Testy AV-Comparatives
Emi coś w tym test (ie) coś lipnie wyszedł , niby silnik od Bitdefendera ...
Odpowiedz
Tak, bo Kaspersky żydzi kasę na test, ale taki Tencent (TERCET XD) sypie dolarami jak śnieg na Syberii.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Kingsoft ma się dobrze Smile

Kingsoft Antywirus 2017 w tym że po Chinsku , gdyby ktoś miał czas to mógłby go spolszczyć na Pol --->> http://www.ijinshan.com/index.shtml
Odpowiedz
(19.03.2017, 19:20)Tibu 11 napisał(a): ... gdyby ktoś miał czas to mógłby go spolszczyć na Pol --->> http://www.ijinshan.com/index.shtml

Ile płacą? Wink

Odnośnie Emsi i słabszego wyniku, czasem nie jest tak że Emsi przekłada wyniki z własnego silnika ponad Bitdefendera?
Odpowiedz
Ehh te wyniki śmiechu warte. MSE 96% wykrywalność? Chyba na próbkach sprzed 10 lat.

Hahahah. Tencent 100%? To chyba wynik uznania za agresywne techniki instalacji. Serio. Jak na Fixitpc widzę "Chiński Syf" to od razu wiem, że chodzi o Tencent.
* Autoryzowany moderator działu usuwania złośliwego oprogramowania Fixitpc.pl * 
Odpowiedz
Miszel...bo ludzie na Fixitach czy gdzie indziej, którzy przychodzą z takimi problemami i tak piszą, to niestety przykłady braku wiedzy i umiejętności...upraszczając - poziom gimbazy. "Chiński syf" to mają w głowach, ale pretensje o wszystko.
Polityka reklamowa czy może bardziej nachalna reklama Tencenta nie jest za bardzo różna od tej, jaką stosują inni producenci...różnica jest taka, że nie rozumiemy chińskiego, a polecenia czy przyciski wybieramy na zasadzie "ten i się bardziej podoba".
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
Nie, choć w części się poniekąd z Tobą zgodzę - brak znajomości chińskiego utrudnia pracę z programem, ale mi chodzi o coś zupełnie innego. Techniki instalacji Tencent znacznie przekraczają poziom innych producentów i są flagowane jako takie właśnie. Przecież użytkownik musi dostać w ręce dany program, żeby władować go do systemu (to się nie odbywa samo). Tłumaczenia w style "przecież mógł odznaczyć" są co najmniej bezsensowne. Owszem mógł, ale dlaczego coś co ma zapewnić bezpieczeństwo ma być ładowane właśnie tak i uprzykrzać życie użytkownikowi?

Mają swoją stronę = ktoś będzie chciał to sobie pobierze. Programy AV, które same zachowują się jak złośliwe oprogramowania to chyba pomyłka. Serio. Trudno to nawet skomentować - to jest dramat.

Cytat picasso:

Cytat:Baidu, Tencent - marki związane z kontrowersjami i stosujące bardzo agresywną taktykę marketingową znacznie wykraczającą poza akceptowalny poziom. Wiele inwazyjnych produktów z tych stajni jest instalowane metodami "PUP", wliczając ... wyliczane tu produkty (!), i wykrywane w programach antymalware jako takie. Multum tematów tu na forum zgłaszającymi "infekcje" tymi produktami i niemożność pozbycia się. Proszę się zastanowić jak to zachowanie koresponduje z wyborem produktu zabezpieczającego tych firm. Dodatkowo, Zemana flaguje komponenty Tencent PC Manager i wg informacji w linku jest to działanie celowe, a nie fałszywy alarm. Stanowczo odradzam instalacje jakichkolwiek produktów Tencent.
* Autoryzowany moderator działu usuwania złośliwego oprogramowania Fixitpc.pl * 
Odpowiedz
Picasso jest niewątpliwym autorytetem i nie mam zamiaru podważać jej opinii, niemniej przyznaję sobie prawo do własnej oceny, ponieważ patrzę na te produkty pod nieco innym kątem - nie jako analityk zagrożeń, ale raczej jako amator oprogramowania Smile
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
Rozumiem i szanuję to Smile Mi nie chodzi broń Boże o to, że jeśli coś jest chińskie to jest złe. Jest wiele solidnych produktów od nich. Może Tencent również taki jest, lecz jako osoba, która ma kontakt z różnymi sytuacjami infekcyjnymi po prostu chcę zwrócić aspekt na to, że takie techniki są niedomyślenia w przypadku takiego typu oprogramowania - i niestety, to skreśla produkt.

Wynik z AV jest dość kontrowersyjny i wydaję mi się, że tutaj jest ogólnie przyjęta zasada kto płaci ten ma miejsce.
* Autoryzowany moderator działu usuwania złośliwego oprogramowania Fixitpc.pl * 
Odpowiedz
Ochrona proaktywna przed ransomware WannaCry

http://weblog.av-comparatives.org/proact...ansomware/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości