Pierwsza instalacja Linuxa zamiast W, wybór/porady/początkujący
#21
super, dziekuje. wszystko działa jak należy. teraz kwestia WPS office, nie ma go jw chrome. jak go samodzielnie zainstalowac ? masz moze jakis poradnik dla pcozatkujacego lunuxiarza w miare nowy i aktualny ?
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#22
Tak samo jak z chrome czy w windowsie pobierasz paczkę .deb i instalujesz.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Poradnika nie mam, ostatnio miałem minta w wersji Betsy i trzeba było wszystkiego szukać w internecie.
Oczywiście wszystkie programy można też instalować przez konsole ale konsola to samo zuo Wink
Odpowiedz
#23
w konsole nie wnikam jeszcze Wink dziwna sytuacja jest jak wchodze w "komputer". Widze takie rzeczy jak "Generic USB2.0CRW" DWD RW , System Plikow oraz... ST1000LM024HN-M101MBB i tego ostatniego nie da sie otworzyc. Wyskakuje komunikat " zamontowanie polozenia nie jest mozliwe. nie mozna zamontowac pliku" nie wiem co to ejst i z czym to zjesc. Podczas instalacji minta wybralem opcje instalacji z usunieciem wszystkich plikow i nei wyswietlo mi sie okno jak w windowsie gdzie moge wybrac miejsce na partycje. Moglbys mi to rozjasnic ?
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#24
Póki co tylko jedna rzecz mi się nie podoba. Baaaardzo długi start. Wiecie o co chodzi ? Czarny ekran się utrzymuje bardzo długo, nieporównyalnie dłużej niż to było w W8.1. Porady >?
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#25
Nie trzeba korzystać z Chrome aby mieć Flasha.
Można doinstalować go w wersji pepper dla Chromium (i nie tylko jego) np.:

Kod:
sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree
Odpowiedz
#26
Lukas, chrome juz mam i smiga Smile teraz start systemu do rozwiazania bo mnie to niepokoi :/
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#27
To nie tak; po prostu Windows od wersji 8 nie wyłącza się zupełnie, przechodzi w stan uśpienia (po ponownym włączeniu procedura ładowania jądra i sterowników jest bardzo szybka).
Rób to samo z Linuxem - usypiaj go, a nie wyłączaj.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#28
Może najpierw podaj jakie środowisko masz? Zainstaluj coś takiego jak rcconf i tam odznacz co ci nie potrzebne (uważnie) . Nie wiem czemu ale u mnie na Debianie np to trzeba spacją odznaczyć wcisnąć enter i jeszcze raz to uruchomić. Bo jak wezme kilka odznacze to odznacza się jedno tylko Grin

Też nie do końca co do Win8. Owszem zapisuję co nie co by przy uruchomieniu pominąć procedurę ładowania, ale nie usypia się. Jest to pewnego rodzaju hibernacja. W Linuksie również masz tego typu opcję.

Żeby nie było to hibernacja jest to stan, w którym wszystko zapisuje się na dysku, by przy uruchomieniu wczytać tylko te pliki (to przyspiesza). Usypianie zaś to zatrzymanie w pamięci ram potrzebne pliki i uśpienie podzespołów. W tym trybie jedynie ram jest podtrzymywany. Więc jeśli np nie masz prądu to włacza ci się zapewne od nowa bo pliki z uśpienia, które tracisz po utracie prądu, który podtrzymuje ram musi na nowo wczytać. Win8 jest też takie coś co zwie się hybrydą uśpienia/hibernacji ale ją trzeba właczyć ręcznie. Wtedy zapisuje i plik hibernacji i w ram. Więc jak łatwo można domyśleć się jeśli straci się prąd to przy uruchomieniu pójdą pliki z hibernacji z dysku.
Odpowiedz
#29
Nie wiem czy o to chodzi ale mam Cinnamone xd
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#30
Czy jak pojawia się ekran logowania do systemu, masz czarny motyw (GDM)? Że masz nazwę klikasz na niej i możesz wpisać hasło? Jeśli tak to spróbował bym innego managera bo on i u mnie dłużej się uruchamia Grin Nie wiem czemu. Już KDM szybciej u mnie odpala. Wypróbuj np Slim czy Lightdm?
Odpowiedz
#31
nagle szybciej sie uruchamia i jest to znosnie, mniejsza. Ale bateria na lapku ... pada blysawicznie xd 1.5-2h to max Tongue gdzie normalnie bylo 3-4h
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz
#32
Możesz spróbować wykorzystać nowszy kernel (np. 4.0), albo jakąś jego zmodyfikowaną wersję np. ext73.
W ogóle to jest taki programik, netext'73, dzięki któremu nie tylko wrzucić ten kernel, ale i ustawisz nieco opcji, które pozwalają wydłużyć czas pracy na baterii.

Na takie wyniki jak pod Windowsem bym jednak nie liczył.
Odpowiedz
#33
hmm a nie jest wrzucenie tego kernela problematyczne ? Juz naprawde mi sie podoba praca pod mintem jaka mam teraz. nie spodziewalem sie ze tak mi przypadnie pingwin do gustu Tongue z wygladu Suse fajniejszy ale teraz poki co sie nie przesadam Tongue
WINDOWS XP, SPYSHELTER FREE, PC TOOLS FIREWALL
Kontakt GG :371980, EMAIL: [email protected]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości