Windows 10 - Temat główny
U mnie tak samo na insider . Dałem spokój z odinstalowaniem [emoji3]

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
A próbowałeś:
1. Odinstalować.
2. Odpalić sklep i poszukać aktualizacji dla apek.
3. Anulować pobieranie tychże apek?
Odpowiedz
Po odpaleniu sklepu i wyszukaniu aktualizacji ich nie ma kilka razy trafiłem tylko jak wisiały na instalacji i wtedy anulowałem. Wyłączyłem też w gpedit zawartość chmury niestety nic to nie daje apki nadal instalują się w losowych momentach.
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


spróbuj odinstalować tym softem. lepszego nie miałem do odinstalowania z Windows 10. jak tym odinstaluję to nie ma ponownego install.
Odpowiedz
A nie możesz skryptem co blokuje ponowne instalacje czy już ten trik nie działa ?
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ten scrypt blokuje Windows update i to nie zawsze. A tu Windows robi ponowny install aplikacji.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(23.08.2017, 13:05)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Używa ktoś może wersje Insider Preview ? Nie wiem czy u wszystkich tak to działa czy tylko u mnie są takie cyrki. Mianowicie apki candy crush, minecraft facebook i kilka innych ciągle wracają mimo że co dziennie je odinstalowuje. W ciągu 3 dni odinstalowywałem je już 6 razy i teraz komputer chodził sobie sam kilka godzin i widze znowu są...

Witam, po usunięciu (najlepiej przy pomocy PowerShell wtedy są usunięte całkowicie z systemu) nie pożądanych aplikacji z systemu przejdź do C:\Programme\WindowsApps (Folder WindowsApps może być ukryty wiec trzeba włączyć opcje w ustawieniach - pokaz ukryte foldery) usuń foldery tychże aplikacji by nie mogły się aktualizować lub ponownie instalować. Powinno pomoc,ja w każdym bądź razie nie mam tych problemów.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
Dla testerów dostępna jest wersja Windows 10 build 16299.15 która prawdopodobnie jest wersją finalną
Odpowiedz
Obrazy ESD Windows 10 RS3 RTM wersja 16299.15
Wersje Pro, core, cloud:
64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Narzędzie do rozpakowania :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
dzięki Zord Smile
Odpowiedz
(23.08.2017, 13:05)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Używa ktoś może wersje Insider Preview ? Nie wiem czy u wszystkich tak to działa czy tylko u mnie są takie cyrki. Mianowicie apki candy crush, minecraft facebook i kilka innych ciągle wracają mimo że co dziennie je odinstalowuje. W ciągu 3 dni odinstalowywałem je już 6 razy i teraz komputer chodził sobie sam kilka godzin i widze znowu są...

Pełna blokada instalacji samoczynnie apek z błogosławieństwem Microsoftu tylko i wyłacznie w wersji Enterprise.
W wersji Pro są odpowiednie ustawienia z adnotacją, że nie działają w tym systemie (tak jest od Anniversary/Creators Update). W wersji Home nie ma żadnych ustawień.
Są inne metody, bez błogosławieństwa, ale trzeba sobie poszukać.
Osobiście instalowałem komuś 2 razy, nie używam, wk... mnie takie podejście do klienta. O ile jeszcze byłem w stanie zaakceptować takie zachowanie dla Home, to dla Pro to przegięcie. Jedyny plus W10 to DX12, którego nie ma w 7 i 8. Na szczeście na razie mało tej technologii wdrożono.
Odpowiedz
Można już pobrać oryginalne obrazy iso Windows 10 RS3 od MS

64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


32 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
I co to bedą już prawie stabilne ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
No prawie, niby wersja stabilna RTM ale zaraz po instalacji trzeba zaktualizować bo w tej wersji są błędy...
Odpowiedz
W najnowszej aktualizacji Windows defender zyskał 2 dodatkowe poziomy ochrony:

Bardzo wysoki poziom blokowania — agresywne blokowanie nieznanych plików i stosowanie dodatkowych środków ochrony (możliwy wpływ na wydajność klienta).
Poziom blokowania „Zero tolerancji” — blokowanie wszystkich nieznanych plików wykonywalnych.

[Obrazek: 8jMZQat.jpg]
Odpowiedz
to przez to tak jakby jest trochę cięższy Smile
Odpowiedz
Zero tolerancj - To coś dla mnie Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Kurde, po aktualizacji przestały mi screeny zapisywać w onedrive, ktoś wie jak to naprawić?

Już znalazłem - ustawienia onedrive na pc - zapisuj zrzuty ekranu do onedrive Smile
Odpowiedz
PPM na ikonie 1drv w tray'u --> Ustawienia --> Zakładka Automatyczne zapisywanie --> Checkbox Automatycznie zapisuj zrzuty ekranu w usłudze OneDirve
Odpowiedz
Po aktualizacji przestał mi działać WOT , MS znowu coś spieprzył....problem ogólnie znany i nie natknąłem się na rozwiązanie....
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości