Windows 10 - Temat główny
Dokładnie.

Ja tam zbytnio po M$ niczego szczególnego sie nie spodziewam dla mnie to tylko system do odpalania gier reszte prac zazwyczaj na linuxie i tu nie chodzi o żaden szpan po prostu ten system od dawna szybszy i lżejszy... mniej awaryjny przedewszystkim czasem są drobne komplikacje z niestabilnością emulowania paru programu w api z Windowsa, ale reszta jak pójdzie to będzie szła jak trzeba.

Puki co to zostaje na tym RS3 aby innych producentów informować o ewentualnych problemach które można napotkać... producent nie jest w stanie wszystko i wszędzie sprawdzić tak samo jak ja,dlatego sie uzupełniamy wiedzą jako wolontariusz jak znajdę czas to pomogę i tyle.

Zauważyłem że vivaldi ma problemy z odtwarzaniem niektórych playerów w sandboxie więc topic już na forum sandboxie napisany.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
@buri: A nie możesz skorzystać z tej opcji odroczenia aktualizacji i wrzucić ją kiedy indziej?
Odpowiedz
Zadam może głupie pytanie, ale gdzie to się ustawia? Windows 10 Home.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Windows Update / Opcja Zaawansowane - Wstrzymaj aktualizacje zmień na włączone ale to ci jedynie da tydzień czasu...
Najlepszym wyjściem jest brutalne wyłączenie usługi aktualizacji.. Smile

Destroy Windows 10 Spying albo O&O ShutUp10 Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Nie mam takiej opcji, więc zostaje blokada windows update usługi Wink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
To chyba dopiero jest po tej aktualizacji Windows Creator, ja tego nie mam.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Być może ale i tak słaba ta funkcja.. jak przystało na użytkownika windowsa nadal trzeba skopać drania po konfiguracji aby dało się z niego korzystać :/
Niby nowy system a zachowuje sie jak stary cap...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(09.04.2017, 20:33)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyli ktoś z SSFW dał 4 liter ponieważ po to jest insider dla firm, aby produkty mogły być za wczasu dostosowane.

(10.04.2017, 11:10)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(10.04.2017, 10:30)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na MSDN są obrazy wiec jest wersja finalna, jedyna rzecz która zmieni się jutro to że system będzie można zaktualizować przez aktualizacje automatyczne.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Hmm czyli pewnie będzie to kompilacja z RS2 a nie RS3
Ja przed chwilą zmieniłem na najszybszy kanał i zaktualizowałem do najnowszej wersji czyli obecnie
1073 Build 16170.1000

Strasznie długo to mielił z 20 min na SSD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
@neon
Tyle to ja sam przeczytałem ale weź pod uwage że jest version to nie to samo co build do końca.

Prawdopodobnie wersja jest przeznaczona dla 15063.13 która pewnie będzie oznajmiona jako stabilna na dniach a ja mam świerzynke 16170
obie są na version 1703

Patrz wiki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
racja myślałem, że chodzi o 15063.... Smile

pozdrawiam
Odpowiedz
@buri:
Możliwe, że nie masz ze względu na wersję Home. Nieco chamsko to określając to MS bodajze uznał, że jej użytkownicy nie mają nic do gadania.
W Pro na pewno można wstrzymać, a na Enterprise/Education chyba nawet dłużej niż tydzień - ale to musiałby ktoś potwierdzić bo teraz nie mam jak sprawdzić.
Odpowiedz
Jak zawsze... trzeba być Pro by mieć dostęp do podstawowych funkcji systemowych... Patologia M$ jak zwykle
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Poszła poprawka KB4015217 i system skoczył na wersja 1607 build 14393.1066. Czyli pewnie pierwsze przygotowania.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Na RS2 zbiorcza KB4015583 i mamy 15063.138
Odpowiedz
Hehe wyskoczyło:
Windows 10 Ustawienia prywatności w aktualizacji dla twórców na systemy (x64) (KB4013214)

po tym okienko z prywatnością, aż sprawdziłem OOSU10 czy czegoś sobie nie zmienił Wink

------------

Ruszyła aktualizacja, tak instaluję po wykonaniu kopii by sprawdzić ile się wysypie i na jakie aktualizacje czekać.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Mam tą wcześniejszą wersję z linków co tu były i się okazało Insider Preview. Samo mi przejdzie na RTM czy coś muszę ręcznie kombinować?
Odpowiedz
To z linków to RTM nic nie trzeba robić.
Odpowiedz
Z tego linku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mam coś takiego w aktualizacjach:

   

Zobacz opis narzędzia do usuwania niebezpiecznego oprogramowania.
Odpowiedz
Tym nie ma sie co przejmować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości