µBlock - lekki i skuteczny adbloker
(11.12.2016, 20:04)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

uBlock Origin do dziś dostępny także dla przeglądarki Microsoft Edge.


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wszystkich 5 użytkowników Edge`a skacze do góry :-). A tak na serio to wreszcie Ci którzy używają tej przeglądarki, będą mięli możliwość użycia najlepszego blockera. Tylko czy nie jest już za późno MS?
Odpowiedz
chyba od dziś
WIN11
Ventura
Odpowiedz
To i w sumie wypada zmienić tytuł wątku - ekskluzywny dla chroma to uBlock nie jest od dosyć dawna... Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Czy opcje w filtrach na samej górze ''Moje filtry'' ''Ublock filters'',''Ublock Filter-Badware risks'' itd.. muszą być zaznaczone ? Czy można odhaczyć?
Odpowiedz
Jeśli nie potrzebujesz można odhaczyć. Są to głównie filtry poprawkowe gdzie coś zostało niepotrzebnie zablokowane lub nie zablokowane przez inne filtry
Odpowiedz
Do czego służą filtry ''wielofunkcyjne'' hosts itd ?
Odpowiedz
Listy dla pliku hosts z pełnymi adresami i Fanboy+Easylist-Merged Ultimate List mix kilku list.
Odpowiedz
Ale chyba chodzi o blokowanie tych adresów, które są w takich bazach jak MVPS Hosts przy użyciu blokera reklam. Wątpię żeby dodatek do przeglądarki modyfikował systemowy hosts :p
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Tak, on posiada na tych listach tylko domeny, nie ma możliwości aby modyfikował hosts.

Tak w ogóle to ostatnio się w przeglądarce przerzuciłem na Adguarda. Mam wrażenie, że ublock blokuje za dużo przez co sypią się strony. Jakiejś wielkiej liczby list natomiast nie miałem:
- wbudowane ublocka
- easylist
- fanboy social
- polska lista + polski social

I w sumie tyle.. bez żadnych dodatkowych, a jednak nieco za wiele wrzucał, na razie na adguardzie tego nie widzę - np. braku stylów CSS na wypoku czy niektórych funkcjonalnych popupów na niektórych stronach.
Odpowiedz
A ja na Safari też mam AdGuarda, bo jednak "standardowego" Adguarda nie chcę instalować, w końcu i tak filtrowałby tylko jedną przeglądarkę. Szkoda RAM - mam tylko 8 GB.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Zrezygnowałem z obydwu - zarówno z uBO jak i AG...jako adblokera mam tylko Bluhell Firewall...no i NoScript Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
@TW: Ja mam wrażenie, że desktopowa wersja adguarda gorzej sobie radzi niż rozszerzenie w przeglądarce i choć mam na nią lickę, to nie korzystam właśnie przez to.
Odpowiedz
Też mam licencję na desktopową wersję, ale wolę rozszerzenie. Działa całkiem uczciwie, ale nie jestem specjalistą.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
w jakim sensie sobie nie radzi że nie blokuje reklam na tych samych filtrach ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ano nie, u mnie nie blokował tyle, co rozszerzenie. Może kwestia filtrowania po stylach css, być może API przeglądarki daje mu więcej możliwości.
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jakie Wasze zdanie o ten dodatek opisany dziś na niebezpiecznik.pl ?
Odpowiedz
uMatrix to już dość zaawansowane narzędzie...jest od lat i chyba był wcześniej rozwijany, niż uBO nawet. Chwalą uMatrix w artykule, że "każdy powinien używać", ale ten "każdy" jak znam życie przerazi się na widok diagramu, który powinien edytować, żeby dostosować blokowanie do własnych potrzeb. Zaawansowane ustawienia w uBO są bardziej przejrzyste i prostsze, a ludzie i tak niczego tam nie zmieniają.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ichito a jakie dodatki obecnie używasz ? dalej NoScript ?
Odpowiedz
Natychmiast zainstalowałem (uMatrix), ale zaczął mi dziwnie
blokować YouTuba, pewnie dlatego że mam bardzo dużo
innych dodatków, więc odinstalowałem.
Odpowiedz
niestety jego wygoda użytkowania daje sporo jeszcze do życzenia Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości