Bitdefender Free Antivirus
#61
Wiem, wiem o tym, dlatego przewidziałem sprawę i zrobiłem beckupSmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#62
Pascal i jak wypadł Bitdefender w teście na paczce? Wedle Was lepszym wyjściem będzie ta darmówka czy Roboscan Internet Security?
Odpowiedz
#63
Czekam na paczkę. Smile
Odpowiedz
#64
Z czystej ciekawości dziś wrzuciłem na swój piec.. Pierwsze wrażenia:

Na plus:
Szybka instalacja, instalka mało waży i ściąga się szybko,
automat, zainstaluj i zapomnij,
fajny interfejs, szybko działa,
teraz w tle 2 procesy używają mi 18mb ram
ważne- nie odczuwam w tej chwili spowolnienia systemu ani ładowania się stron tak jak czytałem w komentarzach.. no może tylko przy starcie zanim chmurka się "ustabilizuje".. jeśli tak pozostanie to super

Na minus:
0 konfiguracja, no ale tak jak pisałem maxymalny z tej chmurki automat,
kazał usunąć mi mbam''a, nie wiem z jakiej to niby paki każe pozbywać się dodatkowej ochrony? Tak jakby bitdefender mówił nam coś na styl "masz mnie już innej ochrony Ci nie trzeba",
1 skan "qucik" przy instalacji przebiegł w miarę szybko. Przed chwilą jednak podłączyłem swoja mp3 1gb z muzyką jakieś 750mb i puściłem skan.. mamy nowy rekord 7min 3sek Facepalm aż strach puścić full skan,
muss zalogowania się do my bitdefender (30dni na to),
no i właśnie kwestia ramu.. program potrafi raptownie z tych 20mb dojechać do około 50mb a raz zaobserwowałem 110mb.. nie wiem co o tym myśleć, skąd te raptowne skoki się biorą? A może to jedynie kwestia optymalizacji programu..

Takie są moje pierwsze odczucia po kilkugodzinnym obcowaniem z tą chmurką. Zapowiada się ciekawie, po filmikach widzę iż ma bardzo dobra skuteczność na linkach. Producent chwiali się, że jego soft wymiata avire, avg i avasta jeśli chodzi o detekcję. Noo zobaczymy Grin
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#65
Street napisał(a):kazał usunąć mi mbam''a, nie wiem z jakiej to niby paki każe pozbywać się dodatkowej ochrony? Tak jakby bitdefender mówił nam coś na styl "masz mnie już innej ochrony Ci nie trzeba",

Można to ominąć, choć nie wiem czy przy każdym innym zainstalowanym programie (przy MBAM na pewno):
po pojawieniu się okienka klikamy na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bit prosi o restart:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po restarcie instaluje się bez usuwania innych programów.

Street napisał(a):no i właśnie kwestia ramu.. program potrafi raptownie z tych 20mb dojechać do około 50mb a raz zaobserwowałem 110mb.. nie wiem co o tym myśleć, skąd te raptowne skoki się biorą?

Pewnie przez Auto Scan czyli skanowanie podczas bezczynności systemu. Kosi też sporo na starcie zapewne przez funkcje Early Boot Scanning (skanowanie w czasie uruchamiania systemu).
Odpowiedz
#66
A są jakieś reklamy lub zachęty do kupienia "pełnej" wersji programu?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#67
Nie.. póki co nic takiego nie ma Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#68
Zainstalowałem na stacjonarnym. Cudownie - usunął mi pliki nie będące zagrożeniem i nie widzę opcji przywrócenia, bo nie zostały skopiowane do kwarantanny. To ogromny minus braku jakiejkolwiek konfiguracji...

Hm... Ciężko mi powiedzieć patrząc na zużycie pamięci na moim stacjonarnym komputerze, ale czy Waszym zdaniem Kingsoft bez silnika Aviry jest lżejszy dla systemu niż Bitdefender Free Antivirus? Ciągle się zastanawiam, czy nie zamienić na domowym netbooku rodziców, ale nie wiem czy Bitdefender nie będzie zbyt obciążał... 1 GB pamięci z brakiem możliwości rozszerzenia (prawdopodobnie) strasznie irytuje.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#69
Z tymi kasowanymi to nie wesoło jest też w pełnej płatnej wersji większość kasuje bezpowrotnie jak testowałem paczki to tylko po kilka sztuk szło do kwarantanny.
Odpowiedz
#70
a ciekawe nikitaco będzie lżejsze i skuteczniejsze panda cloud, kingsoft, czy bitdefender
Odpowiedz
#71
lukmaciej napisał(a):a ciekawe nikitaco będzie lżejsze i skuteczniejsze panda cloud, kingsoft, czy bitdefender

Nie wiem czemu, ale jakoś nie mam przekonania do Pandy Cloud. Po prostu nie lubię tej firmy Wink Jak będę w mieszkaniu i znajdę trochę czasu to mogę zrobić jakiś test wydajności (w sensie procesów, zużycia pamięci, procesora, itp.)
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#72
Kingsoft ma menedżer procesów, za pomocą którego można ubić dowolną aplikację, więc nadaje się dla kogoś nieco bardziej obeznanego. Bit to taka totalna łopatologia.
Odpowiedz
#73
Miałem go przez jeden dzień i usunąłem. Plik ważący 164 KB (YouBitchGIF.exe) skanował ponad 9 minut! Później zaznaczyłem do skanowania plik ważący 50 KB i skanował go ponad 4 minuty!
Odpowiedz
#74
Bitdefender AV Free Edition 1.0.14.889

Changelog:
Cytat: - Performance improvements on HTTP Scan
- Performance improvements on AUTO Scan (starting with the second Full AutoScan)
- QuickSweep every 2 days, FullScan every 2 weeks
- On Disinfect, all infected files are quarantined; no file will be deleted anymore
- Laptop Mode for AutoScan (automatically postpones itself when on battery)
- On-Demand (Right click in Explorer) no longer scan for Memory (<system>)
- AutoScan status doesn''t influence the Active Infections (Pending Cleanup) scan (on reboot)
- Fixed ChkDsk block at boot
- MalwareBytes is no longer marked as incompatible solution

Todo / In progress for the next update:
- Unified Exclude system (Antivirus, Active Virus Control) within Quarantine Tab


Specjalnie wytłuściłem fragment o dezynfekcji, gdyż był to jeden z największych zarzutów kierowanych pod adresem BDAV Free - kasowanie plików uznanych za infekcje.
Kwarantanna w BDAV Free działa jednak nieco inaczej:
Cytat: The "Quarantine" in BDAVFree works differently than a "normal" one:
- files are not "moved to a safe location"
- but renamed (in the same folder/path)
- and locked (by gz file system driver) for read/write/execute
- the files are not encrypted

So, one can "simply"
- turn off real time protection
- go to safe mode and
- rename the file (actually, remove the gzquar extension)
Odpowiedz
#75
Program ma potencjał, ale trzeba nad nim jeszcze popracować. Dobrze, że widać jakiekolwiek postępy, bo ogólnie opinii najlepszej Bitdefender Free nie łapie...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#76
Szczerze to nie rozumiem zachwytu tym programem, jedyne co utrzymuje jego jako tako dobrą ocenę jest marka.
Odpowiedz
#77
Widziałem kilka testów na zagranicznych kanałach i każdy przedstawia zawsze znakomite rezultaty,czy w detekcji jak również skanowania url.
Ale do tego podchodzę z rozwagą i nie sądzę aby były one wykonane bez komercji.
Odpowiedz
#78
Po instalacji nie da się przeglądać internetu.. Program wykorzystuje całe możliwe łącze ,nie wiadomo do czego:crazy:Reinstalacja nie pomaga ,jedynie restart komputera ale po czasie znówu zamula przeglądanie.
Odpowiedz
#79
kamilze, ten program to jeszcze jedna wielka niedoróbka, więc problemy mogą występować na każdym kroku, ja również miałem problemy z łączem.
Odpowiedz
#80
Postawiłem sobie 30-dniową wersję BitDefendera. Nie spodziewałem się, że wszystkie programy, które piszę w C/C++ okażą się trojanami Wink. Miał ktoś podobną przygodę?
PC: Fedora 20 | Windows 8.1 | Outpost Security Suite Pro (firewall) + Panda Cloud Antivirus
NB: GhostBSD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości