Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta
Ten nowszy system powiadomień misie podoba Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Emsisoft Internet Security 12

Enhancements in Emsisoft Internet Security 12
Improved Behavior Blocker
Specifically trained to block all types of ransomware and for more precise detection of totally new variants of online threats like trojans, bots and viruses.
Improved Scanning Engine
Optimized for detection and removal of potentially unwanted programs (PUPs) like browser toolbars, adware and other data collection modules, that represent a major nuisance for Windows users today.
Improved Anti-Malware Network
File database lookups to verify scanner- and real-time protection alerts. Multiple layers, including reputation analysis, clean-databases and collective malware databases, help to avoid false detections. 
Revised Whitelisting
A feature that allows you to create scanner- and real-time – protection exclusions of programs and folders, now with flexible support of wildcards and environment variables. Most useful in corporate environments.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Flexible scanner and real-time protection exclusions

Revised Notifications System
With maximum efficiency to protect as quiet and least intrusive as possible in the background, without annoying interruptions during your work.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


New, less intrusive notifications

Redesigned User Interface
Emsisoft products are known for their easy handling, but we have made some more user experience improvements that make the software even easier to navigate around.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Emsisoft Anti-Malware 12

Hundreds of detail improvements
Including fixes, based on community- and tester-feedback. We would like to thank all our loyal users for their continued support in improving the product!


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Chyba nie ma już co rozwijać, skoro tylko improved i revised w logu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
(20.10.2016, 20:02)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Chyba nie ma już co rozwijać, skoro tylko improved i revised w logu.

No raczej Wink  

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Mogliby Online Armor ale przecież "brak środków finansowych"
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Szkoda że nie mają IS z antyspamem. Brałbym w ciemno, jak Dżesika pińcet złoty z bankomatu "dla" swojego Brajana.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
@tajny - tekst godny dyskusji przed kartkówką z przyry w małym gimnazjum.
@Quassar a gdzieś tak oficjalnie napisali?
Odpowiedz
Witam

No niestety najnowsza wersja IS przy próbie instalacji na moim lapku nie chce sie poprawnie zainstalować !.Wyglada to tak ze na świeżym systemie sa kopiowane pliki ISa niestety po skopowaniu pojawia sie tylko na pasku tarcza z X nic wiecej. Trzy razy prubowalem instalacji na nowym systemie i jest ciagle to samo.Pomogla jedynie uaktualnienie ze starszej wersji Isa do nowej.Mój system to Win 8 64bit, IS uaktualniony do 12.0.0.6828.
Odpowiedz
U mojego klienta wywaliło IS po aktualizacji, pomogło usunięcie i zainstalowanie na czysto.
Odpowiedz
Czyli coś jest nie tak z tą instalką ?
Odpowiedz
Pytanie techniczne czy EIS nie skanuje już plików raz przeskanowanych (które nie uległy modyfikacji)? Czy przy ponownym skanowaniu od nowa skanuje wszystko?
Odpowiedz
Pytasz o skan na żądanie czy w czasie rzeczywistym?
Jeśli w czasie rzeczywistym to skanuje ponownie przy każdym odczycie/zapisie/zmianie jeśli ustawisz "Poziom Skanu" na Gruntowny. W innym przypadku nie skanuje ponownie - chyba, że dany plik uległ zmianie.
Odpowiedz
@up
Super, szukałem tej opcji jednak umknęła mi gdzieś przy przeglądaniu ustawień. Dzięki za naprowadzenie.
Odpowiedz
(20.10.2016, 22:40)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mogliby Online Armor ale przecież "brak środków finansowych"
Niestety to już chyba pobożne życzenia...to jeden z tych programów, do których z rozrzewnieniem wraca się już tylko wspomnieniami. Nie wiem jednak, czy OA teraz mógłby współpracować z AM-N, bo tam było chyba sporo zmian, ale nawet gdyby nie, to jako samodzielny FW/HIPS spełniałby swoje zadanie wciąż.
To już w lata, jak ogłosili zamknięcie rozwoju OA...jeszcze dłużej, jak zakończyli rozwój samodzielnego Mamutu...kurcze jak to leci...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(22.10.2016, 15:57)Sorgi napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam

No niestety najnowsza wersja IS przy próbie instalacji na moim lapku nie chce sie poprawnie zainstalować !.Wyglada to tak ze na świeżym  systemie sa kopiowane pliki ISa niestety po skopowaniu pojawia sie tylko na pasku tarcza z X nic wiecej. Trzy razy prubowalem instalacji na nowym systemie i jest ciagle to samo.Pomogla jedynie uaktualnienie ze starszej wersji Isa do nowej.Mój system to Win 8 64bit, IS uaktualniony do 12.0.0.6828.


Wyszła nowa wersja 12.0.0.6844 i wychodzi na to że poprawili problem z instalacją. Sprawdź Smile

Kod:
Improved: Behavior blocker detections.
Fixed: Installation issue for Emsisoft Internet Security.
Odpowiedz
Już miałem pisać o tej informacji. Uprzedziłeś mnie. Smile
Odpowiedz
Hmm.. mam takie pytanie? Wiadomo coś o jakiś "special offers"? Jeśli tak to czy dostępne są dla tych co mają np rok? Jest może też jakaś możliwość przemianowania klucza z EAM na EIS? Oczywiście pytam na razie czysto teoretycznie, bo mam dylemat a EAM, którego korzystałem przez rok - nie narzekałem Smile
Odpowiedz
Jak korzystasz przez rok i w czasie tego roku dokupujesz EIS to masz rabat 30% z tego co kojarzę.
Odpowiedz
Ciekawy błąd mi się rzucił w oczy, w sumie jest on w programie odkąd pamiętam.
Wersja beta - informacja o nowościach w niej przekierowuje do changeloga.
Wersja stabilna - przerzuca na bloga Grin
Odpowiedz
Interesujące, ale i kontrowersyjne zmiany wprowadziło Emsi w najnowszym wydaniu pakietu 2018.7 - zmieniły się ustawienia i nazwy poziomów ochrony, ale to nie tylko zewnętrzna zmiana, bo kryją się za tym zmiany w oferowanej domyślnie ochronie oraz wykorzystywanej technologii. Oryginalne info
Cytat:In previous versions, we had the following scan levels:
  • Fast
  • Balanced (factory default)
  • Thorough
With version 2018.7 this changes to:
  • Default (new factory default)
  • Thorough
  • Paranoid
We made this change for a good reason, which I would like to elaborate. Behind these three options lie a different technology:
  • OnExecution scans: The first option basically only scans programs when they are getting started. While that keeps your computer free from active infections, downloaded inactive malware files may not be immediately detected.
  • OnModification scans: In addition, this option also scans any files that are newly created, such as downloads, but also any files that are modified by any program. In the past, that was the best method to catch all sorts of downloaded malware and script-/macro-based threats.
  • OnRead scans: In addition, this option also scans any files as they are being read by any program. On a typical PC, there are usually thousands of files being read in the background every minute, so this option naturally slows down the overall performance of your computer quite dramatically. We don’t recommend making use of it, but keep it available for those who want to be absolutely sure everything gets immediately detected without delays.
What we changed in 2018.7 is that we enhanced the OnExecution scan in a way that allows third-party programs and the Windows operating system to access our scanner technology too. Microsoft created specific interfaces called IOfficeAntivirus and AMSI that are used by most modern browsers, script interpreters, and Office programs to make sure the documents that are downloaded and opened do not contain any malware.

I teraz po bogatych wyjaśnieniach dla mnie najlepsze (wytłuszczone)
Cytat:With that being the new standard, we don’t see the need to scan all files during their creation or modification anymore but combine very fast performing OnExecution scans with those new extra scans coming from third-party applications.
Czyli na domyślnym poziomie ochrony pakiet Emsi nie skanuje plików zapisywanych, kopiowanych, przesuwanych między lokalizacjami np. dyskami, bo przenosi ochronę na technologie MS, przeglądarek czy nawet pakietów biurowych. 
Dziwny to krok i kolejny przykład zasad, które Emsi sobie wprowadziło, że "wiemy lepiej, co użytkownikowi trzeba" i "Windows Defender jest dobry...najlepszy...na wszystko".
Ciekawy komentarz w tej sprawie na AVLab

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości