Kombi czyli nowy model zabezpieczeń
#16
@dolar444

przeskanowałem wczoraj jeszcze z ciekawości wszystkim co miałem pod ręką włącznie z HMP i MBAM nic nie zostało wykryte, ta paczka z wirusami była parę tygodni temu i nie uruchamiałem nic. Nie wiem jak się to tam znalazło, wyszukałem i usunolem zawartość całego folderu. Co do "kombi" Smile. Na niemieckich, austriackich i szwajcarskich forach ostatnio to jakaś moda na takiego kombi. Musze jeszcze przetestować Qihoo IS lub TS + Comodo IS, ciekawe jak to się zachowuje.

Jeśli chodzi o sam fakt ochrony to na pewno jest dużo lepsza i to bez dwóch zdań.

Cytat:A wiec jak wspominano 3 czy 4 antywirusy działające w tle w czasie rzeczywistym to trochę nie za dobrze, nawet ze większość jest robiona w sposób by się nie gryzła.


z tym się akurat zgodzę, ale już 2 antywirusy w tym samym czasie rzeczywistym to idealne rozwiązanie, ciężkie do pobicia. Oczywiście na różnych silnikach by nie było dublowania. W tym wypadku EAM+Eset jest jak najbardziej ok.

Cytat:Od siebie dla mnie instalowanie takich paczek to trochę nie trafny sposób. Gdyż jak przyjdzie nam ze oba w czasie rzeczywistym wykryją, to samo, to co teraz ? Każdy program ma swój unikalny sposób leczenia infekcji.

poprowadzę taka myśl: weźmy paczkę wirusów w której jest 20 plików oraz skaner "A" i "B", wypakowaliśmy paczkę i skanery sprawdzają ja w tle, co się dzieje skaner "A" znajdując wirusa przenosi go do kwarantanny lub usuwa wiec skaner "B" już go nie widzi i nie wykrywa chyba ze w folderze kwarantanny skanera "A" a w takim wypadku nie ma do niego dostępu i nie może go usunąć ani przenieść do swojej kwarantanny. Idac dalej ta myślą dochodzę do wniosku ze to czego nie wykryje skaner "A" wykryje skaner "B", a co się z tym wiąże mamy zwiększoną ochronę naszego komputera. Tak wiec uważam ze dwa programy antywirusowe jak najbardziej na jednym systemie mogą być stosowane bez zandych problemów i należny tylko odpowiednio je dobrać dopasowując oczywiście ustawienia do siebie. Tutaj nasuwa sie od razu pytanie: jak duże jest prawdopodobieństwo ze te dwa skanery "A" i "B" dokładnie w tym samym czasie wykryją dokładnie ten sam plik, myślę jednak ze tutaj jest to stosunkowo małe prawdopodobieństwo ze tak się stanie ze względu na rożne metody skanowania, wykrywania oraz rozpoznawania jak i selekcjonowania, no ale wykluczyć tego nie można.

Cytat:Ogólnie Eset, fajnie wypada w wykrywaniu starych śmieci cz PUP, gdzie inne antywirusy nawet Bitdefender potrafią polegnąć.

Od dłuższego czasu siedzę na EAM który także posiada opcje wykrywania i blokowania PUP, moim zdaniem zdecydowanie lepsza niż Eest. Nie jest ona taka "ostra" a zarazem wystarczająco skuteczna.

Cytat:mamy tyle programów dodatkowy jak HitmanPro czy Malwarebytes Anti Malware

Jeśli chodzi o MBAM to wcale nie jest dla mnie osobiście wiarygodnym skanerem i ma stosunkowo niska wykrywalność w porównaniu do np. Emsisoft Emergecy Kit. Malwarebytes Anti Malware czasy świetności ma już za sobą czego nie można powiedzieć o HitmanPro gdzie jest on w dalszym ciągu jednym z najlepszych skanerów, należny jednak pamiętać ze moliwosc usunięcia jest dopiero w wersji płatnej.
Dlaczego tak sadze? Proszę tutaj jest test wykonany w październiku 2014:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ja osobiście nie widzę niczego co wskazywało na niepowodzenie stosowania takich "kombi" zestawów do ochrony komputera. Jest to oczywiście tylko moje zdanie i dzięki bogu ilu użytkowników tyle jest rożnych doświadczeń co powoduje ze mamy czym się wymieniać i o czym rozmawiać. Smile


Pozdrawiam

Jacek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 26.11.2014, 23:19
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 26.11.2014, 23:46
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Eugeniusz - 26.11.2014, 23:48
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 08:34
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 10:26
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 12:18
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Jacenty - 27.11.2014, 18:23
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez zbc - 27.11.2014, 20:34
Re: Kombi czyli nowy model zabezpieczeń - przez Toruniak - 06.12.2014, 23:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości