Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron
#5
U mnie wygląda całkiem OK i nawet robiłem sobie kilka prostych testów na blokowanie banerów reklamowych, okienek, itp. Poniżej screeny ze strony Onet.pl...u góry strona z wyłączonym Adguardem, poniżej z włączonym (oczywiście wszystkie inne blokery dodatki/flash/skrypty były wyłączone. Nie twierdzę, że dodatek jest świetny, ale dobry jest na pewno i tym lepszy jeśli powiązany z innymi blokerami zawartości...ilość blokowanych elementów pokazuje licznik w polu ikonki dodatku na górnym pasku, natomiast na przykładowej stronie widać, że "wycina" cały panel ofert sponsorowanych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaglądając głębiej w opcje programu znalazłem jeszcze jedną opcje, która daje spore możliwości...to "suwak", który po wybraniu elementu do blokowania pokazuje nam, jak możemy poszerzyć obszar blokowania i tym samym pozwala na stałe wyłączyć wyświetlanie niektórych stałych elementów danej strony. Nie spotkałem tego nigdzie wcześniej. Poniżej krótka "instrukcja" dla tej metody:
- otwieramy menu dodatku klikając na jego ikonę i wybieramy polecenie blokowania dodatku na stronie (podświetlone)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- otrzymujemy okno informujące o włączeniu blokowania elementu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- po czym wybieramy myszką żądany element strony...każdy możliwy element jest obwiedziony zieloną ramką...po kliknięciu na wybrany element pokazuje się okno z suwakiem, którym możemy zaznaczać wielkość blokowanego obszaru

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- suwakiem zmieniamy blokowany obszar, a zielona ramka pokazuje na bieżąco te zmiany...przycisk podglądu "Preview" pozwala widzieć, jaką stronę możemy uzyskać poprzez blokowanie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


- po kliknięciu niebieskiego przycisku "Block" zawartość jest usuwana i zapisywana do reguł dodatku (dostępne w opcjach)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wcześniej nadmieniałem, że dodatek współpracuje z WOT przydzielając stronom reputację...nasze forum ma dobrą Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - przez ichito - 19.12.2013, 08:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości