Optymalna konfiguracja COMODO Internet Security dla przeciętnego użytkownika.
#2
Muszę się przyczepić, bo moim zdaniem to w żadnym przypadku nie jest solidna konfiguracja Smile

1. Sugerujesz zaznaczenie w antywirusie niepokazywania komunikatów - zero kontroli nad tym co się dzieje w systemie, to raczej kiepskie rozwiązanie, a ludzie oskarżą Comodo o "znikające bez powodu pliki".

2. Nieco nie rozumiem po co w AV opcja "przy dostępie" i wyłączenie bufora skanowania. Wydajność leci na łeb na szyję, a nic tym nie zyskujemy - w razie infekcji plik i tak będzie inny, więc antywirus zmiany wykryje.

3. HIPS jest domyślnie wyłączony, jego pozostawienie w tym stanie to nie jest coś solidnego, bo to on jest najważniejszym modułem (w szczególności po włączeniu rozszerzonego trybu ochronny na systemach 64-bitowych).

4. W przypadku zapory zapominasz o opcji odznaczenia niepokazywania komunikatów. Ona jest domyślnie zaznaczona i to dosyć nierozważne ze strony Comodo - ponownie, bo nie mamy kontroli nad tym, co się dzieje.

5. Ocena plików: lepiej, aby jednak to ostrzeżenia były pokazywane.


Nie traktuj mojego postu jako złośliwości Smile
Po prostu piszesz "solidna", a to co przedstawiasz w zaleceniach bardzo mocno się z tymi słowami kłóci. Kładziesz największy nacisk na moduł antywirusowy, która nie zapewnia już odpowiedniego poziomu ochrony, a na dodatek najbardziej wpływa na wydajność komputera. Ja się z takimi zaleceniami zgodzić nie mogę i wyrażam swoją opinię na ten temat. Jeżeli poradnik miałby tak wyglądać, to powinno się zmienić jego tytuł, aby nie wprowadzał użytkowników w błąd Smile

Rozumiem, że to ma być zrobienie poradnika, który postawi Comodo w świetle oprogramowania bardziej przyjaznego użytkownikowi. To jednak jest skazane na porażkę, bo to nie jest tego rodzaju oprogramowanie - nigdy takim nie było, a obecne chęci producenta na jego uproszczenie nie są do końca dobrze postrzegane. Oczywiście, jest on świetnym wyborem, ale nie dla "zielonych" Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Solidna konfiguracja COMODO Internet Security dla przeciętnego użytkownika. - przez Konto usunięte - 10.01.2015, 19:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości