Optymalna konfiguracja COMODO Internet Security dla przeciętnego użytkownika.
(18.02.2020, 00:07)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

masz automatyczną wirtualizację włączoną?
Chodzi o automatyczną izolację? Jeśli tak to mam zaznaczone: Włącz automatyczną izolację i Zezwalaj na automatyczne uruchamianie usług zainstalowanych w środowisku izolowanym.

(18.02.2020, 00:35)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co się tyczy też samego HIPS, błędem jest też zaznaczanie opcji utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji - przekłada się to właśnie na jego wydajność względem aplikacji.
Tę opcję akurat miałem niezaznaczoną. Choć od jakiegoś czasu całkowicie HIPS wyłączony jest.

(18.02.2020, 00:32)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w najbliższym czasie być może jeszcze w tym miesiącu ma wyjść wersja stabilna z kolejnymi istotnymi poprawkami.
Obecnie mam Internet security premium 12.1.0.6914. Rozumiem, że ta wersja w tym miesiącu jeszcze zostanie prawdopodobnie upgrejtowana do tej z bety? Jeśli tak to jakoś mogę przeboleć te problemy i poczekać aż się obecna wersja uaktualni.

Jeśli bym jednak chciał zainstalować betę, nie będzie problemów z zaimportowaniem obecnych ustawień? W szczególności reguł firewalla czy antywirusa?

Wcześniej na poprzednich kompach używałem od lat comodo i nie miałem żadnych problemów, z tym, że na domyślnych ustawieniach, które jak wyczytałem nie chronią aż tak dobrze.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Optymalna konfiguracja COMODO Internet Security dla przeciętnego użytkownika. - przez airm - 18.02.2020, 09:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości