µBlock - lekki i skuteczny adbloker
#41

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#42
Totalne zmasakrowanie ABP... choć jakoś się nie dziwię Smile
Odpowiedz
#43
Przecież to było wiadome od samego początku, uBlock praktycznie od momentu powstania sprawuje się lepiej niż Adblock. Warto jednak nadmienić że dotyczy to tylko domyślnych ustawień, tak więc im więcej skryptów zaznaczysz, tym bardziej będzie rosło zapotrzebowanie na pamięć czy CPU.
Odpowiedz
#44
A jakie skrypty proponujecie zaznaczyć, tak żeby nie było ich za dużo i równocześnie nie było żadnych reklam? Smile
Odpowiedz
#45
Z mojej strony mogę powiedzieć, że lekki zestaw filtrów to: Easy List, Easy Privacy i Adblock Polska. Do tego Malware Domains wg uznania
Wieczorem lub jutro postaram się wrzucić krótkie porównanie działania uBlocka i Adguarda na moim ognistym lisie
Odpowiedz
#46
Mam zaznaczone takie filtry: EasyList‎, EasyPrivacy‎, Fanboy’s Social Blocking List‎, POL: Adblock Polska‎ i problemów z reklamami nie mam. Jednak zastanawia mnie do czego służy "przetwarzaj i egzekwuj filtry kosmetyczne", bo z opisu nie mogę za bardzo wywnioskować? Smile
Odpowiedz
#47
Ja pozaznaczałem dużo filtrów, bierze to ok 55mb ramu i jest ok. Wink

Ps.
Czemu jak w EasyList jest 52 909, to używanych jest 0?? :/

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
zbc napisał(a):Czemu jak w EasyList jest 52 909, to używanych jest 0??

Może dlatego, że µBlock chyba unika dublowania list, a EasyList masz uwzględnioną
w zestawie (punkt trzeci od dołu).Jak zainstalowałem µBlock bez usunięcia ABP,
to µBlock nie pobierał tych list, których już używał ABP (co jest sprytne i się chwali Smile).
Odpowiedz
#49
przypadkiem znalazłem takie filtry, chyba jedyne obecnie na bieżąco aktualizowane:

Kod:
http://certyficate.it/ublock-polskie-filtry-reklam/
Odpowiedz
#50
Źle się dzieje panie i panowie i wcale to nie był żart prima aprillisowy. Gorhill i Deathamns już nie będą dłużej pracować przy uBlock. Projekt przejąłChris Aljoudi (chrisaljoudi na GitHub). Wersje przy których pracowali Gorhill i Deathamns zostają w Chrome Web Store i sklepie Firefoxa, ale nie będą już dłużej aktualizowane. Chris ma założyć (albo już założył) nowe odnośniki w tych sklepach pod swoją "banderą".
Nowa strona projektu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj możecie poczytać co nieco o decyzjach Gorhilla i Deathamns''a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Swoją drogą: jakiś czas temu Gorhill zmienił nazwę z "µBlock" na po prostu "uBlock" Smile
Odpowiedz
#51
Historia tego dodatku nieco się pogmatwała i faktycznie użytkownik może mieć nieco zamieszania...czym są i czym się różnią dodatki o nazwach µBlock - uBlock - uBlock₀ - uBlock OriginNone
Zamieszanie spowodowało wręcz usunięcie dodatku przez Google z Chrome Store i teraz nie ma już możliwości pobrania tam najnowszej wersji rozwijanej przez Gorhilla czyli uBlock Origin.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest natomiast wciąż do niej dostęp na GitHub...więcej nawet, jest również od pół godziny nowa wersja 0.9.4.2 w tym do Firefoxa Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#52
Wczoraj instalowałem nowy system i patrząc na synchronizację chroma to nie widziałem właśnie uBlock''a... Po przejściu do sklepu "plik nie istnieje" No wtf.
W końcuzainstalowałem ze sklepu Chrome uBlock (ale z witryny

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#53
uBlock się automatycznie w Dragon Comodo zaktualizował do uBlock Origin.
Nawet ciekawa ikonka.
Odpowiedz
#54
Ja już się pogubiłem.
uBlock Origin jest od gorhilla, który przekazał chrismaticowi projekt.
Patrząc na githuba to jednak gorhill ciągnie projekt szybciej bo u niego już jest 0.9.4.2, a u chrismatic 0.9.4.0.
Odpowiedz
#55
Jest już 9.4.3 Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#56
Ja już się pogubiłem. Gorhill oddaje projekt Chrisowi bo ma dość aby potem znów kontynuować pracę nad uBlockiem? Ale nie ważne, mam konkretne pytanie: jako użytkownik Firefoxa z której wersji powinienem korzystać? uBlock Chrisa czy uBlock Origin Gorhilla?
Odpowiedz
#57
MafiuPL napisał(a):...pytanie: jako użytkownik Firefoxa z której wersji powinienem korzystać? uBlock Chrisa czy uBlock Origin Gorhilla?

Obydwa działają bez zarzutu. Ja dzisiaj zainstalowałem ten nowy od Gorhilla i póki co na nim jadę.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#58
Czy ta standardowa polska lista filtrów jest dobra? Czy może lepiej dodać inną? Czytałem,że jest mało aktualizowana czy coś w tym stylu.
Odpowiedz
#59
Tak, domyślna polska lista jest od dawna nieaktualizowana i nie widzę sensu w jej stosowaniu.
Jest jednak w miarę nowa dostępna, częściej aktualizowana:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kod:
http://www.certyficate.it/adblock/adblock.txt
Odpowiedz
#60
Z tego co wiem to w najnowszym ublocku zostało to już zmienione i stosowane są właśnie filtry ze strony certyficate.it

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości