Android oraz urządzenia - dyskusja
I jak Ci się sprawuje?
Odpowiedz
Zużycie RAM troszkie spadło, z Chrome, mesendżerem od Fejsbuczka, K-9 mail i Deezerem zużywam ledwie 70 % RAM. A w lizaku miałem 85% zużycia. Czyli jeden gigabajt RAM jest wolny. Yay ^^.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
(10.04.2016, 21:16)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dostałem Marshmallow na Galaxy S6.

Mam taki problem.

Kupiłem sobie powerbank 10K mAh. Ma dwa wyjścia ładujące, oba 5V ale z różnymi prądami - 1 A i 2.5A.

Sytuacja jest taka, że jak podłączam go pod SGS 6 to taki Ampere pokazuje prąd ładowania rzędu 100-200mAh. To zdecydowanie za mało. Telefon ładuje się wtedy w tempie 1% na 40 minut. I to jeśli nie używam telefonu, jest rozłączony z siecią 4G.

Czy podłącz ę pod 1A czy 2.5 A, to zawsze mam żałosne 200 mAh.

Co jest grane??

Na ładowarce sieciowej na luzie mam jeden amper.

Telefon jest niekompatybilny z ładowarką, w takim przypadku ładuję się prądem minimalnym.
Odpowiedz
Zabrałem bratu kabel od Xperii, podłączyłem go pod powerbanka, a następnie zacząłem ładować telefon. Ładowanie 1000mA Smile
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Do SGS5 oczywiście 6.01 jeszcze nie ma. Jak ja nie lubię tej firmy :-). Jednocześnie robią najbardziej stabilny soft tylko zamulony...
Odpowiedz
Kable mają bardzo duże znaczenie w przypadku ładowania - niby to samo, a mogą ograniczać.
Co do samego mierzenia, to bym jednak nie polegał na jakichś appkach, bo trudno im wierzyć. Lepiej wpiąć w watomierz to będziesz miał dokładny obraz sytuacji.
Odpowiedz
Zauważyłem, że w moim Honor 4X Usługi Google strasznie drenują baterię. Potrafią zużyć więcej energii niż 5 godz. SoT. Zastanawiam się czy to może być wadliwość egzemplarza. Po uaktualnieniu do Lizaka wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych, a i teraz robiłem wipe cache partition, i bez efektu. Usługi Google mam w najnowszej wersji. Zastanawiam się nad oddaniem do sklepu i żądaniem wymiany na nowy.
Odpowiedz
(11.04.2016, 09:28)Snajpiq napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zauważyłem, że w moim Honor 4X Usługi Google strasznie drenują baterię. Potrafią zużyć więcej energii niż 5 godz. SoT. Zastanawiam się czy to może być wadliwość egzemplarza. Po uaktualnieniu do Lizaka wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych, a i teraz robiłem wipe cache partition, i bez efektu. Usługi Google mam w najnowszej wersji. Zastanawiam się nad oddaniem do sklepu i żądaniem wymiany na nowy.

Na SGS5 jest dokładnie tak samo. Przy włączonej transmisji danych bateria leci w oczach. To problem chyba samych usług. Oddaj do sklepu i zażądaj wymiany na Iphona :-).
Odpowiedz
Nie chcę iPhona ;-).
Pisałem z jednym z redaktorów gsmManiaK, który ma taki sam model na tym samym oprogramowaniu i nie ma takiego problemu.
Odpowiedz
Tak samo miałem na H7 przy Androidzie 5.0. Nie wiem, czy to wina Google, czy EMUI.. no ale coś jest na rzeczy. Od kiedy pojawił się Android 6.0 z trybem doze, to telefon trzyma mi 2x dłużej.
Odpowiedz
(11.04.2016, 11:53)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak samo miałem na H7 przy Androidzie 5.0. Nie wiem, czy to wina Google, czy EMUI.. no ale coś jest na rzeczy. Od kiedy pojawił się Android 6.0 z trybem doze, to telefon trzyma mi 2x dłużej.

Rzeczywiście doze działa takie cuda? Ile masz SOT?
Odpowiedz
Nie wiem, czy to zasługa doze jako takiego - w każdym razie usługi google nie biorą mi tyle już.
SOT około 5,5 - 6 godzin przy działaniu powiedzmy 40 godzin. Włączone cały czas synchronizacja, LTE, GPS, Wi-Fi.
Jasność na auto + 60% na dodatkowym ustawieniu ręcznym.
Za wiele nie rozmawiam, nie gram itp. no ale jest nieco przeglądarki (Chrome).
Odpowiedz
To fajnie. U mnie np. przy ponad 21 % zużycia energii przez ekran tj. ponad 5 h SoT na ponad dobę pracy, Usługi Google miały 19 % , a Aplikacja Google 12 % zużycia energii.
Odpowiedz
(11.04.2016, 12:36)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem, czy to zasługa doze jako takiego - w każdym razie usługi google nie biorą mi tyle już.
SOT około 5,5 - 6 godzin przy działaniu powiedzmy 40 godzin. Włączone cały czas synchronizacja, LTE, GPS, Wi-Fi.
Jasność na auto + 60% na dodatkowym ustawieniu ręcznym.
Za wiele nie rozmawiam, nie gram itp. no ale jest nieco przeglądarki (Chrome).
 5,5 h SOT? Co to za telefon. S5 z włączonym GPS LTE i WIFI, max to 3 h SOT. Może bateria się kończy...
Odpowiedz
Honor 7.
Teraz mam dla przykładu 2,5 h SOT i jeszcze 64% baterii - telefon odłączany od rana, kilka połączeń, nieco audiobooka, endmondo jakieś 50 minut na kolarce no i internety.
Odpowiedz
(11.04.2016, 08:11)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kable mają bardzo duże znaczenie w przypadku ładowania - niby to samo, a mogą ograniczać.
Co do samego mierzenia, to bym jednak nie polegał na jakichś appkach, bo trudno im wierzyć. Lepiej wpiąć w watomierz to będziesz miał dokładny obraz sytuacji.
No tak, tyle że ten sam kabel podłączony do ładowarki Adaptive Charging działa normalnie. Dopiero jak podłączę ten kabel do mojego pałerbanka, to dostaję żałosne 200mA.

P.S. Kabel oryginalny, wyjęty razem z nowym telefonem z pudełka.

Jeszcze sprawdzę czy tym kablem da się naładować inny telefon z power banka.


Podsumowując, mam oryginalny kabel, oryginalną ładowarkę i powerbank.
- kabel + ładowarka - 1A
- kabel + powerbank 200mA
- inny kabel + powerbank 1A

Jeszcze sprawdzę inny kabel, inny telefon i mój power bank. Aaa i mój kabel, mój power bank, inny telefon.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Takie problemy jak z moim fonem wyczytałem, że występowały również u niektórych użytkowników Huawei P8 na Andku 5. Więc po tym co pisał Łukasz można wnioskować, że to problemy występujące w EMIUI 3.1.
Odpowiedz
(11.04.2016, 21:08)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Honor 7.
Teraz mam dla przykładu 2,5 h SOT i jeszcze 64% baterii - telefon odłączany od rana, kilka połączeń, nieco audiobooka, endmondo jakieś 50 minut na kolarce no i internety.

Czyli durny Samsung i jego polityka. NO chyba, że ten Amoled w s5 tak żre baterię...
Odpowiedz
Tutaj dla przykładu jak to wygląda z ostatnich dwóch dni.
Kolor jest jaki jest przez Twilight, a robiłem zrzuty wieczorem Smile
W tym czasie było łącznie nieco ponad 2 godziny endomondo.

[Obrazek: sXhu5NM.png]
Odpowiedz
(13.04.2016, 08:15)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj dla przykładu jak to wygląda z ostatnich dwóch dni.
Kolor jest jaki jest przez Twilight, a robiłem zrzuty wieczorem Smile
W tym czasie było łącznie nieco ponad 2 godziny endomondo.

[Obrazek: sXhu5NM.png]


Tel używany ciągle wyciągnął 1,5 dnia na jednym ładowaniu? Pytanie jakby wyglądał SOT gdybyś go zostawił na trochę. U mnie jak go używam non stop to też SOT jest około 4h no ale jak już nie jest używany przez chwilę to kiepsko bo inne rzeczy drenują baterię...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości