Sandboxie
#1
W wersji zarejestrowanej Sandboxie pozwala na ustalenie listy aplikacji, które nawet jeśli zostaną uruchomione poza piaskownicą Sandboxie automatycznie "zapiaskownicuje" je.
Jakie aplikacje Waszym zdaniem powinny być obligatoryjnie uruchamiane w trybie piaskownicy. Może oparcie się o listę trusted / untrusted wg DefenseWall''a ??? Może inne propozycje ?
Odpowiedz
#2
ja tam uruchamiam programy do testów i podejrzane pliki żeby systemu nie zaśmiecać Tongue
Odpowiedz
#3
Przede wszystkim: Przegladarka internetowa, klijent pocztowy, komunikator internetowy ( jesli przesylasz w nim pliki ), w dalszej kolejnosci programy typu p2p ( jesli sciagasz szczegolnie z emule, limewire, i torrenty z otwartych trackerow ), ewentualnie jesli masz na dysku programy lub pliki do ktorych nie jestes w 100% pewny uruchamiaj je w trubie piaskownicy. Sandboxie jest wg mnie rownie dobry co Defensewall, jesli umie sie go uzywac.
Odpowiedz
#4
klienty pocztowe raczej nie bo po czyszczeniu piaskownicy stracimy całą zawartość to samo z klientami p2p
Odpowiedz
#5
przeciez jest mozliwosc "wyciagniecia" z piaskownicy plikow wiec nie widze przeszkod, lepsze to niz sciagnac na dysk razem z mailami jakies swinstwo to samo sie tyczy p2p, i "crackow"
Odpowiedz
#6
mrnikt napisał(a):W wersji zarejestrowanej Sandboxie pozwala na ustalenie listy aplikacji, które nawet jeśli zostaną uruchomione poza piaskownicą Sandboxie automatycznie "zapiaskownicuje" je.
Jakie aplikacje Waszym zdaniem powinny być obligatoryjnie uruchamiane w trybie piaskownicy. Może oparcie się o listę trusted / untrusted wg DefenseWall''a ??? Może inne propozycje ?


IMO, powinny to byc wszystkie programy ktore lacza sie z Internetem.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
W dniu wczorajszym pojawiła się nowa wersja Sandboxie. Oznaczona numerem 3.38.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:

Translations:
- Spanish translation contributed by Marton Larrosa.

New Features:
- Software Compatibility tool (in Configure menu) detects software on the computer and applies necessary configuration.
- New "X" icon is displayed while deleting the contents of a sandbox.
- Improved support for Windows 7 (Release Candidate build 7100 only).

Fixes:
- Freeze/lock-up in web browsers due to a problem in Immediate Recovery.
- Color border option (in Sandbox Settings > Appearance) appears on secondary monitors in a multiple-monitor setup.
- Minor problem on Windows Vista when deleting files in a Windows Explorer running under Sandboxie.
- Support for keyboard navigation in Sandboxie Start Menu.
- Resolved problem with Microsoft Office products freezing/locking-up when opening documents in a Forced Folder.
- Some performance improvements due to optimized registry access.
- Error SBIE2313 Could not execute SandboxieRpcSs.exe (267) caused by blocking access to some folders through Sandbox Settings > Resource Access > File Access > Blocked Access.

Third-party software:
- Improved compatibility with Online Armor.
- Improved compatibility with ZoneAlarm Internet Security Suite Version 8.


Przyda się opcja z ramką okna uruchomionego w piaskownicy. Wybrałem żółty kolor Grin

Polecam ten sofcik
Download Sandboxie 3.38:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#8
ja mam takie pytanie odnośnie Sandboxiejak zrobić żeby za każdym razem nie wybierać FF lub Oprey że uruchom w piaskownicy ale żeby to już było automatycznie np.naciskam ikonę FF a on się uruchamia w piaskownicy.Czy jest taka mozliwość ?
Odpowiedz
#9
Dozamet1 napisał(a):ja mam takie pytanie odnośnie Sandboxiejak zrobić żeby za każdym razem nie wybierać FF lub Oprey że uruchom w piaskownicy ale żeby to już było automatycznie np.naciskam ikonę FF a on się uruchamia w piaskownicy.Czy jest taka mozliwość ?


Musisz Dozamet wejść do konfiguracji piaskownicy i tam dodać Firefoxa oraz ewentualnie inne programy które łączą się z netem, USB itp.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
no i jest tam taka opcja tylko że pisze tam że dostępna dla zarejestrowanej wersji programu :/
Odpowiedz
#11
Dozamet1 napisał(a):no i jest tam taka opcja tylko że pisze tam że dostępna dla zarejestrowanej wersji programu :/


Używałem niezarejestrowanej wersji i nie było problemu. Wejdź w opcje a na pewno znajdziesz. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba tak jak jest na screenie, trzeba wejść do aplikacji i dodać.
Odpowiedz
#12
w ostatnich wersjach bez rejestracji nie da rady tego ustawić na szczęście mam pełną wersje Tongue
Odpowiedz
#13
zord napisał(a):w ostatnich wersjach bez rejestracji nie da rady tego ustawić na szczęście mam pełną wersje Tongue


Używałem zordSandboxie około dwóch, trzech miesięcy temu. Nie chodzi o wymuszenie uruchamiania FF ale o dodanie aplikacji do piaskownicy.
Odpowiedz
#14
Dozamet1 napisał(a):ja mam takie pytanie odnośnie Sandboxiejak zrobić żeby za każdym razem nie wybierać FF lub Oprey że uruchom w piaskownicy ale żeby to już było automatycznie np.naciskam ikonę FF a on się uruchamia w piaskownicy.Czy jest taka mozliwość ?


Sprobuj przerobic komende uruchomienia Opery/Firefoxa:
dla FF:
Kod:
"C:\Program Files\Sandboxie\Start.exe" "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Nie jestem pewny czy dobrze pamietam, SbIE nie mam na dysku od dawna...
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15
Jeszcze mam jedno pytanie jak pojawia się ta ramka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to o co w tym chodzi?Sorki za takie głupie pytanie a=
Odpowiedz
#16
Dozamet1 napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie jak pojawia się ta ramka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to o co w tym chodzi?Sorki za takie głupie pytanie a=


Chodzi o to ze podczas danej sesji SbIE cos pobierales, zostalo to zapisane w wirtualnym kontenerze na dysku, po zamknieciu wszystkich programow w piaskownicy, jesli masz tak ustawione, piaskownica oproznia sie automatycznie, to okno przypomina ze cos w niej jest i pyta czy chcesz fizycznie przywrocic to na dysk - mowiac prosciej - wydobyc z wirtualnego kontenera i umiescic na dysku.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Dozamet1 napisał(a):Jeszcze mam jedno pytanie jak pojawia się ta ramka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to o co w tym chodzi?Sorki za takie głupie pytanie a=


To jest Dozamet tzw. natychmiastowe przywracanie. Jeżeli ściągasz plik i jesteś pewien, ze jest czysty a chcesz, żeby nie był izolowany w piaskownicy, to możesz go od razu wydobyć bez konieczności wycinania w Eksploatorze. Gdybyś opróżnił Sandboxie, to ściągnięty plik by zniknął.
Jeżeli pobrany program lub plik może mieć wirusa, to lepiej go przetestować w Sandboxie i przeskanować skanerami a nie przenosić błyskawicznie z piaskownicy.
Odpowiedz
#18
A dziś wyszła nowa wersja Sandboxie 3.39.13 Beta
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
nie za szybko wypuszczaja te wersje heheSmile
Odpowiedz
#20
Używałem tej wersji 3.38 wczoraj. Niczego nowego tam nie zauważyłem.

Sandboxie stanowi bardzo dobry dodatek do klasycznych zestawów zabezpieczających, szczególnie jeżeli chodzi o przeglądarki i otwieranie nieznanych plików.
Wiadomo, ze AV przepuszczają wirusy. Hipsy w zależności od ustawień czy marki także, a poza tym można podjąć niewłaściwą decyzję lub z automatu kliknąć "zezwól".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości