Mozilla Firefox - Temat główny
@Darom witaj nocny marku Grin

SpyShelter osobny, oddzielny program zabezpieczający, monitoruje i blokuje niepożądany ruch procesów jeśli zajdzie taka potrzeba czy też decyzje pozostawia użytkownikowi w zależności od ustawień. Posiada też inne dodatkowe funkcje.
Sandboxie - program typu piaskownica (jak sama nazwa mówi) jego rolą jest uruchamianie danego programu w separacji tak aby jego zmiany nie miały wpływu na główny system.

Ani program sandboxie ani SpyShelter tego za ciebie nie zrobią jedynie to co może się stać to to że SS poinformuje cie że adobe chce wprowadzić zmiany w systemie o ile nie masz go w zaufanych aplikacjach zaś jak chodzi o Sandboxie to Adobe zalecam aktualizować po za piaskownicą, bo po wyczyszczeniu odizolowanego kontenera zmiany czy też cały program przestanie istnieć w zależności jak z niej korzystasz.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ja tam w przypadku Windows XP wykorzystywanego do internetów polecam zdecydowanie wywalić Flash Playera.
Odpowiedz
Chyba, że korzystasz z jakiejś strony, gdzie bez Flasha ani rusz - w innym wypadku spokojnie obejdziesz się bez... Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Jeśli chce się cokolwiek pooglądać na xp z serwisów streamingowych to flash jest niezbędny. Bez niego można co najwyżej odpalić youtuba z na googlowym kodeku reszta jest w .mp4 i działać nie będzie.
Odpowiedz
Darom pamiętam rozwiązywanie problemu cięcia filmików na innym forum przez pół nocy ponad rok temu. Tylko że wtedy nie miałeś nawet 1 Gb ramu, do tego chciałbym wiedzieć jaką masz przepustowość łącza. Z próżnego i Salomon nie naleje - przy małej ilości ramu i wolnym łączu filmiki zawsze będą cięły i tyle. Jedyne co mógłbyś zrobić to odpalać jakiegoś lekkiego Linuxa typu MX Linux w live cd i próbować oglądać. A teraz to tylko zawracanie głowy innym.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Zgadza sie niby była ta cała akcja z zablokowaniem flash playera w przeglądarkach która rozeszła się po kościach a korzystanie z zamiennika HTLM5 itp to dalej temat tabu. Do większości stron multimedialnych filmy/muzyka flash niestety dalej jest must have .....
Warstwy ochrony

Odpowiedz
Flash na Linuksie jeszcze gorzej działa Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
@TW mi o dziwo lepiej ale to zależy jaka dystrybucja jaka przeglądarka....
Warstwy ochrony

Odpowiedz
Raczej jaki sterownik graficzny, karta graficzna, wersja X-ów. Przeglądarka? Albo Chrome i jego plugin NPAPI (lepszy) albo Pepper na pozostałych.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Właśnie, w przypadku Linuksa i konieczności uzywania Flasha najlepiej wrzucić Chrome. I ma się z głowy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości