Testy AV-Comparatives
#61
Test był przeprowadzany na 2.3 mln próbkach Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#62
W teście nie były brane pod uwagę HIPSy i analizatory zachowania czyli testów dynamicznych już nie było w którymś z innych testów to co zostawało uruchamiali i w dużej części było blokowane tutaj mamy tylko sam skan plików
Odpowiedz
#63
Plati napisał(a):Test był przeprowadzany na 2.3 mln próbkach Smile


Gdzieś to wyczytał? Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#64
W tabelce - Detection of virus/malware 2.309.850.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#65
Plati napisał(a):W tabelce - Detection of virus/malware 2.309.850.


A zwróciłeś uwagę na tekst poniżej:

Dec 07- Dec 08

W obecnym teście użyto dokładnie 1.562.092 kwiatków.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#66
Plati to są stare zagrożenia próbka A do tego nowe czyli próbka b 1 562 092 co daje tak naprawdę 3 871 942 przetestowanych próbek (masakra).
Odpowiedz
#67
A takim razie 2/3 to stare próbki, więc skuteczność prawie taka sama, a 1/3 to nowe próbki, na których antyviry mogły się pokazać..
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#68
Skuteczność obliczają chyba tylko na tej nowej próbce, przy pierwszej jest passed , więc sprawdzają chyba czy AV mają nadal sygnaturki na stare zagrożenia.
Odpowiedz
#69
Ni co panowie. Kasper słabo. Czas sie zastanowić nad zmianą AV na inny AV czy całkowicie wy..c AV a zostawić DW ? Tongue

Niemieckie produkty są dobre tak jak i samochody. Nie ma co ukrywać
11 miejsce K totalna porażka. Myślałem że będzie 2 lub 3 , ale klopsik Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#70
K nie jest zły wykrywalność to nie wszystko w w K jest jeszcze bardzo dobry HIPS który może zablokować to czego antyvir nie wykryje
Odpowiedz
#71
Test dla mnie jest dziwny w paru sprawach od kiedy Avast wali malo Fp jak na naszych amatorskich testachwalil Fp a na 1.5 mln probek tylko 5? po 2 od kiedy Avast najszbciej skanuje, jeszcze bym uwierzyl, ze wersja 5 ale nie stara 4xxx od kiedy AVG jest na rowni z kasprem , od kiedy innenie renowowane firmy avg Wyprzedzaja o 3% kaspra trustpost escan itp. Dla mnie parekwestii jest dziwne. Wersja 2009 dla mnie kiczowata K byla i miala 97.1% wykrywalnosci a nowa z lepsza heurystyka, wiekszymi bazami jest duzo gorsza nonsens
Odpowiedz
#72
No to teraz mam dylemat mały. Przeprosić Avirę czy zostać z ruskimi Tongue
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#73
Na Vt, jotti widze, ze wiele antywirow co wyprzedzaja w tym tescie Kaspra duzo gorzej wykrywaja na codzien dziesiatki wirow wedlug skanerow Vt, Jotti, MBAM na tak malej ilosci, to co dopiero na wiekszej moga miec braki, ten test jest pzreprowadzony pod niektore programy. Jak wytlumaczyc w VirusBulletin w tescie rap skutecznosc Nortona 70% z tym 98%??? czy z Vrus.Gr gdzie Norton powyzej 70 a tu inna bajka , czy Noda co w ostatnim tescie rap slabo wypadl tu bardzo dobrze, co test to inny obyczaj pod inne av robione
Odpowiedz
#74
Ale Zord OA pro plus jeden z dziesięciu AV które wyprzedziły Kaspra dają jednak lepszą ochronę Wink.
Odpowiedz
#75
zbyszek napisał(a):No to teraz mam dylemat mały. Przeprosić Avirę czy zostać z ruskimi Tongue


jak masz jeszcze 2 lata licencje na Kaspersky, to zostan przy nim Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#76
W tym tescie niektore mocne strony niektorych AV nie sa wykorzystywane, Microsoft tak slabo a na Vt ladnie wykrywa dla mnie tez zagadka co tak slabo.
Odpowiedz
#77
Nie wiem co Was tak dziwi.
Kasperek jak najbardziej na swoim miejscu.
Jedynie zamieniłbym pozycjami Noda ESETu z Sophosem.
ESET jest moim zdaniem w tym teście zdecydowanie za wysoko.
W moich prywatnych testach Kasperek wróżył jak cyganka z ręki a Nod ESETu był ślepy jak nietoperz.
Odpowiedz
#78
Gnome napisał(a):Ale Zord OA pro plus jeden z dziesięciu AV które wyprzedziły Kaspra dają jednak lepszą ochronę Wink.


nie do końca k ma sandboxa i hipsa czyli przy odpowiednim użytkowaniu jest w stanie powstrzymać ~99.99% zagrożeń
Odpowiedz
#79
Plati napisał(a):
zbyszek napisał(a):No to teraz mam dylemat mały. Przeprosić Avirę czy zostać z ruskimi Tongue


jak masz jeszcze 2 lata licencje na Kaspersky, to zostan przy nim Smile


Tak zrobię Plati tylko jestem w szoku. Co dzień wchodzę na różne strony z badziewami to KAV2010 ładnie wykrywa jak nie sygnaturami to heurystyką. Coraz mniej plików dziennie wysyłam do labu K bo lepsza wykrywalność z dnia na dzień. Nie wiem czemu w teście tak słabo wypadł.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#80
Trzeba jednak na to wszystko patrzeć z perspektywy czasu, a najstabilniejsze wyniki w tych testach osiąga parę programów: Kaspersky, Avira, BitDefender,ESET i może się jeszcze Symantec załapać.W tym roku w wielu testach BitDefender wypada w sumie najstabilniej, zawsze powyzej 95%.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości