Kombi czyli nowy model zabezpieczeń
#14
Ja to sobie zacznę od słowa "Kombi" fajne stwierdzenie, ale czy dopiero teraz widać taki bum na to ??
Ja z takimi zjawiskami spotykałem się bardziej i wiecej tego było pamiętam za czasów akurat powiem Avasta 4.8 jak mnie pamięć nie myli, jak wyglądał jak odtwarzacz multimedialny. W tedy ludzie potrafili mieć ogrom oprogramowania antywirusowego równocześnie zainstalowanego, ale i w tedy pamiętam wirusy ładnie krążyły Smile

Co do Eseta, wczoraj an to zerknąłem, i dla mnie to raczej ewidentny FP, gdyż w dziwnym katalogu się to już znajdowało. Dodałeś ze miałeś paczkę i mogą być to pozostałości. Jeżeli z paczki akurat były exe nie otwierałeś ich to dziwne, ze się tam znalazły, ale ok mogę się mylić. Ja z dociekania i ciekawości, odnalazł bym je ręcznie, wrzucił an virustotal, i przeskanował jeszcze za pomocą MBAM, HMP, i jeszcze kilkoma skanerami.
Ogólnie Eset, fajnie wypada w wykrywaniu starych śmieci cz PUP, gdzie inne antywirusy nawet Bitdefender potrafią polegnąć.

Od siebie dla mnie instalowanie takich paczek to trochę nie trafny sposób. Gydż jak przyjdzie nam ze oba w czsie rzeczywistym wykryją, to samo, to co teraz ? Każdy program ma swój unikalny sposób leczenia infekcji.
Do tego tam doczytałem, ktoś wspomniał ze Eset ciogle skanuje pliki, to robi każdy w sumie program, działający w czasie rzeczywistym. Eset ma też funkcje która jest standardowo włączona, i w czasie bezczynności komputera, jak użytkownik odejdzie, i wykryje ze nie porusza sie myszka czy nie uderza sie w klawisze, nic sie nie robi włącza skanowanie w poszukiwaniu exploitów, i podobnych "gówienek" przepraszam za wyrażenie, ale robi to dość sporo programów antywirusowych.
A wiec jak wspominano 3 czy 4 antywirusy działające w tle w czasie rzeczywistym to troche nie za dobrze, nawet ze większość jest robiona w sposób by się nie gryzła.
Ale jak wspominano i to powiedział Ichito, mamy tyle programów dodatkowy jak HitmanPro czy Malwarebytes Anti Malware, czy Eset Scaner Online czy też Emsisoft Emergency kit, ze to one powinny służyć nam jako dodatkowy skaner antywirusowy a to tylko część jaka wymieniłem, i do tego lepiej nawet wypadają, na tle samych antywirusów. (to takie moje bardziej osobiste spostrzeżenie)

Co do wspominanego spowalniania komputer, i mając i5 i SSD, procesor i dysk SSD, to nie wszystko. Do tego dochodzą programy działające w tle, uruchamiające się ze startem systemu, tam mało kto z przeciętnych użytkowników zagląda, co mu startuje z systemem, i potem jak mu mówię zobacz, to mów o "ku...."
I jak ktoś wspomniał, spowolnienie, obciążenie komputera, to troszeczkę zawsze co innego.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 26.11.2014, 23:19
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 26.11.2014, 23:46
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Eugeniusz - 26.11.2014, 23:48
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 08:34
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 10:26
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez dolar444 - 27.11.2014, 10:48
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 12:18
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 18:23
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez zbc - 27.11.2014, 20:34
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Toruniak - 06.12.2014, 23:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości