Panda Cloud Antivirus
#1
Panda Security uruchomiła właśnie ogólnodostępną wersję beta Panda Cloud Antivirusa - pierwszego, bezpłatnego antywirusa pracującego w rewolucyjnym dla oprogramowania antywirusowego modelu chmury, który - jak twierdzi producent - redukuje obciążenie komputerów o połowę względem tradycyjnego oprogramowania zabezpieczającego.

Tradycyjne oprogramowania antywirusowe przechowuje sygnatury szkodliwego oprogramowania lokalnie komputerze użytkownika, przechwytuje dane na wielu płaszczyznach (ściągane pliki, dane na dysku, uruchamiane procesy...) i skanuje je przy pomocy szeregu algorytmów (porównanie sygnatur, heurystyka, analiza behawioralna...). Cały proces korzysta w znacznym stopniu z zasobów komputera, takich jak pamięć oraz moc obliczeniowa.

Antywirus Pandy pracujący w chmurze przenosi część z tych zadań na zewnętrzne serwery. Architektura tego rozwiązania opiera się na bardzo lekkim, zajmującym niezwykle mało zasobów agencie instalowanym na stacjach roboczych oraz farmie serwerów przechowujących sygnatury wirusów. Panda Cloud Antivirus łączy lokalne mechanizmy detekcji ze skanowaniem danych w czasie rzeczywistym przez usługi pracujące w chmurze. Brzmi faktycznie rewolucyjnie, szczególnie jeśli wierzyć w zapewnienia Pandy o zajmowaniu przez klienta jedynie 17 MB pamięci RAM i zredukowaniu o 50% obciążenia komputera związanego z pracą konwencjonalnych antywirusów. Póki co, produkt pracuje wyłącznie na platformach 32-bitowych.

info
dobreprogramy.pl
Odpowiedz
#2
interfejs bardzo prosty ciekawe jak ze skutecznością i troche szkoda że nie da rady go zainstalować jako dodatkowego zabezpieczenia bo żąda deinstalacji aktualnie używanego programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Na razie to 1 Beta więc skuteczność może być niska ale ciekawa propozycja ale zobaczymy jak sobie poradzi ale w wersji Final
A jak z zasobami ?Tak jak producent pisze czy jak zwykle zachwalanie swojego produktu?
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tak to wygląda z otwartym gui po zamknięciu podglądu ten ostatni proces znika
Odpowiedz
#5
wszystko co panda do tej pory wypuściła to szajs i tyle
ale mam nadzieje że mnie ten soft zaskoczy
poczekamy zobaczymy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Polak nie wszystko bo USBVacinne jest całkiem okej Wink.

Ale wracając do tego programu to co się stanie jeżeli nie będę miał netu a np. złapię infekcję z pendrive''a?, ogólnie przy dzisiejszych procesorach i cenie RAM-u obciążenia powodowane przez AV nie są jakieś wielkie, ot kilka % zasobów.

No ale poczekamy i zobaczymy.
Odpowiedz
#7
Dozamet1 napisał(a):Brzmi faktycznie rewolucyjnie, szczególnie jeśli wierzyć w zapewnienia Pandy o zajmowaniu przez klienta jedynie 17 MB pamięci RAM i zredukowaniu o 50% obciążenia komputera związanego z pracą konwencjonalnych antywirusów. Póki co, produkt pracuje wyłącznie na platformach 32-bitowych.


Takie a nawet mniejsze obciążenie posiada darmowa Avira bez chmury Smile
Odpowiedz
#8
Gnome napisał(a):Polak nie wszystko bo USBVacinne jest całkiem okej Wink.

Ale wracając do tego programu to co się stanie jeżeli nie będę miał netu a np. złapię infekcję z pendrive''a?, ogólnie przy dzisiejszych procesorach i cenie RAM-u obciążenia powodowane przez AV nie są jakieś wielkie, ot kilka % zasobów.

No ale poczekamy i zobaczymy.


Wtedy program nie uchroni Cie przed mozliwym zagrozeniem. Podobnie dziala PrevX Edge, ktory rowniez w przypadku braku polaczenia internetowego nie oferuje ochrony.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Tak myślałem, cóż chyba jestem już stary i wolę tradycyjne rozwiązania.
Odpowiedz
#10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Recenzja :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oficjalna strona :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie testowałem, nie wypowiadam się Smile
Odpowiedz
#11
Creer napisał(a):Wtedy program nie uchroni Cie przed możliwym zagrożeniem.


Witam. Chyba nie jest do końca tak jak mówisz. Jak informuje webhosting.pl:

Co jednak dzieje się, gdy komputer nie jest podłączony do Sieci? Aplikacja przechowuje lokalną kopię bazyCollective Intelligence i korzysta z niej wtedy, gdy połączenie z serwerem nie działa . Gdy dostęp zostanie przywrócony, następuje aktualizacja informacji.

Nic dodać nic ująć...Grin Ale faktem jest, że nie chroni wtedy w 100% tylko pracuje na "starej" bazie.
Pozdrawiam Michał. Zapraszam także na mój

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i życzę miłego czytania.
Cool
Odpowiedz
#12
grzybu napisał(a):
Creer napisał(a):Wtedy program nie uchroni Cie przed możliwym zagrożeniem.


Witam. Chyba nie jest do końca tak jak mówisz. Jak informuje webhosting.pl:

Co jednak dzieje się, gdy komputer nie jest podłączony do Sieci? Aplikacja przechowuje lokalną kopię bazyCollective Intelligence i korzysta z niej wtedy, gdy połączenie z serwerem nie działa . Gdy dostęp zostanie przywrócony, następuje aktualizacja informacji.

Nic dodać nic ująć...Grin Ale faktem jest, że nie chroni wtedy w 100% tylko pracuje na "starej" bazie.


Zadnej takiej informacji nie znalazlem na oficjalnej stronie pomocy Panda Cloud Antivirus. Jednakze jest tam zapis:
Cytat:
What happens if my computer is not connected to the Internet?

Panda Cloud Antivirus is a security service that protects your computer thanks mainly to the Collective Intelligence hosted on our servers. So, in order to take full advantage of the detection capacity of Panda Cloud Antivirus, your computer must be connected to the Internet. Otherwise you cannot connect to our servers.



Nevertheless, this does not mean that Panda Cloud Antivirus will not protect your computer when you are not connected to the Internet. In this case, Panda Cloud Antivirus will protect your computer against the most common threats in circulation.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nigdzie nie ma informacji jakoby kopia bazy Collective Intelligence mialabyc przechowywana na naszym dysku. Jest natomiast informacja ze program w przypadku braku polaczenia z Internetem, chroni tylko przed powszechnymi/najczesciej wystepujacymi zagrozeniami - cokolwiek to znaczy - co dla Panda Software znaczy okreslenie "powszechne zagrozenia" tego nie wiem, nie mniej jednak ochrona ktora oferuje ten program w przypadku braku dostepu do sieci jest mocnoograniczona i wbrew temu co pisze webhosting.pl, nie wyglada to tak kolorowo.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
kolejny badziew od Pandy
jak ja nie cierpię tej firmy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#14
"Powszechne zagrożenia" to stwierdzenie z cyklu lanie wody. A na stronie producenta rzeczywiście nie patrzyłem.
Pozdrawiam Michał. Zapraszam także na mój

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i życzę miłego czytania.
Cool
Odpowiedz
#15
To normalne, że user takiego produktu musi mieć przez caly czas polaczenie z Internetem. Inaczej nie działa Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
Polak a czym cię ta firma tak zraziła??
Odpowiedz
#17
Ja akurat bardzo korzystnie wspominam Pande. Kiedys mialem wirusa, ktorego zaden antywirus nie potrafil usunac. A wykrywali. Zainstalowalem pande, a ona co zrobila? wyleczyla plikiSmile

CO do Pandy Cloud antivirus mialem ją przez chwile na probe i powiem, ze to co wykrywala normalna Panda za pomoca bardzo dobrej heurystyki to ta Panda tego nie wykrywala.
Odpowiedz
#18
wiadomo, że darmowa będzie ciut gorsza, a poza tym Panda Cloud jest w wersji beta więc musimy poczekać na pełną...Tongue
Odpowiedz
#19
a wiadomo kiedy wychodzi pełna wersja?
Odpowiedz
#20
nigdzie nie jest napisane... pytanie powinno brzmieć czy wogóle wyjdzie wersja alfaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości