Mozilla Firefox - Temat główny
@Darom witaj nocny marku Grin

SpyShelter osobny, oddzielny program zabezpieczający, monitoruje i blokuje niepożądany ruch procesów jeśli zajdzie taka potrzeba czy też decyzje pozostawia użytkownikowi w zależności od ustawień. Posiada też inne dodatkowe funkcje.
Sandboxie - program typu piaskownica (jak sama nazwa mówi) jego rolą jest uruchamianie danego programu w separacji tak aby jego zmiany nie miały wpływu na główny system.

Ani program sandboxie ani SpyShelter tego za ciebie nie zrobią jedynie to co może się stać to to że SS poinformuje cie że adobe chce wprowadzić zmiany w systemie o ile nie masz go w zaufanych aplikacjach zaś jak chodzi o Sandboxie to Adobe zalecam aktualizować po za piaskownicą, bo po wyczyszczeniu odizolowanego kontenera zmiany czy też cały program przestanie istnieć w zależności jak z niej korzystasz.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ja tam w przypadku Windows XP wykorzystywanego do internetów polecam zdecydowanie wywalić Flash Playera.
Odpowiedz
Chyba, że korzystasz z jakiejś strony, gdzie bez Flasha ani rusz - w innym wypadku spokojnie obejdziesz się bez... Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Jeśli chce się cokolwiek pooglądać na xp z serwisów streamingowych to flash jest niezbędny. Bez niego można co najwyżej odpalić youtuba z na googlowym kodeku reszta jest w .mp4 i działać nie będzie.
Odpowiedz
Darom pamiętam rozwiązywanie problemu cięcia filmików na innym forum przez pół nocy ponad rok temu. Tylko że wtedy nie miałeś nawet 1 Gb ramu, do tego chciałbym wiedzieć jaką masz przepustowość łącza. Z próżnego i Salomon nie naleje - przy małej ilości ramu i wolnym łączu filmiki zawsze będą cięły i tyle. Jedyne co mógłbyś zrobić to odpalać jakiegoś lekkiego Linuxa typu MX Linux w live cd i próbować oglądać. A teraz to tylko zawracanie głowy innym.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Zgadza sie niby była ta cała akcja z zablokowaniem flash playera w przeglądarkach która rozeszła się po kościach a korzystanie z zamiennika HTLM5 itp to dalej temat tabu. Do większości stron multimedialnych filmy/muzyka flash niestety dalej jest must have .....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Flash na Linuksie jeszcze gorzej działa Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
@TW mi o dziwo lepiej ale to zależy jaka dystrybucja jaka przeglądarka....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Raczej jaki sterownik graficzny, karta graficzna, wersja X-ów. Przeglądarka? Albo Chrome i jego plugin NPAPI (lepszy) albo Pepper na pozostałych.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Właśnie, w przypadku Linuksa i konieczności uzywania Flasha najlepiej wrzucić Chrome. I ma się z głowy.
Odpowiedz
Memory Fox - mam wrażenie że od dłuższego czasu nie działa u mnie.

Mamy jakąś alternatywę?
Odpowiedz
Memory Fox Next. A i to tylko do czasu wersji Firefoxa 57, albo przerzucasz się na 52 ESR i masz odroczenie na jakiś czas.

Możesz jeszcze zobaczyć Clear Tabs. Z tego, co widzę, nie umrze po aktualizacji do FF 57 Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(17.08.2017, 07:05)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Właśnie, w przypadku Linuksa i konieczności uzywania Flasha najlepiej wrzucić Chrome. I ma się z głowy.

Albo otwarty Chromium i PepperFlash

Siemanko  Smile

PS. Zapomniałem o Firefox - dla niego jest PepperFlash + FreshPlayerPlugin
...
Odpowiedz
(21.09.2017, 18:33)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Memory Fox - mam wrażenie że od dłuższego czasu nie działa u mnie.

Hm.. ale w sumie po co?
O ile dobrze pamiętam (ale mogę się mylić!) to w ramach prac nad Firefoksem zintegrowano rozwiązania Memory Foxa aby unikać wycieków pamięci.
Odpowiedz
Bo coś jest nie tak.... jeszcze na 52 wszystko chodziło jak dawniej, czyli mogłem mieć do 130 zakładek na raz otwartych i praca przebiegała swobodnie.

Od 53 i teraz jak już nie mamy upałów - komputer głośno chodzi, ma ponad 60 stopni i dławi ram. Szukam winnnego. Lap stary, ma prawie 8 latek ale kurka jeszcze zupełnie niedawno wszystko działało super.

Zauważyełm też, że Memory Fox disable/ enable nie zwalnia ramu jak niegdyś.... próbuję ten stan rzeczy zrouzmieć i naprawić

Nigdy tak nie było. /rok temu był czyszczony itd/
Odpowiedz
(21.09.2017, 18:33)korbennn napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Memory Fox - mam wrażenie że od dłuższego czasu nie działa u mnie.

Mamy jakąś alternatywę?

Moje propozycje umknęły po ponownym przywróceniu forum, więc jeszcze raz Smile:

Sam korzystam z dużej ilości kart otwartych jednocześnie (raczej samo mi tak wychodzi, niż mam taką potrzebę). Bardzo pomocny w tej sytuacji jest OneTab:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jedno kliknięcie na ikonę i wszystkie otwarte karty są zwijane do listy na bocznym pasku. Jednym kliknięciem można przywrócić wszystkie lub można przywracać każdą osobno. Listę można też zapisać i wtyczka działa trochę jak menadżer sesji.

Typowym "zamrażaczem" jest Tab Suspender  (Compatibile with FF 57+):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Obydwu używałem na Slimjet i spisywały się bardzo dobrze.

Jest wtyczka, z której jeszcze nie korzystałem, ale wgląda interesująco - Tab Center Redux (Compatibile with FF 57+):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
(03.10.2017, 09:46)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Obydwu używałem na Slimjet i spisywały się bardzo dobrze.

OneTab - ok, ale suspender nie ma sensu w SlimJet. Ta przeglądarka ma wbudowaną funkcję hibernowania nieużywanych kart Wink
Odpowiedz
(03.10.2017, 10:39)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(03.10.2017, 09:46)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Obydwu używałem na Slimjet i spisywały się bardzo dobrze.

OneTab - ok, ale suspender nie ma sensu w SlimJet. Ta przeglądarka ma wbudowaną funkcję hibernowania nieużywanych kart Wink

Pewnie tak jest. Wczoraj napisałem, że po "testach" zostałem tylko z OneTab. Prawda jest też taka, że mimo iż jeszcze na dysku mam kilka przeglądarek, to właściwie od roku korzystam jedynie z Opery, a z doskoku z Palemoon. A teraz jeszcze poczekam do połowy listopada na FF 57 (bardziej przy tym interesuje mnie wersja dla developerów). Ciekawi mnie czy zmiany będą na plus, jak w przypadku reaktywacji Opery, czy może okaże się, że "wiele hałasu o nic".
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Jest już dostępny FF 57 Developer Edition.
Działa zauważalnie lepiej niż poprzednie wersje.
Odpowiedz
Właśnie też korzystam z tej wersji quantum czy jakoś tak działa bardzi szybko pomału firefox zaczyna działać szybko jak kiedyś...
Może wrócę do niego jak go w końcu ogarną tak porządnie jak spory czas temu.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości