Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika.
#41
kryszczyn921 napisał(a):
Cytat:
Nieprawda. W ustawieniach piaskownicy możemy zmienić na opcję: "Wirtualizowane". Tongue
A jak uruchamiamy z prawokliku (plik) "Uruchom w piaskownicy COMODO" to też jest wirtualizowane. Tongue

Kiedyś było o tym głośno, "internety" szalały jeśli chodzi o piaskownicę Comodo; wywnioskowano, że piaskownica od Comodo jest tylko piaskownicą z nazwy. Udowodniono, że uruchamia ona wszystkie procesy "normalnie" a nie w środowisku izolowanym. Mogę się mylić, ale dosyć dawno była taka teza (podobno prawdziwa). Wink

Bo domyślnie, na nieznane aplikacje, są nakładane ograniczenia . W ustawieniach programu, zmieniamy na wirtualizowane i wtedy wszystko jest w piaskownicy jako "w pełni zwirtualizowane" i wtedy aby zakończyć działanie takiego programu i wyczyścić zmiany jakie wprowadził, należy zresetować piaskownicę. Zauważyłem , że jeżeli aplikacja wymaga uprawnień administratora, wyskakuje okienko blokera behawioralnego z opcjami do wyboru i jak wybierzemy opcję domyślną, to wtedy program się uruchomi z ograniczeniami, mimo tego, że w ustawieniach jest ustawione "wirtualizowane". W takim przypadku trzeba uruchomić tą aplikację z prawokliku "Uruchom w piaskownicy COMODO" i wtedy wszystkie czynności tej aplikacji są zwirtualizowane (nawet jeżeli ta aplikacja wymaga uprawnień administratora), dookoła okna programu pojawi się zielona ramka, a reset piaskownicy zakończy tą aplikację i cofnie wszystkie zmiany wprowadzone przez nią.
Snajpiq napisał(a):Moim zdaniem wystarczy zapora systemowa, a ponadto na routerze Netia Spot masz kolejną zaporę (też mam taki router). No chyba, że chcesz mieć jeszcze HIPS to wtedy Comodo Firewall lub Emsisoft Online Armor Free.

Ja raczej jestem za zainstalowaniem firewalla zewnętrznego. Pisałem wyżej czemu CFW ma być lepszy od Emsi OA, jednakże OA jest dobry. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Windows 8.1 Update 1- darmowy, lekki zestaw dla świadomego użytkownika. - przez zbc - 01.05.2014, 10:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości