GlassWire - kontrola i statystyki aktywności w sieci z funkcjami zapory
#21
Rogacz czyli deklasujesz dobry soft dla tego że już cie na niego nie stać ?! lub po prostu nie chcesz wydawać kasy,
spoko podejście.....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#22
Nie deklasuje, tylko jeśli ktoś coś daje za darmo - to testuje, jeśli nie - to kupuje. Proste? Logiczne? Czy kompleksy wzbudziło?
Odpowiedz
#23
A trial ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#24
Glaswire ma triala? Jak na początku przeszli na opłaty triala nie było.
Odpowiedz
#25
Program jest dobry ale w tej cenie co oferuje wolałbym nabyć inny program..
40$ Outpost na 3 kompy 1 rok, a GlassWire 50$ za 1 stanowisko -,-
lub kupić Outpost na rok + Winprivacy dożywotnią licencje i to jet myśl Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#26
Ale za GW płacisz tylko raz. Dodatkowo do ceny niestety trzeba doliczyć VAT.
Odpowiedz
#27
Program cały czas jest dostępny w darmowej posiadającej nieco mniejszą funkcjonalność wersji.
Odpowiedz
#28
czy możecie się jeszcze wypowiedzieć na temat tego softu ? jakie zdanie o tym produkcie ?
pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Ja po kilku godzinach odpuściłem.

Jest to jakiś niespełniony produkt w moim odczuciu. Do tego zdałaby się wersja Pro żeby móc swobodnie użytkować.


New in version 1.2.54 Beta
March 29th, 2016

This update is a major rewrite that was done to decrease memory usage significantly for all GlassWire users.
Overall memory usage for GlassWire decreased significantly, even with very long graph histories.
Fixed a bug with "Ask to connect" mode where it did not work properly for a small number of users.
Fixed a bug with "Ask to connect" mode where SMB, LDAP, and VPN connections would not work in some cases.
Fixed a bug for Microsoft Surface users where GlassWire could sometimes cause problems when the Surface is idle.
The graph "Max" value is now replaced with the real amount of downloaded and uploaded data in that graph period to make it easier to understand.
Fixed a bug where the bandwidth overage monitor would not work correctly for some users in some cases.
Turkish language support is now available in GlassWire. Go to the top left GlassWire menu and choose Turkish as your language option.
This update also includes dozens of other bug fixes reported by users in the forum and reported to our helpdesk.
Odpowiedz
#30
Jak by ktos byl chetny na spolszczenie do GlassWire, nie moje ale podlinkuje.Znalezione na DP.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#31
Polska lokalizacja w tej wersji

Cytat:Version 1.2.57 beta - (Apr 12, 2016)
Hash # 190696D797F01D3CB44A703E3CB9491B
  • Fixed a problem where GlassWire's service would not start for some users.
  • Made a partial change to how the admin settings work due to a bug report on HackerOne.
  • Clean installs now no longer require you re-enter your activation code if you're a Basic, Pro, or Elite user.
  • The Polish language was added.
  • The Usage tab animation was updated so it looks nicer.
  • Fixed a bug where some user databases were corrupted on upgrade.
  • The process of fetching data from the service is now more efficient along with other performance improvements.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#32
Mam GlassWire Elite 2.0.115. Jest nowa wersja ale chcę mieć tą co mam.
Jak wyłączyć nachalne okno o prośbę aktualizacji? Nie potrafię znależć takiej funkcji w ustawieniach.
A może zablokować coś w hosts albo w zaporze?
Odpowiedz
#33
Spróbuj tego

Cytat:Why does GlassWire connect to GlassWire.com?

GlassWire is checking for software updates and suspicious host updates. If you block GlassWire from accessing the network then you will not know about new versions of our software that contain security and bug fixes.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#34
W zasadzie program łączy się po przez usługę GlassWire Control Service i można by było tą usługę zablokować, ale wtedy nie można będzie sprawdzać aplikacji w usłudze Virustotal. Z tego co zauważyłem jest też hosta: activate.glasswire.com ip 18.214.44.121 można by było spróbować to zablokować w hosts systemu Windows i zobaczyć co się będzie działo.
Odpowiedz
#35
Blokowanie w hosts - activate.glasswire.com oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nic nie daje - okienko dalej wyskakuje.
A blokada usługi GlassWire Control Service powoduje że GlassWire nic nie monitoruje.
Odpowiedz
#36
Jeśli w programie się to wyświetla to po przez hosts tego nie zablokujesz jedynie przez jakąś zaporę byś musiał.

zakres ip:
18.214.44.121
54.230.228.53
54.230.228.125
54.230.228.121
54.230.228.49
Odpowiedz
#37
Żadne próby nie pomagają - nie jestem specjalistą w tych sprawach - chyba będę musiał z tym żyć.
Odpowiedz
#38
A w tej wersji nie ma reguł blokowania dla aplikacji?...Jeśli jest, to wg FAQ wystarczy nie dać dostępu aplikacji do sieci. A może to da radę?

Cytat:Is it possible to disable the desktop alerts?

Yes. Go to the top left GlassWire menu and choose "snooze alerts" to disable them for 24 hours or go to the settings under "Client" to disable them permanently.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#39
Nie aplikacji tylko na 100% leci to przez usługę GWCtlSrv.exe, jak się zablokuje adres w wychodzących 18.214.44.121 port docelowy 443 to komunikat się nie będzie pojawiał. Po zablokowaniu ip nie może być sprawdzane w taki sposób czy się (komunikat pojawia) jak wyłącz i włącz program, tylko komputer musi być uruchomiony ponownie. W zaporze comodo firewall bez problemu można to zablokować w porównaniu do atrapy w Windows 10.
Odpowiedz
#40
Mam tak - 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 - ale to zablokowało mi całą usługę i nie sprawdza plików na virus total.Jak pisałem jestem zielony w tych sprawach, dopiero próbuję się uczyć. Nie wiem jak tutaj zablokować to ip i ten port. Bo rozumiem że jak w tym ostatnim polu podam to ip to zablokuje wszystkie prócz tego podanego?
A jak zablokować ten podany port?
Ale powiadomienia o aktualizacji już nie pojawiają się.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości