Sandbox dla folderu w sieci
#1
Witam. Chciałbym stworzyć jakąś piaskownice dla folderu p2p na dysku sieciowym, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Posiadam dysk sieciowy z klientem UT, także dodanie samego programu odpada.
A może jakiś program który obniża uprawnienia dla całego folderu ? Co sądzicie?
SSFW + Sbie
#2
Chodzi o to żeby odpalać pliki z tego folderu w piaskownicy ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#3
Bo jeśli chodzi o uprawnienia tego folderu to robi się to klikając na niego z PPM > Właściwości > Karta zabezpieczenia i nadajesz odpowiednie uprawninia.
#4
@zord, Sandboxie do tego nie będzie, gdyż jak już pisałem programu do ściągania nie mam na dysku - jest on wbudowany w dysk sieciowy.
@tachion, w tym przypadku w lokalizacji sieciowej nie mogę tak zrobić, nie mogę dodać użytkownika, czy jak na screenach widać, cokolwiek zmienić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SSFW + Sbie
#5
Nie za bardzo rozumiem co chcesz zrobić jeśli chcesz uruchamiać pliki z folderu sieciowego to oprogramowanie do wirtualizacji czy obniżania uprawnień i tak musisz zainstalowane mieć na komputerze.
Jeśli to serwer to instalujesz wszystko tam i łaczysz się przez pulpit zdalny.
Jeśli chcesz to całkiem zablokować dostęp z poziomu komputera to w ustawieniach urządzenia możesz ustawić zabezpieczenie hasłem
#6
Chodzi o to że czasami ściągnę coś poprzez Utorrenta, zdarzy się że jakieś dziwne cracki itd. Noi ściąga to do tego folderu w dysku sieciowym -p2p, i ja już tam chciałbym mieć jakieś zabezpieczenie przed jakimiś dziwnymi przypadkami. Chociaż tam ich nie włączam, one są tam tylko ściągane.
SSFW + Sbie
#7
Krixos napisał(a):chciałbym mieć jakieś zabezpieczenie przed jakimiś dziwnymi przypadkami.
Co to są te dziwne przypadki?
Krixos napisał(a):Chociaż tam ich nie włączam, one są tam tylko ściągane.
Czyli nie ma problemu. Samo nic Ci z tego folderu nie wyjdzie Wink Najpierw musisz to uruchomić. Jeśli jednak chciałbyś coś uruchomić w tym folderze to rozwiązanie podał Ci Zord.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
#8
Nie jestem ''obcykany'' w kwestii malware, wirusów itd, ale tak mi się zawsze wydawało że są i takie które bez klikania mogą wyrządzić szkody, dlatego ten temat założyłem WinkA przykładowo keyloggery?
SSFW + Sbie
#9
Krixos napisał(a):A przykładowo keyloggery?
Keylogger to też program. Musisz go najpierw uruchomić. A tak na marginesie to piaskownica może Cię nie ochronić przed keyloggerem.
A tu możesz poszerzyć swoją wiedzę w temacie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#10
Dzięki za te informacje. Zgłębiłem lekturę Smile
Temat można chyba zamknąć.
SSFW + Sbie


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości