Antywirusy vs SpyShelter - producent o bezsensownych testach
#1
Właśnie natknąłem się na stronie SpySheltera na ciekawy artykuł.
W ostatnim czasie SpyShelter Firewall był recenzowany przez redaktorów PCMag i uzyskał dosyć słaby wynik. Producent postanowił odeprzeć zarzuty i wcale mu się nie dziwię - aplikacja została potraktowana jak antywirus i z nimi skonfrontowana w przypadku walki z malware (!). Absurdalne podejście i chyba ktoś nie zdawał sobie sprawy z tego, że jednak testuje zupełnie inny program.

W efekcie producent SpySheltera przygotował niewielkiego keyloggera i sprawdził jak zareaguje na niego Webroot, Kaspersky, Bitdefender a jak jego własna aplikacja.

Chyba już podejrzewacie, jakie były wyniki, prawda?
W teście wykorzystano dodatkowo test CLT, który również obnażył brak możliwości kontroli w programach AV.






Tekst na stronie spysheltera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Recenzja na PCMag:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Kurde...a spodziewałem się po tym autorze bardziej rzetelnej recenzji...i faktycznie mam wrażenie, że Rubenking nie bardzo wiedział, jaki program testuje...tak jak bym czytał sprawozdanie z testu wykonanego przez zupełnego amatora. I to ciągłe porównywanie do produktów 3 tylko firm...aż normalnie korci, żeby nie spytać, czy ktoś sponsorował ten artykuł?
Jest jeszcze wg mnie w tym wszystkim "wisienka na torcie"...przecież na screenie w artykule widać, że pokazane na nim zablokowane akcje dotyczą szkodliwych plików...to chyba dobrze?...choć może czegoś nie widzę i mogę się mylić, to wtedy proszę poprawcie mnie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Komentarze pod artykułem znakomicie oddają jego charakter Smile
Odpowiedz
#4
Wtopa i tyle, ale dziwne że w serwisie, który cieszy się dużym autorytetem.
Odpowiedz
#5
Nie wiem, czy u was też tak jest...nie widzę tych komentarzy do artykułu...usunęli je chyba...Wy je widzicie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Właśnie sprawdziłem i komentarze są na miejscu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
#7
OK...to znaczy, że dla mnie są niewidoczne na tym komputerze...któryś dodatek blokuje mi ich wyświetlanie.
Najważniejsze, że są widoczne dla innych Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Musisz odblokować widget Disqus, żeby je zobaczyć.
Odpowiedz
#9
U mnie też widać te komentarze. Ciekawsze niż sam artykuł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości