Dobry Firewall na słaby komputer
#5
Ambient napisał(a):Z darmowych mogę Ci polecić: PrivateFirewall lub PCTools Firewall

To będzie bardzo dobry wybór...PC Toolsy nie są rozwijane oficjalnie, ale nie ma to znaczenia w praktyce...wiele zapór na XP przestało być rozwijanych i wciąż dobrze się sprawdzają. Ludzie siedzą na zaporach sprzed 7-8 lat albo i wcześniej nawet i nie zamierzają tego zmieniać...przykład Kerio 2.1.5 (ostatnia darmowa wersja), NetVeda czy Filseclab. Dwa na początku wymienione są lekkie, mają dobrą konfigurację wstępną założoną, bardzo przyzwoicie poukładany moduł HIPS, są darmowe no a PCToolsy są po polsku dodatkowo. Możesz spróbować OA Free, ale on potrafi nieco zaciążyć na systemie...baza AntiMalware Network z którą jest połączony stale daje o sobie znać na słabszych maszynach. jeden z laptoków u mnie w domu jest podobny w wydajności - nawet nieco słabszy - i czułem na nim OA. Teraz jest Privatefirewall...jest lżejszy niż OA i tez posiada tryb uruchamiania aplikacji z ograniczonymi uprawnieniami, co znacznie podnosi bezpieczeństwo systemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dobry Firewall na słaby komputer - przez Face - 08.05.2013, 09:40
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez Face - 08.05.2013, 10:10
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez ichito - 08.05.2013, 10:34
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez Face - 08.05.2013, 10:47
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez Sorgi - 08.05.2013, 11:23
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez ichito - 08.05.2013, 11:38
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez Sorgi - 08.05.2013, 15:14
Re: Dobry Firewall na słaby komputer - przez ichito - 08.04.2014, 06:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości