Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron
#13
Luepodał mi namiary na linki do groźnych stron...sprawdzałem na kilkunastu bieżących wybranych zupełnie losowo i faktycznie Adguard jako dodatek do Chrome ostrzega o każdej z nich i blokuje otwarcie, ale...pliki samoczynnie się pobierają z tych stron i rozumiem, że to infekcje. U mnie jest specyficzna sytuacja, bo nie mam żadnego AV w tle i może dlatego tak się stało...gdyby było AV pewnie by ostrzegło podczas pobierania, że plik jest zainfekowany. Nie sądzę, że takie zachowanie (pobieranie automatyczne) to jakaś wada programu...on zrobił, co miał czyli ostrzegł w każdym przypadku, więc to dla mnie na plus dla programu.
BTW...przy okazji mogłem przetestować skuteczność nowej wersji beta Returnila - Quietzone - czyli ochrony zarówno dysku systemowego, jak i drugiego na dane, na którym standardowo się zapisują u mnie pobierane pliki.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Adguard - blokowanie niechcianych dodatków i niebezpiecznych stron - przez ichito - 22.12.2013, 19:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości