Odzyskiwanie danych z True Crypt'a
#1
Witam
Mam następujący problem. Przy odwirusowaniu kompa, przez przypadek usunąłem pliki o nazwach typu ,,lkjqsakjgbskjfbsjkbfwkje", które podejrzewałem, iż są zwyczajnymi wirusami. Jak się szybko okazało, po zamontowaniu dysku truecryptem, nie mogę odczytać ich zawartości, gdyż brakuje do otworzenia właśnie tych plików, które usunąłem - mogę zamontować dysk i wejść do niego, ale nie mogę wejść do folderu, który zawiera wszystko co tam jest. Prawdopodobnie były to foldery szyfrujące hasło. Z racji tego, że opróżniłem kosz, próbowałem je wyszukać programem EaseUS Data Recovery, i coś tam znalazłem, jednak jest jeszcze jeden problem... nie pamiętam ich dokładnej lokalizacji. Wiem, że większość z nich znajdowała się w USER, oraz system32, do czego doszedłem znajdując element docelowy we właściwościach dysku, jak i na podstawie nowego, roboczego dysku, który przed chwilą utworzyłem. Wiem, gdzie znajdują się te foldery do tego nowego dysku, więc pomyślałem, że może jeśli odszukam wszystkie usunięte foldery i wrzucę do lokalizacji nowego dysku, to może je odczyta. To niemniej, muszę przeszukać kilkaset tysięcy plików, żeby to odnaleźć...
Próbowałem również programem Passware kit 2015, jednak nie łamie on zabezpieczeń, a jedynie podaje hasło, które znam.
Próbowałem również uruchomić przywracanie systemu, jednak też nie chce mi działać.

Cała zawartość leży tam w środku nietknięta, hasło znam, tylko nie mam do niej dostępu. Mam tam bardzo ważne informacje i muszę je odzyskać, skopiować gdzieś, wysłać... cokolwiek.
Będę wdzięczny za każdą pomoc
Odpowiedz
#2
Jakieś tam pliki w systemie nie mają nic do deszyfrowania w trueCrypt. Jakie blokady stosowałeś jeszcze?

Podejrzewam że po-prostu system plików Cię odrzuca... Zmiana uprawnień porafi być mocno problematyczna. Spróbuj mimo to total commanderem z prawami administratora. Jak nie zadziała użyj dowolnej dystrybucji Linuxa z zainstalowanym TrueCrypt Uprawnienia windows nie będą utrudniać dostępu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości