, przejść na ESR?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
(14.08.2017, 05:45)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co dalej z moimi add-ons - dopisek LEGACY nie nastraja pozytywnie - zostać z 54, przejść na ESR?

Może poczekać...

Cytat:Wciąż możesz personalizować Firefoksa dodatkami w ten sam sposób co zawsze, ale teraz dodatki tworzone zgodnie z nowym standardem (o nazwie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) nie będą ulegały awariom po aktualizacjach Firefoksa w przyszłości.
Uwaga: Począwszy od Firefoksa 57, który zostanie opublikowany w listopadzie 2017 roku, jedynie dodatki stworzone przy pomocy nowej technologii będą kompatybilne z najnowszymi wersjami Firefoksa. Są one oznaczone etykietą kompatybilności Zgodne z 57+ na witrynie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(AMO). Dodatki stworzone za pomocą starszej technologii są oznaczone etykietą Przestarzałe na karcie about:addons.
Jeśli dodatek nie ma etykiety Zgodne z 57+ lub ma etykietę Przestarzałe, jego twórcy mogą być w trakcie przechodzenia na nową technologię tworzenia dodatków. Możesz znaleźć dane kontaktowe twórców dodatku po prawej stronie dodatku w witrynie Dodatki.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Zależy od dodatku na becie 56 u mnie wszystkie nadal działają, kłopot jest na 57 Nigtly tam połowa była niekompatybilna. Tak że na razie można aktualizować.
Odpowiedz
Pytam jeszcze raz: Czy adobe flash player tez trzeba zaaktualizowac do najnowszej wersji ?
Co to jest funkcja spysheltera ? Co to jest sandbox ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości