Bitdefender Free Antivirus
#41
Detekcja jest niestety o wiele niższa.
Odpowiedz
#42
No, to nie widzę sensu aby go na razie (może się coś rozwinie w kolejnych wersjach) używać:
- ciężkawy
- wolno skanuje
- brak ustawień
- niska detekcja
Odpowiedz
#43
Pytanie czy ktoś testował to poza maszyną wirtualną?
Niestety nie zawsze testy w vmware/virtualboxie odpowiadają rzeczywistości. A co do testów wykrywalności - to nawet na tym forum @McAlex chwalił detekcję tego programu, więc jak to jest?
Odpowiedz
#44
Ta wersja ładnie blokuje zagrożenia na linkach, ale on-deman wygląda zdecydowanie słabiej.
Poza tym spowalnia ładowanie stron www.
Odpowiedz
#45
Z tego co wiem, to korzysta on z silnika tego samego, co w wersjach płatnych, bazy danych takie same. Więc teraz pada pytanie - czemu tak słabo z jego skutecznością? Z czym oni mają problem?None2
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#46
Bazy w chmurze są jakieś inne niż w pełnej wersji.
Odpowiedz
#47
zord napisał(a):Bazy w chmurze są jakieś inne niż w pełnej wersji.

Tylko czemu inne podobne rozwiązania działające w chmurze nie mają takich problemów, jak np. Panda Cloud.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#48
Czy ktoś z Was pobrał na komputer paczkę wirusów, uruchomił je i uszkodził tym samym system?
Odpowiedz
#49
McAlex napisał(a):Czy ktoś z Was pobrał na komputer paczkę wirusów, uruchomił je i uszkodził tym samym system?

Chodzi o uruchomienie w maszynie wirtualnej? Bo jeśli tak, to mi się to jeszcze nie zdarzyło (odpukać).

Temat schodzi na boczny tor, uwaga!Cool
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#50
Przy zainstalowanym Bitdefenderze Free :-) :-)
Odpowiedz
#51
McAlex napisał(a):Przy zainstalowanym Bitdefenderze Free :-) :-)

Aż kusi mnie przetestować i dowieść jego nieskuteczności.Grin
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#52
Sprawdź ją, bo póki takiego testu nie ma to psioczenie na niego jest skrajnie nieuzasadnione.Wedle moich informacji program jest bardzo fajny Smile
Odpowiedz
#53
Jutro zrobię test polegający na uruchamianiu szkodliwych plików.
Odpowiedz
#54
To może rzucić trochę światła w kwestii wykrywalności

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#55
Czyli wynika z tego, że nie jest to faktycznie AV działający tylkow chmurze. Skoro sygnatury są instalowane na dysku, to można powiedzieć, że nie jest to program cloud, a pełny AV. Co do skuteczności może już się wypowiadać nie będę.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#56
Zasada dzialania podobna jak Panda Cloud - która również posiada pewien (ograniczony) zasób definicji "offline". Natomiast program zbiera na wildersach raczej pozytywne recenzje..
Odpowiedz
#57
Zainstalowałem na kompie na którym rządzi eset i dobrze że zrobiłem beckup przez zabawą, bo komputer delikatnie mówiąc wywalił w kosmosSmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#58
polak900 napisał(a):Zainstalowałem na kompie na którym rządzi eset i dobrze że zrobiłem beckup przez zabawą, bo komputer delikatnie mówiąc wywalił w kosmosSmile

A co konkretnie się stało?
Odpowiedz
#59
Nie chciał się uruchomić
Zauważyłem, że podczas instalacji aplikacja radzi wywalić inne programy zabezpieczające, oczywiście jej nie posłuchałem
I windows xp się nie uruchomił, czy aż tak wchodzi w konflikt z esetem, postanowiłem sprawdzić jeszcze raz i posłuchałem się programu i komputer uruchomił się normalnie, oczywiście nie było eseta
Następnie zainstalowałem eseta 5 i uruchomiłem kompa, wszystko się uruchomiło bez problemuSmile dziwna sprawa
Ale zonk był przy pierwszym malware, komp się zawiesił i trzeba było na siłę resetować

Chciałem dołożyć do BDFree jako drugie zabezpieczenie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#60
Cytat: Chciałem dołożyć do BDFree jako drugie zabezpieczenie

Nie warto instalować kolejnego AV jako uzupełnienie ochrony. Z reguły zawsze będą się gryźć, można jedynie spróbować dodać w obydwu takich programach wykluczenia.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości